Közel kétéves előkészítő folyamat eredménye a megállapodás, mely elképzelésnek részét Szatmár, mint történelmi tájegység képezi. A projekt megvalósításának földrajzi területe a történelmi Szatmár, mely felöleli Szatmárnémeti, Nagykároly, Tasnád, Sárközújlak városok és környezetük településeit, Románia területén, míg Magyarországon Fehérgyarmat, Csenger, Mátészalka városok és a környező települések vesznek benne részt. Az operatív irányítási munka központja Fehérgyarmat lesz, hiszen több évtizedes kiemelkedő kézilabda szakmai, utánpótlás nevelési, valamint versenytapasztalattal rendelkezik. A létrejött együttműködés nem zárt egység, így a későbbiekben a kistérség más települései is bekapcsolódhatnak a projekt megvalósításába.
A megállapodás célja a határon átnyúló civil kapcsolatok erősítése és sportszakmai kapcsolatok kialakítása – amely a két országban működő kézilabdás szakemberek, sportolók, sportvezetők, szülők, intézményvezetők és önkormányzatok együttműködésére épül – , továbbá a résztvevő klubok kézilabda utánpótlásának fejlesztése, fiatal tehetségek felkutatása, kinevelése, menedzselése, a klubok utánpótlás érintő szakmai munkájának koordinálása és az edzői munka összehangolása. A végső cél egy olyan leány kézilabda bázis létrehozása, amely erősíti a tájegység kézilabda iránti szeretetét.
"Tavaly ősszel merült fel újfent az együttműködés gondolata. A Ferencváros számára ez egy jó lehetőség arra, hogy kilépjen a budapesti régióból vidékre. Nekünk pedig az a legfontosabb, hogy a tehetséges gyerekek tovább tudjanak lépni, szakmailag fejlődhessenek, illetve ezzel együtt lehetőségük legyen tanulmányaikat Budapesten folytatni. Az FTC Kézilabda Szakosztály munkatársai nagyon pozitívan állnak ehhez a projekthez, nálunk pedig nagyon sok tehetséges fiatal van. Továbbá mindenképp ki kell emelni, hogy ebben a térségben nagyon népszerű a kézilabda és a Ferencváros is. Nagy lehetőségek rejlenek tehát ebben az együttműködésben. Biztos vagyok benne, hogy sikeres is lesz. Azt gondolom, ez a ferencvárosi és egyben a magyar kézilabdázás érdeke is." - nyilatkozta Tankóczi Gyula, a Fehérgyarmati Sportegyesület elnöke.
"Kiemelten fontos számunkra, hogy megfelelően szolgáljuk a szatmári térség kézilabda alapjainak megerősítését, továbbfejlesztését. Közös célunk egy „regionális utánpótlás bázis létrehozása”. A szakmai segítségnyújtás - konzultáció, továbbképzések - mellett, alkalmanként utánpótlás edzőink edzést tartanak a partner klub gyerekeinek, illetve segítenek a tehetségek gondozásában, egyéni képzésében. Bízunk benne, hogy sikeres lesz az együttműködés és sok kiváló játékost és sportembert nevelhetünk ki közösen a ferencvárosi és a magyar kézilabdázásnak." - mondta Jeney Zsolt Ákos, az FTC Kézilabda Szakosztály elnöke.
A megállapodást 2014. augusztus 14-én Fehérgyarmaton írták alá a felek az ünnepélyes program részeként, melynek keretében 18 órától Szatmár és Szabolcs-Szatmár-Bereg megye női válogatottja az FTC-Rail Cargo Hungaria ellen játszott bemutató mérkőzést. A találkozó lefújása után pedig közönségtalálkozóval kedveskedtek a szervezők a nézők számára.
Klasszis kézilabdázónk, Kirsner Erika már gyerekkorában az FTC kapitánya szeretett volna lenni - INTERJÚ
Klubunk az idénnyel párhuzamosan folyamatosan tervezi a jövőt és napi kapcsolatban áll új vezetőedzőjével.
Az orosz átlövő 2024 nyarán érkezett a Ferencvároshoz, egy év elteltével pedig távozik a Népligetből.
Női kézilabdacsapatunk április 26-án fogadja az Érd Arénában dán riválisát a Bajnokok Ligája-negyeddöntőben.
A vártnál szorosabb meccsen, de magabiztosan győztünk a Vasas ellen a Fáy utcában.
A Vasas otthonában tavaly bajnoki címet ünnepelhettünk, ezúttal csak újabb lépést tehetünk az aranyérem felé.
A Ferencváros korábbi kézilabdázója 74 éves volt.
Az FTC-Rail Cargo Hungaria érzelemdús meccsen nyert korábbi edzőnk csapata, az Esztergom ellen - VIDEÓ