2024. február 14.
A fiatalok is kivették a részüket a győzelemből
Magabiztosan gyűjtötte be a két pontot női kézilabdacsapatunk a Békéscsaba elleni hétközi bajnokin.

Nincs megállás, szerdán ismét bajnoki mérkőzés várt női kézilabdacsapatunkra, az idénybeli tizenötödik, amelyen a Békéscsaba volt az ellenfél, és amelyen ugyanolyan eredményt vártunk, mint az első tizennégyen: győzelmet.

Az alaphangot Kukely Anna gólja adta meg, de hiába kezdtünk két találattal, a vendégek is hatékonyan támadtak, nekünk pedig a saját színvonalunkhoz mérten túlságosan megengedő volt a védekezésünk. Emiatt nemhogy tartotta a lépést a Békéscsaba, hanem még a vezetést is átvette (4-6), és egészen addig tartotta, amíg kicsit meg nem rázta magát a falunk. 8-9 után csaknem hat percen át maradt makulátlan Böde-Bíró Blanka kapuja, ezalatt pedig négyszer találtunk be elöl, visszavettük az előnyt, és úgy tűnt, nem is nagyon akarjuk már visszaadni. Kovács Anett és Hársfalvi Júlia járult hozzá ehhez legtöbbször góllal, mindketten hatszor találtak be a szünetig, ráadásul hibátlanul mérleggel, de Dragana Cvijics beállómunkája is látványos volt, miután pályára lépett.

Allan Heine igyekezett tartalékolni a kulcsjátékosok energiájával, Kukely Anna több szerepet kapott a szokásosnál, Horváth Fanni is már az első játékrészben szóhoz jutott, de a szünetig így is nagyjából lerendeztük a meccset. A pihenő előtti bő tíz percet 9-3-ra nyertük, összességében pedig plusz nyolcnál mehettünk az öltözőbe.

A második félidő elején se szuperált a védekezésünk, de a csereként beszállt Janurik Kinga kisegítette néhány perc alatt három védéssel, így tovább nőtt a különbség, s ez lehetőséget teremtett az abszolút nyugodt játékra. Kármán Luca az utolsó szűk húsz percet végig játszotta (sőt, négyszer is betalált!), miközben Emily Bölk pihenhetett, a hajrában pedig Kármán mellett Horváth Fanni és Kukely Anna szerepelt támadásban. Negyven lőtt gól fölött jártunk már ekkor, de szurkolóink az izgalmak nélkül is jól szórakozhattak, hiszen látványos védéseknek és góloknak tapsolhattak. Noha az idény gólcsúcsától, a Kozármislenynek lőtt negyvenhattól eggyel elmaradtunk, hiányérzet senkiben sem maradhatott.

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
15. forduló

FTC-Rail Cargo Hungaria - TAPPE-Békéscsabai ENKSE 45-28 (22-14)
Helyszín: Elek Gyula Aréna
Időpont: 2024. február 14., 18 óra
Játékvezetők: Dáné Rita és Marton Zsófia
Gólszerzők: Kovács 8, Hársfalvi 6, Cvijics 6, Simon 5, Kukely A. 5, Klujber 4, Kármán 4, Malestein 4 (2), Márton 3, ill. Román 8 (4), Kukely K. 5, Mayer 3, Török 3, Borbély 2, Horváth 2, Bencsik-Giriczi 1, Szondi 1, Aranyi 1, Sándor 1, Bencsik 1,

Július 22-ig hosszabbíthatók meg a tavalyi bérletek

Hétfő délután is nyitva tart kézilabda-szakosztályunk jegypénztára a Kismartoni úton.

Két hazai mérkőzéssel kezdjük a Bajnokok Ligája-szezont

Az EHF nyilvánosságra hozta a mérkőzések sorrendjét a női kézilabda BL-ben, a dán Nykobing ellen rajtolunk.

Hat játékosunk utazhat Párizsba a női válogatottal

Bordás, Böde-Bíró, Janurik, Klujber, Márton és Simon a női kézisek olimpiára utazó keretében.

Kezdődik a kézilabdabérletek értékesítése!

Biztosítsa be helyét a kézilabda-mérkőzéseken, váltson bérletet és élvezze az előnyöket.

Kisorsolták a 2024/2025-ös idény BL-csoportjait

Megkapta csoportellenfeleit női kézilabdacsapatunk a Bajnokok Ligája következő idényére.

Simon Petra szinte az érettségiről ment a válogatotthoz

Fiatal irányítónknak három napja volt az érettségi vége és az olimpiai felkészülés kezdete között.

Az első kalapból várjuk a csütörtöki BL-sorsolást

Csütörtökön este sorsolják a 2024/2025-ös Bajnokok Ligája-kiírás csoportjait.

Négy játékosunk lehet posztján a legjobb az EHF-nél

A szurkolók is szavazhatnak a legjobbakra, a versenyben Bölk, Cvijics, Lekics és Malestein is érdekelt.