2024. október 8.
A kilencedik siker a cél a szerdai bajnokin
Szurkolóink újra hazai pályán láthatják kedvenceiket, szerdán a Kisvárda érkezik a Népligetbe.

Bő egy hónap alatt kilencedik tétmérkőzésére, egyszersmind kilencedik győzelmére készül női kézilabdacsapatunk, amely szerdán este a Kisvárdát fogadja a Népligetben. A találkozón a mieink az esélyesek, ugyanakkor a múltheti, dunaújvárosi összecsapás is megmutatta, hogy gyenge teljesítményt nyújtva a magunk dolgát nehezítjük meg. Tanulságként szolgált ez a csapatnak, játékosaink a mérkőzést követően azt emelték ki, hogy a folytatásban nagyobb iramot diktálva és kevesebb hibát elkövetve kell kézilabdázni.

A szombati, Bistrita elleni Bajnokok Ligája-mérkőzés első félidejében ez tökéletesen működött, s bár a második játékrészre visszaesett a teljesítmény, a százszázalékos mérleg megmaradt. És szerdán is meg kell maradnia, legalábbis a papírforma szerint. Ellenfelünk eddigi négy mérkőzéséből hármat elveszített, az Esztergomtól nyolc (27-19), a Szombathelytől kilenc (30-21), a Győrtől tizennégy (23-37) góllal kapott ki, egyetlen sikerét az MTK ellen érte el (29-28). A csapat legeredményesebb játékosa, a nyáron a Podravka Vegetától igazolt horvát irányító, Larissa Kalaus tizenkétszer volt eredményes, de összességében eloszlanak a gólok a kisvárdai játékosok között. A keretben számos fiatal található, csupán négyen születtek az előző évezredben, a rangidős pedig a harmincnégy esztendős Karnik Szabina.

A mieink a BL-mérkőzés után vasárnap pihenőjüket töltötték, hétfőn kezdték újra a munkát, és a Kisvárda elleni felkészülésen túl fél szemmel a következő időszak rangadóira is figyelhetnek.

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
5. forduló

FTC-Rail Cargo Hungaria - Kisvárda-Master Good SE
Helyszín: Elek Gyula Aréna
Időpont: 2024. október 9., 18 óra
Játékvezetők: Dáné Rita és Marton Zsófia
Jegyvásárlás: online a meccsjegy.fradi.hu-n, személyesen pedig szerdán 16 órától a helyszínen.

A győzelem ellenére is csalódottan értékelt Allan Heine

Vezetőedzőnk mellett Janurik Kinga, valamint a kisvárdai Józsa Krisztián és Mátéfi Dalma mondott véleményt.

Elég volt a sikerhez a "bajnoki ritmus"

Több meghatározó játékosát is pihentette Allan Heine, ez meg is látszott a csapaton, de legyőztük a Kisvárdát.

Hat játékosunk utazhat a válogatottal Franciaországba

Golovin Vlagyimir hat FTC-játékost hívott be a női kézilabda-válogatott október végi keretébe.

„Tudjuk, milyen fontosak ezek a meccsek Magyarországon”

Szinte tökéletes volt a védekezés az első félidőben, a második játékrész viszont rejtély Edwige számára.

„Meg kell tanulnunk, hogy nem szabad hátradőlni”

Tomori Zsuzsanna szerint a győzelem az első félidő jó játékának volt köszönhető - VIDEÓ!

Kitartott az előnyünk, ismét győztünk a BL-ben!

Kiváló első félidő után izgalmassá vált a meccs vége, de itthon tartottuk a két pontot a Bistrita ellen is.

Márton: „Egyre jobban megmutatkoznak az egyéniségek”

Női kézilabdacsapatunk válogatott balszélsője szerint a BL-folytatás előtt két nap is elég lehet a javuláshoz.