2019. november 25.
Gyengén sikerült a világbajnoki főpróba
Rengeteg hibával játszott a magyar válogatott, amely nyolcgólos hátrányban is volt Szerbia ellen.

A Szöul Kupa, s egyben a világbajnoki rajt előtti utolsó mérkőzését játszotta hétfőn (magyar idő szerint) reggel a magyar női kézilabda-válogatott.

Az Andrea Lekicset nélkülöző Szerbia ellen a tornán látott leggyengébb formáját hozta a csapatunk – bár 2-0-ra még mi vezettünk, a szerbek 5-4-nél fordítottak, és ráadásul igencsak lendületbe jöttek. Katarina Tomasevic jól védett, Dragana Cvijic azt csinálta, amit szokott (elképesztő testi erejét kihasználva döntögette a védőinket, a helyzeteket pedig értékesítette), de ezeknél sokkal zavaróbb volt a mieink által elkövetett rengeteg technikai hiba. Látszólag ártalmatlan szituációkban, „ingyen” szórtuk el a labdákat sorozatosan, vagy épp vétettünk támadó szabálytalanságot. Előbb ötre hízott a különbség, majd 13-7-nél már hattal állt jobban Szerbia, és a rengeteg pontatlanságot látva igencsak vakargathatta a fejét a magyar szövetségi kapitány. A szünetre ehhez képest legalább lőtávolon belülre értünk, köszönhetően annak, hogy a szerbek is elszórtak gyorsan néhány labdát, amelyekből hármat gólra is váltottunk (10-13).

A második félidő első néhány percében úgy tűnt, hogy tovább közeledhetünk, de nem sokkal később megint ritmust veszítettünk, ugyanazokat a hibákat láthattuk, mint az első játékrész közepén, és ellenfelük egyre csak távolodott. Mínusz nyolcnál eldőlt a mérkőzés, de az utolsó tíz percben legalább azt sikerült megmutatni, hogy van tartása a magyar válogatottnak. Cvijicet leültette a szerb kapitány, nélküle jóval vérszegényebb lett a csapata, a mieink pedig sorozatban öt gólt szereztek. Nem szeretette volna kienegedni a kezéből a győzelmet Szerbia, ezért a klasszis beálló újra pályára került - és rögtön gólt is szerzett, miután két vállra fektette Tomori Zsuzsannát.

Az utolsó tíz percben Kiss Éva két hetest is kivédett, illetve Triffában is elakadt néhány lövés, ennek is köszönhetően tudtuk szűkíteni a differenciát, de a vereség elkerülésére már nem jutott elég idő. És azt is bevallhatjuk, hogy ezen a mérkőzésen, ötven percnyi gyenge játékkal nem is érdemeltünk volna ennél többet. Lukács Viktória dudaszóval egyszerre érkező gólját már nem adták meg, így végül kettő góllal maradtunk le Szerbiától - vagyis a világbajnoki főpróba gyengén sikerült, de az utolsó tíz percben, és még inkább az Oroszország, valamint Dél-Korea ellen mutatott játékból lehet erőt meríteni a szombaton rajtoló világbajnokságra.

NŐI KÉZILABDA, SZÖUL-KUPA NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI TORNA
3. FORDULÓ
SZERBIA–MAGYARORSZÁG 25–23 (13–10)
SZERBIA: K. Tomasevics – Zs. Nikolics 1, Lavko7 (1), Liscsevics 2, Cvijics 5, Trifunovics 5 (2), D. Radojevics 2.
Csere: Riszovics (kapus), Radoszavljevics, Stevin, Pop-Lazics, M. Obradovics 3, Kojics.
Szövetségi kapitány: Ljubomir Obradovics
MAGYARORSZÁG: Kiss É. – Faluvégi D. 2, Kovács Anna 2 (1), Tóth G. 2, Szabó L., Tomori, Schatzl Nadine 2.
Csere: Bíró B., Triffa (kapusok), Kovacsics 2, Háfra N., Márton G. 3, Tóvizi 1, Lukács V. 1, Klujber 8 (4), Vámos P., Pásztor N.
Szövetségi kapitány: Kim Rasmussen
Az eredmény alakulása. 4. perc: 0–2. 9. p.: 5–4. 14. p.: 5–5. 22. p.: 10–5. 26. p.: 13–7. 36. p.: 15–13. 43. p.: 18–15. 49. p.: 23–15. 55. p.: 23–20. 58. p.: 25–21
Kiállítások: 14, ill. 8 perc
Hétméteresek: 6/3, ill. 5/5

Július 22-ig hosszabbíthatók meg a tavalyi bérletek

Hétfő délután is nyitva tart kézilabda-szakosztályunk jegypénztára a Kismartoni úton.

Két hazai mérkőzéssel kezdjük a Bajnokok Ligája-szezont

Az EHF nyilvánosságra hozta a mérkőzések sorrendjét a női kézilabda BL-ben, a dán Nykobing ellen rajtolunk.

Hat játékosunk utazhat Párizsba a női válogatottal

Bordás, Böde-Bíró, Janurik, Klujber, Márton és Simon a női kézisek olimpiára utazó keretében.

Kezdődik a kézilabdabérletek értékesítése!

Biztosítsa be helyét a kézilabda-mérkőzéseken, váltson bérletet és élvezze az előnyöket.

Kisorsolták a 2024/2025-ös idény BL-csoportjait

Megkapta csoportellenfeleit női kézilabdacsapatunk a Bajnokok Ligája következő idényére.

Simon Petra szinte az érettségiről ment a válogatotthoz

Fiatal irányítónknak három napja volt az érettségi vége és az olimpiai felkészülés kezdete között.

Az első kalapból várjuk a csütörtöki BL-sorsolást

Csütörtökön este sorsolják a 2024/2025-ös Bajnokok Ligája-kiírás csoportjait.

Négy játékosunk lehet posztján a legjobb az EHF-nél

A szurkolók is szavazhatnak a legjobbakra, a versenyben Bölk, Cvijics, Lekics és Malestein is érdekelt.