2023. március 4.
Második felkészülési meccsén is veszített a válogatott
A lengyelek ellen az első félidőben a támadásainkkal, a másodikban a védekezésünkkel lehettünk elégedettebbek.

A németek ellen elszenvedett vereség után szombaton Lengyelország ellen folytatta a felkészülést a magyar női kézilabda-válogatott. A mérkőzés első gólját Szöllősi-Zácsik Szandra szerezte, de a második támadásából már ellenfelünk is betalált, és ez a dinamika jellemezte nagyjából a teljes játékrészt.

Potyogtak a gólok, egyik oldalon se működött a védekezés, a kapusok legtöbbször kiszolgáltatott helyzetben próbáltak védeni. A szünetig a csapatok közötti legnagyobb különbség két gól volt, de legalább a mi javunkra, sőt, 4-5 után a lengyelek egyszer sem kézilabdázhattak előnyből. Mindkét szövetségi kapitány kereste a megfelelő összetételt, de nem igazán találta, sok volt a ki nem kényszerített hiba itt is, ott is. A pihenőre kialakuló 17-17-es állás egy gólszegényebb meccs végeredménye is lehetett volna – ha a szakvezetők ezen a napon a támadásokat szerették volna hangsúlyosabban gyakorolni, akkor elégedettek lehettek, ellenkező esetben kevésbé…

A második félidő elején aztán rögtön átvették a vezetést a lengyelek, a nyitott védekezésük nagyon nem ízlett a mieinknek, továbbra is rengeteg volt a hiba a játékunkban, és a negyvenedik perc után az egygólos hátrányból kettő, három, majd picit később, a negyvenkilencedik percben négygólos lett. Nem nézett ki jól ez a periódus, és a hajrában is csak felezni tudtuk a különbséget, tovább nem közeledtünk. Az ötvenkettedik percben Janurik Kinga néhány másodperc alatt két ziccert is védett, a második után sajnos nekiesett a kapufának, ezért le kellett őt cserélni – bízunk benne, hogy nem okozott az eset komolyabb sérülést.

Az utolsó percekben sem jött fordulat, s Lengyelország végül 31-29-re győzött – a magyar válogatott két vereséggel zárta a németországi felkészülési tornát, de nemcsak emiatt mondhatjuk, hogy sok munka vár még a csapatra.

KÉZILABDA
NŐI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Magyarország–Lengyelország 29–31 (17–17)
Gólszerzők:
Szöllősi-Zácsik 7, Pásztor 4, Klujber 3 (1), Vámos 3, Schatzl 2, Debreczeni-Klivinyi 2, Márton 2, Papp 2, Győri-Lukács 2, Kuczora 1, Bordás 1, ill. Olek 6, Nocun 4, Nosek 3, Rosiak 3, Balsam 3, Kobylinska 3, Zimny 2, Górna 2, Tomczyk 2, Noga 2, Michalak 1.

„Nem voltam csúcsformában, de küzdöttem minden meccsen”

Az álomcsapatba bekerült Klujber Katrin most már tud örülni a Párizsban megszerzett hatodik helynek.

Olimpiai ezüsttel érkezik a Fradihoz Glauser és Kanor

Norvégia magabiztosan nyerte meg az olimpia női kézilabdatornáját, Glauser és Kanor ezüstéremmel zárt.

Győztes edzőmeccsen mutatkoztak be orosz klasszisaink

Erősen tartalékos kerettel is megnyerte női kézilabdacsapatunk a DVSC elleni felkészülési mérkőzést.

Biztosítsa be helyét a Bajnokok Ligája-meccseken!

Megerősödött női kézilabdacsapatunk nagy célért küzd a Bajnokok Ligájában – indul a bérletértékesítés.

A Total Movement csatlakozik női kéziseink stábjához

A nemzetközi szinten is elismert szakemberek összetett munkát végeznek majd az eredményesség érdekében.

Már a második fordulóban rangadót játszunk

Sorsoltak a kézilabda NB I-ben, kialakult a mérkőzések sorrendje a 2024/2025-ös idényre.