2023. április 21.
Címvédőként készülünk a négyes döntőre
A hétvégén rendezik a női kézilabda Magyar Kupa négyes döntőjét, az elődöntőben az MTK-val találkozunk.

Meglehetősen emlékezetesre sikerült a 2022-es Magyar Kupa, hiszen a végletekig kiélezett, hetesekkel megnyert elődöntő után nagyszerű teljesítményt nyújtva győztük le a Győrt a fináléban. Az akkor megszerzett cím megvédése a cél az előttünk álló hétvégén is, de az biztos, hogy rendkívül nehéz két nap vár a csapatra.

„Ha az ETO tartani tudja azt a formát, amelyet az elmúlt hetekben mutatott, akkor a kupa várományosa, de a célunk, hogy megismételjük a tavalyi bravúrt” – mondta Elek Gábor.

A mieink csak a negyeddöntőben kapcsolódtak be a sorozatba, és a magabiztos, Vác felett aratott sikerrel (34-28) kerültek a négyes döntőbe. Ezzel szemben az MTK már tavaly ősszel elkezdte az MK-menetelését: az első két meccsén egyaránt NB I/B-s riválist (az Orosházát, majd a Vasast) győzött le, míg a negyeddöntőben az élvonalbeli Budaörsnél volt jobb nyolc góllal (30-22).

A mostani évadban eddig egyszer találkoztunk fővárosi riválisunkkal, és azon a bizonyos januári, idegenbeli bajnokin alaposan megszenvedtünk, csak a legvégén harcoltuk ki az egygólos sikert (36-37). Az a találkozó is megmutatta, hogy semmiképp sem szabad félvállról venni az MTK-t, és már szombaton pontos, jó játékra lesz szükség. Na, meg jó védekezésre, mert leginkább ezzel volt problémánk a Riz Levente Sportcsarnokban.

A nyitónapi programban a második meccs lesz a miénk, a Győr – Debrecen elődöntő után, 17:30-tól találkozunk a kék-fehérekkel. Azt az összecsapást, ahogyan a vasárnapi döntőt és bronzmeccset is, az M4 Sport élőben közvetíti.

TÖRÖK BODÓG NŐI MAGYAR KUPA NÉGYES DÖNTŐ, Multifunkciós Csarnok, Tatabánya

Elődöntő

MTK Budapest – FTC-Rail Cargo Hungaria
Időpont: 2023. április 22., 17:30
Játékvezetők: Dáné Rita, Marton Zsófia
Jegyek: 6000-16000 Ft, online: ITT (a belépők a négyes döntő valamennyi meccsére érvényesek)
Tv: M4 Sport

A másik ágon: Győri Audi ETO KC – DVSC Schaeffler

A vasárnapi program:
13:45: bronzmérkőzés
16:30: döntő

Cikkajánló

Edzés és nyaralás mellett esküvőre készül Emily Bölk

Az 2025/2026-os idényt már új néven kezdi meg átlövőnk, aki az esküvőről és a nyaralásról is mesélt.

Kármán Luca Budaörsön folytatja

Klubunk saját nevelésű játékosa a legutóbbi idényt kölcsönben töltötte, a nyáron pedig távozik.

Öt augusztusi edzőmeccsel készülünk az idényre

Női kézilabdacsapatunk július második felében kezdi a közös felkészülést, augusztusban öt edzőmeccs vár rá.

Szabadkártyát igényeltünk a Bajnokok Ligája-induláshoz

A Ferencvároson kívül tizennyolc csapat adott be jelentkezést a 2025/2026-os Bajnokok Ligája-idényre.

Hat kézilabdázónk is bekerülhet az évad csapatába

Szinte minden poszton akad ferencvárosi jelölt az EHF Excellence Awards 2025-ös szavazásán.

Jensen: „Alig várom, hogy a csapat élére álljak!”

A dán szakember a nyáron váltja női kézilabdacsapatunk élén honfitársát, Allan Heinét – VIDEÓ!

Győztes búcsú, biztos sikerrel zártuk le az idényt

A mérkőzés utolsó két gólját Andrea Lekics és Szöllősi-Zácsik Szandra lőtte.

Az utolsó tánc: Andrea Lekics szombaton búcsúzik

INTERJÚ – Őszintén beszélt érzéseiről a világ valaha volt egyik legjobbjaként visszavonuló kézilabdázónk.

close
Facebook Youtube Instagram TikTok
Viber Spotify Linkedin