2024. szeptember 18.
Hoztuk a kötelezőt a hétközi bajnokin
Messze volt legjobbjától női kézilabdacsapatunk, de így is legyőzte nyolc góllal a Békéscsabát.

Magabiztosan vette a rajt óta az akadályokat női kézilabdacsapatunk, és a következő bajnokin is ezt várták szurkolóink a kedvencektől. A Békéscsaba érkezett szerdán este az Elek Gyula Arénába, amely bár pont nélkül állt még, egy hete egy félidőn át tartotta a lépést a Bajnokok Ligája-címvédő Győrrel, vagyis láthattuk, hogy képes jó teljesítményre. És hasonlóan jól játszott a Népligetben is – illetve, a mieink nagyon álmosan kezdtek.

Noha Hársfalvi Júlia kevesebb, mint négy perc alatt háromszor is betalált, és el is léptünk két góllal ennyi idő alatt (4-2), a vendégek egyáltalán nem bizonytalanodtak el, és egy-két gólos távolságban követtek minket. Védekezésben kevés volt a megállító fault, a csabaiak könnyedén kerültek helyzetbe és Böde-Bíró Blanka se tudott legtöbbször mit kezdeni a ziccerekkel. A nagyobb iramhoz jól jött volna néhány kivédekezett támadás, hogy aztán rendezetlen védelemmel szemben indulhassunk, de felállt fallal szemben is jobb, ötletesebb támadásokat vártunk annál, mint amit kaptunk.

Hársfalvi góljai után Papp Dorka találatainak is örülhettünk, igaz, addig egyszer egyenlített is a Békéscsaba (10-10), a szünetig aztán kissé javultunk, és pihenni háromgólos fórnál mehettünk (17-14).

A fordulás után kicsit gyorsult a csapat, és ennek meg is lett az eredménye, Dragana Cvijics volt leginkább eredményes ebben az időszakban, bő hat perc alatt megdupláztuk az előnyt (24-18). Ez sem vette el ugyanakkor a vendégek kedvét, 25-19 után zsinórban háromszor betaláltak, és visszaállt a szünetben meglévő különbség. Jókor vett elő néhány védést Laura Glauser, hetest és ziccert is fogott, hogy aztán villámgyorsan szerezzünk gólt a túloldalon, így aztán az utolsó tíz percre fordulva hétre növeltük a vezetést (29-22).

Darja Dmitrijeva a végére lendült játékba, hét perc alatt négyszer talált be, s miközben végleg eldőlt a mérkőzés, azt is leszűrhettük, hogy ezen a napon jóval több lehetőséghez jutottak azok, akik az elmúlt hetekben kevesebbet játszottak. A győzelem, valamint a megszerzett két pont mellett pedig ez még igazán jól jöhet – akár már a hétvégén, a Storhamar elleni idegenbeli Bajnokok Ligája-összecsapáson.

A mérkőzést követő sajtótájékoztató:

A mérkőzés legjobbjának választott Papp Dorka véleményét ITT hallgathatják meg.

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
3. forduló

FTC-Rail Cargo Hungaria – TAPPE-Békéscsabai  Előre NKSE 35-27 (17-14)
Helyszín: Elek Gyula Aréna, 800 néző
Időpont: 2024. szeptember 18., szerda, 19 óra
Játékvezetők: Garai Balázs Róbert és Varasdi Levente Zoltán
Gólszerzők: Dmitrijeva 7, Papp 6, Hársfalvi 4, Cvijics 4, Márton 3, Kanor 2, Klujber 2, Bordás 2, Simon 2 (2), Malestein 2 (2), Tomori 1, ill. Ferreira 7 (3), Schlegel 5, Borbély 4, Bencsik 3, Román 2, Kukely K. 2, Szondi 2, Aranyi 1, Bencsik-Giricz 1.

Glauser: „Szeretem, hogy ilyen őrültek a szurkolók!”

Női kéziseink klasszis francia kapusa arról is beszélt, hogy miben változtatta meg kislánya születése.

Kiváló védekezéssel győztünk Norvégiában!

Ragyogó kezdés után a mérkőzés közepén visszaesett együttesünk, de végül magabiztosan nyert ismét a BL-ben.

Az idény eddigi legnagyobb kihívása előtt állunk

Női kézilabdázóink Norvégiában lépnek pályára vasárnap az előző idény Európa-liga-győztese ellen.

Allan Heine: Ma a győzelem volt a legjobb

Vezetőedzőnk mellett Bordás Réka, míg a vendégek részéről Rácz Sándor és Klara Schlegel mondott véleményt.

A lilák ellen folytatnánk a sorozatot a Népligetben

Női kézilabdacsapatunk szerdán este, a Békéscsaba ellen is megőrizné százszázalékos mérlegét.

„Gyorsan észbe kaptunk, jöttek a gólok és a védések”

Női kéziseink a döcögős kezdés után szintet léptek és remekeltek a Podravka ellen - VIDEÓ

Rossz kezdés után fordítottak és győztek női kéziseink

A mérkőzés elején négygólos hátrányt fordított meg együttesünk, és újra magabiztosan győzött a BL-ben.

A jól rajtoló Podravka ellen mérkőzünk szombaton

Következő ellenfelünk a BL-ben kis híján komoly skalpot gyűjtött, a bajnokságban pedig fölényesen nyert.