2024. május 31.
Hetvennégy év alatt ötödször sikerült a bravúr
Duplázásra a klub történetében eddig csak a Kökény Beatrix által fémjelzett csapat volt képes.

Mint ismert, női kézilabdacsapatunk hatalmas sikert ért el azzal, hogy a 2023/2024-es idényben a Magyar Kupa-aranyat és a bajnoki címet is begyűjtötte – legutóbb huszonhét éve, 1997-ben történt hasonló a Ferencvárossal. A történelmi duplázás pedig még értékesebb, ha az FTC kézilabda szakosztályának teljes történetét vizsgáljuk.

Az 1950-ben alapított szakosztály női csapatának a mostani volt a tizennegyedik bajnoki aranya, ezzel továbbra is az örökranglista harmadik helyén áll, de egyre megközelítette a Vasast, illetve háromra a Győrt. Érdekesség, hogy az örökrangsor három dobogósa közül csak a Fradi mondhatja el magáról, hogy a kispályás bajnokság bevezetése óta a nyolcvanas éveket leszámítva minden évtizedben legalább egyszer az élen végzett – a Vasas 1972 és 1993 között nyerte az összes címét, a Győr pedig 1957 és 1959 után 2004-ben nyert harmadszor. Mondhatjuk, hogy az utóbbi években már ott volt a levegőben a duplázás lehetősége, hiszen 2021 óta minden évben legalább egy kupát elhódítottak lányaink, mígnem 2024-ben összejött a duplázás.

Klubunk történetében csupán ötödször!

A kilencvenes évek Kökény Beatrix nevével fémjelzett sikercsapata zsinórban négyszer nyerte meg mindkét hazai sorozatot, de se előtte, se utána (2024-ig) nem fordult elő hasonló bravúr. Tehát hetvennégy év alatt csupán ötödször tapsolhattak szurkolóink aranyévnek, ami a hazai sorozatokat illeti. Nem is csoda, hogy az impozáns díjátadó ceremónia után több százan a pályán köszöntötték a kedvenceket, mindenki szeretett volna legalább egy fotót vagy aláírást a hősöktől.

Mi más lehetne a cél a jövőre nézve, mint az előzés, lehetőség szerint mindkét fronton – a bajnokságban ehhez a fent írtak alapján biztosan éveket kell még várni, a Magyar Kupában ugyanakkor a zsinórban megszerzett harmadik, összességében tizenötödik aranyéremmel 2024-ben már utolértük az ETO-t.

Cikkajánló

Vogel és Ingstad csapata jutott a világbajnoki döntőbe

Vasárnap délután Németország–Norvégia világbajnoki döntőt és Hollandia–Franciaország bronzmeccset rendeznek.

Négy Fradi-játékossal jön a vb-végjáték

A magyar női kézilabda-válogatott búcsúzott a világbajnokságtól, de szoríthatunk még Fradi-játékosoknak.

Elmaradt a jó teljesítmény és a továbbjutás is

A magyar válogatott nem tudta megismételni a Dánia ellen nyújtott játékát, így kikapott Hollandiától.

„A képernyőn is maximalizmusra törekszem!”

Korábbi kézilabdázónk, Deli Rita exkluzív interjút adott a FradiMédiának.

Negyven percig jól játszottunk, de kikaptunk Dániától

Simon Petra és Klujber Katrin is parádésan játszott, de a magyar női kézilabda-válogatott így is vesztett.

Döntetlennel jutottunk a nyolc közé

Nagyon megszenvedett Japánnal a magyar női kézilabda-válogatott, de felállt hatgólos hátrányból.

Kulcsfontosságú győzelem Románia ellen

Újabb lépést tett a legjobb nyolc felé a női kézilabda-válogatott a világbajnokságon.

Tavasszal dől el minden – jegyek a BL-meccsekre

Váltson belépőt már most! Három hazai csoportmérkőzést játszik még az idényben női kézilabdacsapatunk.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin