2024. szeptember 28.
Hullámzó meccsen kilenc góllal vertük Romániát
A női kézilabda-válogatott Románia elleni felkészülési mérkőzéssel zárta a heti összetartást.

Románia elleni felkészülési mérkőzéssel zárta a heti összetartást a magyar női kézilabda-válogatott. Mindkét csapat elrontotta az első támadásait, az első három percben nem esett gól, aztán, bár a románok találtak be először, gyorsan átvettük a vezetést és az irányítást. A kapuban Böde-Bíró Blanka szállította a védéseket (hét labdát hárított harminc perc alatt), elöl pedig jól találtuk meg a szélsőket, így négygólos előnyt építettünk szűk negyedóra alatt (9-5). A játékrész utolsó tíz percében felforgatta a csapatát Golovin Vlagyimir, Simon Petra például jobbátlövőként jutott szóhoz, a szokatlan összetételben pedig némileg bizonytalanabbá vált a játékunk. 13-12-nél egyre közeledtek a vendégek, de a szünetig újra sikerült négyre távolodni (17-13).

A fordulás után gyengébben működött a védekezésünk, a románok könnyedén kerültek helyzetbe, és elöl sem tudtuk ellensúlyozni a sok kapott gólt. Nehezen találtunk megfejtést ellenfelünk nyitott védekezésére, úgyhogy hiába volt már 18-13-nál öt gól is az előnyünk, 19-19-nél újra döntetlen állt az eredményjelzőn. Mintegy negyed órán át tartott ez a gyengébb periódus, amelyben sok hibával kézilabdáztunk, ezt követően azonban feljavult a játékunk, és a hajrára már eldőlt a mérkőzés. A meccs utolsó tíz perce hasonlóan alakult, mint a találkozó első fele, könnyedén szereztük a gólokat, illetve Janurik Kinga is fogott néhány labdát, így végül kilenc góllal nyertünk. A mieink közül Böde-Bíró Blanka és Janurik Kinga egy-egy félidőt töltött a pályán, Márton Gréta, Klujber Katrin és Simon Petra egyaránt négyszer talált be, míg Bordás Réka egyszer volt eredményes.

NŐI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS
Magyarország–Románia 37–28 (17–13)
Tatabánya, Multifunkcionális Sportcsarnok.
A magyar gólszerzők:
Simon P. 4, Klujber 4, Márton 4, Kácsor 4, Kuczora 4, Szöllősi-Schatzl 4, Győri-Lukács 3, Faluvégi 3, Vámos 3, Füzi-Tóvizi 2, Pásztor 1, Bordás 1.

Glauser: „Szeretem, hogy ilyen őrültek a szurkolók!”

Női kéziseink klasszis francia kapusa arról is beszélt, hogy miben változtatta meg kislánya születése.

Kiváló védekezéssel győztünk Norvégiában!

Ragyogó kezdés után a mérkőzés közepén visszaesett együttesünk, de végül magabiztosan nyert ismét a BL-ben.

Az idény eddigi legnagyobb kihívása előtt állunk

Női kézilabdázóink Norvégiában lépnek pályára vasárnap az előző idény Európa-liga-győztese ellen.

Allan Heine: Ma a győzelem volt a legjobb

Vezetőedzőnk mellett Bordás Réka, míg a vendégek részéről Rácz Sándor és Klara Schlegel mondott véleményt.

Hoztuk a kötelezőt a hétközi bajnokin

Messze volt legjobbjától női kézilabdacsapatunk, de így is legyőzte nyolc góllal a Békéscsabát.

A lilák ellen folytatnánk a sorozatot a Népligetben

Női kézilabdacsapatunk szerdán este, a Békéscsaba ellen is megőrizné százszázalékos mérlegét.

„Gyorsan észbe kaptunk, jöttek a gólok és a védések”

Női kéziseink a döcögős kezdés után szintet léptek és remekeltek a Podravka ellen - VIDEÓ

Rossz kezdés után fordítottak és győztek női kéziseink

A mérkőzés elején négygólos hátrányt fordított meg együttesünk, és újra magabiztosan győzött a BL-ben.