2019. február 11.
Klujber, Háfra és Bíró az EHF legjobbjai között
Három női kézisünk is bekerült a hétvégi Bajnokok Ligája-forduló legjobbjai közé – VIDEÓ!

Az Európai Kézilabda Szövetség szokás szerint megválasztotta a Bajnokok Ligája-forduló legjobbjait, a válogatásokba pedig három ferencvárosi játékos is bekerült.

A szlovén Krim Mercator ellen nagy csatában, 25-23-ra megnyert ljubljanai mérkőzésen Klujber Katrin kilenc góllal és remek játékkal vette ki a részét a nagy győzelemből. Jobbátlövőnk – aki néhány héttel ezelőtt már volt az adott forduló legjobb fiatalja – teljesítménye az EHF tetszését is elnyerte, amely a forduló három legjobb játékosa közé választotta. Természetesen ezúttal is a szurkolók dönthetik el, hogy ki lett a játéknap legjobbja. Ketire ITT lehet szavazni.

Klujber Katrin teljesítménye a Krim ellen

A legszebb gólok kategóriájában nem volt kérdés, hogy ott lesz Háfra Noémi bombagólja. Junior világbajnokunk a második félidő elején 13-12-es vezetésnél talpról vágta a labdát védhetetlenül a bal felső sarokba.

Háfra Noémi gólja

Kapusunk, Bíró Blanka több nagy bravúrt is bemutatott a meccsen. Az 52. percben például Olga Perederij ziccerét pazar mozdulattal, lábbal védte, ez pedig nem is hiányozhatott az EHF válogatásából.

Bíró Blanka védése

EMLÉKEZTETŐ
NŐI KÉZILABDA
BAJNOKOK LIGÁJA
KÖZÉPDÖNTŐ, 3. FORDULÓ
2. CSOPORT
RK KRIM LJUBLJANA (szlovén)–FTC-RAIL CARGO HUNGARIA 23–25 (10–10)
Ljubljana, 1457 néző. V: Mata, Y. López (spanyolok)
KRIM: Marincek – Risztovszka 1, Gnabouyou 6, Zulic 1, Perederij 3, Stanko 5, Mavsar 5 (1). Csere: Pandzic (kapus), Baric 1 (1), Cakalu 1, Krsnik, Amon, Zabjek.
Edző: Uros Bregar
FTC: Bíró B. – Lukács V. 1, Klujber 9 (3), Háfra N. 5, Mészáros R., Kovacsics 4, Schatzl Nadine 1.
Csere: Szikora (kapus), Klivinyi, Horváth D., Pena 3, Márton G. 2, Faluvégi D., Zsiborás L. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 8. perc: 5–0. 12. p.: 7–2. 18. p.: 9–3. 23. p.: 9–8. 32. p.: 11–12. 38. p.: 12–15. 45. p.: 15–19. 49. p.: 18–21. 53. p.: 19–23. 55. p.: 21–23. 57. p.: 21–25
Kiállítások: 8, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 3/3

Július 22-ig hosszabbíthatók meg a tavalyi bérletek

Hétfő délután is nyitva tart kézilabda-szakosztályunk jegypénztára a Kismartoni úton.

Két hazai mérkőzéssel kezdjük a Bajnokok Ligája-szezont

Az EHF nyilvánosságra hozta a mérkőzések sorrendjét a női kézilabda BL-ben, a dán Nykobing ellen rajtolunk.

Hat játékosunk utazhat Párizsba a női válogatottal

Bordás, Böde-Bíró, Janurik, Klujber, Márton és Simon a női kézisek olimpiára utazó keretében.

Kezdődik a kézilabdabérletek értékesítése!

Biztosítsa be helyét a kézilabda-mérkőzéseken, váltson bérletet és élvezze az előnyöket.

Kisorsolták a 2024/2025-ös idény BL-csoportjait

Megkapta csoportellenfeleit női kézilabdacsapatunk a Bajnokok Ligája következő idényére.

Simon Petra szinte az érettségiről ment a válogatotthoz

Fiatal irányítónknak három napja volt az érettségi vége és az olimpiai felkészülés kezdete között.

Az első kalapból várjuk a csütörtöki BL-sorsolást

Csütörtökön este sorsolják a 2024/2025-ös Bajnokok Ligája-kiírás csoportjait.

Négy játékosunk lehet posztján a legjobb az EHF-nél

A szurkolók is szavazhatnak a legjobbakra, a versenyben Bölk, Cvijics, Lekics és Malestein is érdekelt.