2023. május 10.
Győztes meccsen köszönthették szurkolóink a csapatot
Egyszer tudott vezetni a Kisvárda, egyébként pedig kézben tartottuk és megnyertük a hétközi bajnokit.

Még a kisvárdai játékosok és a szakmai stáb tagjai is tapssal reagáltak rá, amikor a műsorközlő szerdán délután pályára szólította a hétvégén történelmi bravúrt arató, Bajnokok Ligája FINAL4-ba jutó női kézilabdacsapatunkat. Bizony, jó volt hallani, illetve nem lehet megunni ezt a jelzőt, szurkolóink pedig ennek megfelelően vastapssal köszöntötték a lányokat.

Akik aztán a metzi lendületet megőrizve kezdték a Kisvárda elleni bajnokit, az ötödik percre négygólos előnyt harcoltak ki, jött is a vendég időkérés (4-0). Benne volt a pakliban, hogy a könnyen kidolgozott fór könnyelművé teszi a csapatot, de arra azért nem fogadtunk volna, hogy öt perccel később már Elek Gábor kér időt – hátrányban (4-5). Nagyon gond azért nem volt, valamint senki sem várhatta, hogy ugyanolyan koncentrált és magas szintű teljesítményt nyújt majd együttesünk, mint néhány nappal ezelőtt, de jobb volt rendezni a sorokat. 6-6-ig, a tizenharmadik percig tartotta a döntetlent a Kisvárda, aztán újra meglódultunk. Kezdetben Angela Malestein volt igazán eredményes, aztán Kukely Anna átlövéseinek tapsolhatott a közönség, de Szöllősi-Zácsik Szandra két üres kapus gólja is látványos volt, a kapuban pedig Janurik Kinga kiválóan teljesített. Kapusunk negyvenöt százalékos hatékonysággal zárta az első harminc percet, a csapat pedig összességében ötgólos vezetéssel; ha hozzátesszük, hogy öt gólt abban a nagyon rossz négy és fél percben kaptunk, amikor a vendégek fordítottak, még inkább világos volt, hogy kézben tartjuk a meccset (16-11).

Az iram nem sokat változott a második félidőre, a várdaiakban talán sokkal több nem volt, nekünk pedig ezen az estén tökéletesen elegendő volt, hogy magabiztosan tartsuk itthon a két pontot. Az öt-hat gólos differencia kisvártatva hétre, majd nyolcra hízott, majd a sok játékperccel kiválóan élő Kukely Anna hatodik találatával a közte tizet is elértük (27-17).

A hátralévő időben még néhány látványos találatot, valamint sok mosolyt láthatott a közönség, s végül tizenegygólos győzelemnek tapsolhatott. És, persze, a hétvégi sikernek is...

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
22. forduló

FTC-Rail Cargo Hungaria – Kisvárda Master Good SE 33-22 (16-11)
Helyszín: Elek Gyula Aréna, 700 néző
Időpont: 2023. május 10., 18 óra
Játékvezetők: Haskó Tamás Károly, Natkai Norbert
Gólszerzők: Kukely 6 (1), Hársfalvi 4, Malestein 4 (1), Szöllősi-Zácsik 4, Klujber 3, Kisfaludy 3, Cvijics 2, Papp 2, Márton 2, Szucsánszki 1, Stolle 1, Bölk 1, ill. Akiyama 3 (2), Bouti 3, Siska 2, Udvardi 2, Stamenics 2, Habánková 2, Juhász 2, Karnik 2, Sápi 1, Raojevics 1, Makkai 1, Mérai 1.

Július 22-ig hosszabbíthatók meg a tavalyi bérletek

Hétfő délután is nyitva tart kézilabda-szakosztályunk jegypénztára a Kismartoni úton.

Két hazai mérkőzéssel kezdjük a Bajnokok Ligája-szezont

Az EHF nyilvánosságra hozta a mérkőzések sorrendjét a női kézilabda BL-ben, a dán Nykobing ellen rajtolunk.

Hat játékosunk utazhat Párizsba a női válogatottal

Bordás, Böde-Bíró, Janurik, Klujber, Márton és Simon a női kézisek olimpiára utazó keretében.

Kezdődik a kézilabdabérletek értékesítése!

Biztosítsa be helyét a kézilabda-mérkőzéseken, váltson bérletet és élvezze az előnyöket.

Kisorsolták a 2024/2025-ös idény BL-csoportjait

Megkapta csoportellenfeleit női kézilabdacsapatunk a Bajnokok Ligája következő idényére.

Simon Petra szinte az érettségiről ment a válogatotthoz

Fiatal irányítónknak három napja volt az érettségi vége és az olimpiai felkészülés kezdete között.

Az első kalapból várjuk a csütörtöki BL-sorsolást

Csütörtökön este sorsolják a 2024/2025-ös Bajnokok Ligája-kiírás csoportjait.

Négy játékosunk lehet posztján a legjobb az EHF-nél

A szurkolók is szavazhatnak a legjobbakra, a versenyben Bölk, Cvijics, Lekics és Malestein is érdekelt.