2023. július 9.
Hibátlan mérleggel Eb-középdöntős a juniorválogatott
A magyar válogatott legyőzte a norvégokat is, így jó pozícióból várja a folytatást a romániai U19-es Eb-n.

A C-csoport egyetlen százszázalékos csapatként várta az első szakasz utolsó fordulóját a romániai U19-es női kézilabda Európa-bajnokságon. A norvégok elleni találkozón bebiztosíthattuk a már előtte is valószínűnek látszó csoportelsőséget, ehhez pontot kellett szerezni az északiak ellen.

A találkozó parádésan indult, az első tíz percben 7-1-gyel állva hagytuk a skandinávokat, ebből a periódusból a kontinenstorna eddigi találkozóin is vezérszerepet betöltő Simon Petra három gólt vállalt. Ezt követően csökkent a két fél közötti különbség, a 22. percben kéttalálatosra csökkent az előnyünk, a játékrész hajrája azonban ismét a miénk volt, és 13-8-as vezetéssel mehettünk pihenni.

A szünet után az első percekben gyorsan közétettünk még két gólt, s ennek köszönhetően már semmi sem veszélyeztette a győzelmünket. Végül a második harminc percet is megnyertük, a 28-20-as magyar siker csoportelsőséget ért az Eb talán legnehezebb négyesében, a norvégok pedig a 9-16. helyért folytathatják.

Így két pontot visz magával a középdöntőbe Szilágyi Zoltán együttese, amelyben a dán és a montenegrói válogatott lesz az ellenfele kedden és szerdán.

NŐI U19-ES KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG (ROMÁNIA, JÚLIUS 6-16.)

C-csoport, 2. forduló (Mioveni)

Magyarország – Norvégia 28-20 (13-8)
A magyar csapat gólszerzői: Simon 6, Gém 5, Szabó A. 5, Csernyánszki 3, Farkas 2, Panyi 2, Varga E. 2, Kostyó 1, Papp 1, Szabó L. 1

A csoport másik mérkőzésén: Franciaország – Szebia (később játsszák)

A vb-re készülő magyar válogatott kerete:

Kapusok: Imre Szofi (FTC), Mészáros Virág (FTC), Zaj Klára (NEKA)
Jobbszélsők: Gém Léna (NEKA), Papp Dorka (FTC)
Jobbátlövők: Kovalcsik Bianka (NEKA), Kurucz Aida (Vác)
Irányítók: Csernyánszki Liliána (DVSC), Farkas Júlia (Győr), Simon Petra (FTC)
Beállók: Kostyó Panni (DVSC), Kövér Luca (Győr), Szabó Lili (NEKA)
Balátlövők: Csíkos Luca (NEKA), Panyi Anna (DVSC), Varga Emília (NEKA)
Balszélsők: Makó Zoé (DVSC), Szabó Anna (NEKA)

(Fotó: EHF)

„Meg kell tanulnunk, hogy nem szabad hátradőlni”

Tomori Zsuzsanna szerint a győzelem az első félidő jó játékának volt köszönhető - VIDEÓ!

Kitartott az előnyünk, ismét győztünk a BL-ben!

Kiváló első félidő után izgalmassá vált a meccs vége, de itthon tartottuk a két pontot a Bistrita ellen is.

Márton: „Egyre jobban megmutatkoznak az egyéniségek”

Női kézilabdacsapatunk válogatott balszélsője szerint a BL-folytatás előtt két nap is elég lehet a javuláshoz.

Kérdezz-felelek Simon Petrával

Női kézilabdacsapatunk válogatott játékosa tetoválásairól és kedvenc ételéről is mesélt.

Döcögött a játék, de így is két pontot szereztünk

Szűk negyvenöt percen keresztül szorosan alakult a dunaújvárosi mérkőzésünk, de a végül öttel nyertünk.

Dunaújvárosba utaznak szerdán női kézilabdázóink

Veretlen együttesünk a még pont nélkül álló DKKA otthonában szeretné folytatni a kiváló sorozatot.

Hullámzó meccsen kilenc góllal vertük Romániát

A női kézilabda-válogatott Románia elleni felkészülési mérkőzéssel zárta a heti összetartást.

Glauser: „Szeretem, hogy ilyen őrültek a szurkolók!”

Női kéziseink klasszis francia kapusa arról is beszélt, hogy miben változtatta meg kislánya születése.