A kézilabdaszezon lezárása miatt a különböző bajnokságokban nem hirdetnek végeredményt, de az utánpótlásban ettől még érdemes amolyan számvetést tartani. Sorozatunk első részében az NB I/B-s küzdelmekről olvashattak, a másodikban a legidősebb utánpótlás-bajnoksággal, az ifivel foglalkoztunk, a harmadikban a serdülők kerültek terítékre, a negyediket az U15-ös együttesünknek szenteltük, ezúttal pedig a közösen edző következő három korcsoport következik.
Ahogyan azt az előző epizódból megtudhatták, az U15-ösökhöz tartozó játékosoknak Pádár Ildikó az edzője, az U13-nak és az U12-nek Szarka Éva, az U14-es bajnokságban szereplő csapatot pedig közösen viszik. Az első osztályú bajnokságban a Debrecen és a Gyöngyös mögött a csoportjában harmadik helyen zárta az alapszakaszt a félig 2006-osokból, félig pedig 2007-esekből álló gárda, a rájátszásban így az alsóházban folytathatta a szereplését – itt a lezárás pillanatában második volt. Ebben a ligában tizennégy játékost lehet nevezni a mérkőzésekre, a félidőben kötelező sort cserélni, valamint kötelező nyitott védekezést alkalmazni.
Az U13-as bajnokságban hivatalosan nincs tabella, nem jegyzik a pontokat, de a mérkőzések eredménye elérhető a szövetség honlapján, s ezekből látható, hogy a Fradi mindkét nevezett csapata jobbára megnyerte a meccseit.
„Szerintem tíz éves kor felett, ahogy már a normál méretű pályát használják, lehetne számolni az eredményt, de erről megoszlanak a vélemények – mondta Szarka Éva. – Az U14-es bajnokság országos szintű, komoly előrelépés volt ez a gyerekeknek, sokat fejlődtek az év során. Azt szoktam mondani mindig a lányoknak, hogy az a fontos, hogy önmagunkhoz képest hol tartunk, és hogy ezt a szintet mindig felül kell múlni. Ebben a korban az egyén fejlődése az elsődleges – testben és fejben egyaránt. Szeretnénk elérni, hogy érzelmileg stabillá váljanak, és ebben a korban lehet az érzelmi hullámokat rendbe tenni, ezért fontos az önkép, hogy tudják, mire képesek.”
A korábbi kiváló játékosunk arról is beszélt, hogy a sportág specifikus képzés itt elsősorban a technikai tudás és koordinációs készség fejlesztéséről szól. A taktikai részeket csak minimálisan érintik.
„Az U12-es bajnokságban is indítottuk a csapatot, mert nagyon sok gyerekünk van, harminchat fő tartozik hozzám. Amúgy is azt vallom, hogy előbb saját korosztályban kell megállni a helyed, utána, ha már stabilan tudja valaki hozni a teljesítményt, akkor lehet feljebb is bontogatni a szárnyait. A gyerekeknek igenis kell a kihívás és kell a motiváció, ezért minden nap igyekszünk nekik ezt nekik megtalálni. Pádár Ildivel nagy munka és teher, hogy ezt a sok gyereket jól neveljük, tanítsuk és koordináljuk, de sok boldogságot adnak azzal, hogy örömmel jönnek edzeni, szorgalmasan, lelkesen csinálják a feladatokat még most is, és hogy látjuk őket fejlődni. Öröm gyerekekkel dolgozni, ezt nem is munkának fogja fel az ember.”
Módosult női kézilabdacsapatunk Vác és Békéscsaba elleni bajnokijának kezdési időpontja.
Sok nehézséget okozott az extrém rövid felkészülési időszak, de lépésről lépésre fejlődött a csapat.
Klujber Katrin, Simon Petra és Imre Bence is elismerést kapott a Magyar Kézilabda Szövetségtől.
Simon Petra hétfőn reggel nyolckor, Márton Gréta „csak” hétfőn délután írta az Eb utáni első vizsgáját.
A friss EB-bronzérmes Klujber Katrin a Bécsből érkező buszról leszállva nyilatkozott a FradiMédiának – VIDEÓ!
Az öröm szavai - a fantasztikus bronzmérkőzés után beszéltek játékosaink az érzéseikről - VIDEÓ!
Klujber Katrin kilenc gólt lőtt a franciáknak, a magyar válogatott tizenkét év után szerzett érmet.
A vasárnap záródó Európa-bajnokság All Star csapatába két ferencvárosi kézilabdázót is beválasztottak.