2023. július 12.
Kiütéssel hangolt az Eb-elődöntőre a juniorválogatott
Esélyt sem adott a dánoknak a magyar válogatott, s készülhet a házigazda románok ellen az U19-es Eb-n.

Két biztosan elődöntős csapat, a magyar és a dán válogatott csapott össze szerda este Mioveniben a romániai U19-es női kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjében.

Az első gól ugyan az északiaké volt, de mégis remekül kezdtük a találkozót, nem egész nyolc perc után már 6-1-re vezettünk. Az lehetett az érzésünk, hogy már az első félidőben el lehet dönteni a találkozót, és a játékrész hajrájában meg is nyugodhattunk, hiszen tízgólos fórt építettünk ki a szünetre (23-13).

A folytatásban már csak az volt a kérdés, hogy mekkora verést mérünk az egyébként a franciákat legyőző skandinávokra, a végére tizennyolc(!) gólt tettünk közé. A 41-23-as sikerből ismét alaposan kivették a részüket a ferencvárosi játékosok: Papp Dorka hibátlanul lőtt, és öt gólt szerzett, Simon Petra három találattal járult hozzá a győzelemhez, míg Imre Szofi ismét közel negyven százalékos teljesítménnyel védett.

Így jó előjelekkel várhatjuk a pénteki, elődöntőt, amelyben a portugálok mögött másodikként továbbjutó román csapat lesz az ellenfél. A másik ágon Portugália – Dánia találkozót rendeznek.

NŐI U19-ES KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG (ROMÁNIA, JÚLIUS 6-16.)

II. középdöntőcsoport, 2. forduló (Mioveni)

Magyarország – Dánia 41-23 (23-13)
A magyar csapat gólszerzői: Csíkos 6, Papp 5, Panyi 4, Szabó E. 4, Varga 4, Csernyánszki 3, Farkas 3, Kovalcsik 3, Simon 3, Szabó A. 2, Gém 1, Kostyó 1, Kövér 1, Makó 1

(Fotó: EHF)

„Meg kell tanulnunk, hogy nem szabad hátradőlni”

Tomori Zsuzsanna szerint a győzelem az első félidő jó játékának volt köszönhető - VIDEÓ!

Kitartott az előnyünk, ismét győztünk a BL-ben!

Kiváló első félidő után izgalmassá vált a meccs vége, de itthon tartottuk a két pontot a Bistrita ellen is.

Márton: „Egyre jobban megmutatkoznak az egyéniségek”

Női kézilabdacsapatunk válogatott balszélsője szerint a BL-folytatás előtt két nap is elég lehet a javuláshoz.

Kérdezz-felelek Simon Petrával

Női kézilabdacsapatunk válogatott játékosa tetoválásairól és kedvenc ételéről is mesélt.

Döcögött a játék, de így is két pontot szereztünk

Szűk negyvenöt percen keresztül szorosan alakult a dunaújvárosi mérkőzésünk, de a végül öttel nyertünk.

Dunaújvárosba utaznak szerdán női kézilabdázóink

Veretlen együttesünk a még pont nélkül álló DKKA otthonában szeretné folytatni a kiváló sorozatot.

Hullámzó meccsen kilenc góllal vertük Romániát

A női kézilabda-válogatott Románia elleni felkészülési mérkőzéssel zárta a heti összetartást.

Glauser: „Szeretem, hogy ilyen őrültek a szurkolók!”

Női kéziseink klasszis francia kapusa arról is beszélt, hogy miben változtatta meg kislánya születése.