2021. július 9.
A brazilok ellen is hasznos edzőmeccset játszottunk
Ezúttal nem a védekezésekről szólt a meccs, de így is győztünk Brazília ellen.

A magyar női kézilabda-válogatott a Montenegró felett aratott magabiztos, keddi győzelem (28-22) után pénteken este Brazília ellen lépett pályára, ugyancsak Siófokon. Érdekesség, hogy a 2013-ban világbajnoki címet szerző brazilokkal az olimpián is találkozunk (illetve hétfőn újabb felkészülési találkozót vívunk ellenük), vagyis vélhetően a két kapitány igyekezett a lehető legkevesebbet megmutatni csapatából.

Jól látszott, hogy továbbra is a gyakorlás a lényeg, és változott is jócskán a kezdőnk a keddihez képest. Janurik Kinga (a kapusok ezúttal is harmadolták a hatvan percet), Háfra Noémi, Schatzl Nadine, Bordás Réka és Kovacsics Anikó is ott volt az első támadásunknál, a keddi kezdőből csak Lukács Viktória és Klujber Katrin maradt - illetve védekezésben Kisfaludy Anett. Eleinte lassúak és kiismerhetőek voltak a támadásaink, nehezen kerültünk helyzetbe, és ezt kihasználva előnybe kerültek a brazilok (1-3). Klujber kapott el jó hullámot először a mieink közül (hétig jutott harminc perc alatt), ennek köszönhetően egyenlítettünk, majd a vezetést is átvettük. Ellépni viszont nem tudtunk, mert a védekezésünk messze elmaradt a jótól, ráadásul a Janurikról kipattanó labdák is rendre vendég kézbe pattantak. A játékrész második felében érkezett Szöllősi-Zácsik Szandra, és vele együtt az átlövésgólok is megjöttek.
"Ha nem segítünk egymásnak védekezésben, száz gólos meccs lesz" - mondta az időkérésnél Elek Gábor, és közelítőleg igaza is lett. A 20-18-as félidei állás, ha matematikailag nem is, szakmai berkekben simán elfér százgólosnak, de az biztos, hogy nem az átlagos kategóriába esik. Mondhatjuk, hogy mindkét fél rejtegette valós taktikáját és tudását, illetve az egészen biztos, hogy komolyabb felkészítést erre a meccsre egyik szövetségi kapitány se rendezett.

A fordulás után épp csak egy picit változott az összkép, de az szerencsére nekünk kedvezett - javult némileg a védekezésünk, és a 45. perc magasságában a meccs során először hárommal vezettünk (28-25). Nem játszottunk különösebben jól, de a brazilok fáradni látszottak. Tegyük hozzá, nem is kell most jól játszani, elég, ha Tokióban meglesz a forma, de az feltétlenül fontos, hogy a lehető legtöbb játékosunk gyűjtsön ezeken a felkészülési meccseken önbizalmat. Ezúttal Klujber Katrinra ez kétségkívül gyűjthetett, hiszen majd minden lövéséből betalált, tíz góllal zárt, de Szöllősi-Zácsik Szandrának is fontos lehetett, hogy sérülése után a tőle megszokott átlövésekből is előhúzott párat. Megszámlálhatatlanul sok felállásban láthattuk pénteken este a magyar válogatottat, amely így is megnyerte második felkészülési mérkőzését is - alighanem ez is, az is jól szolgálja a felkészülést.

NŐI KÉZILABDA
Felkészülési mérkőzés

Magyarország - Brazília 34-31 (20-18)

Siófok, 800 néző. Vezette: Horváth, Marton
MAGYARORSZÁG:
Janurik – Lukács V. 4, Klujber 10 (7), Kovacsics 1, Kisfaludy, Háfra N. 2, Schatzl Nadine 2. Csere: Szikora, Bíró B. (kapusok), Bordás 2, Szöllősi-Zácsik 6, Vámos P. 1, Helembai F., Márton G. 3, Kiss N. 2, Tomori 1, Szucsánszki. Szövetségi kapitány: Elek Gábor
BRAZÍLIA:
Moreschi – Rodrigues 2, Nascimento 4 (1), Vieria 4, Guariero, T. Arauto 3, Fermo 2. Csere: Arenhart 1, Arruda (kapusok), de Paula 5, E. Amorim 3, L. Arauto 1, Gomes 1, de Castro 3 (1), Bitolo 1, Da Rocha, Matieli 1, Ventura. Szövetségi kapitány: Jorge Duenas
Az eredmény alakulása. 3. p.:
1–3. 6. p.: 4–3. 13. p.: 7–7. 17. p.: 11–12. 23. p.: 14–15. 34. p.: 21–21. 42. p.: 25–25. 45. p.: 28–25. 51. p.: 30–26. 58. p.: 32–30
Kiállítások:
6, ill. 4 perc
Hétméteresek:
7/7, ill. 3/2

„Nem voltam csúcsformában, de küzdöttem minden meccsen”

Az álomcsapatba bekerült Klujber Katrin most már tud örülni a Párizsban megszerzett hatodik helynek.

Olimpiai ezüsttel érkezik a Fradihoz Glauser és Kanor

Norvégia magabiztosan nyerte meg az olimpia női kézilabdatornáját, Glauser és Kanor ezüstéremmel zárt.

Győztes edzőmeccsen mutatkoztak be orosz klasszisaink

Erősen tartalékos kerettel is megnyerte női kézilabdacsapatunk a DVSC elleni felkészülési mérkőzést.

Biztosítsa be helyét a Bajnokok Ligája-meccseken!

Megerősödött női kézilabdacsapatunk nagy célért küzd a Bajnokok Ligájában – indul a bérletértékesítés.

A Total Movement csatlakozik női kéziseink stábjához

A nemzetközi szinten is elismert szakemberek összetett munkát végeznek majd az eredményesség érdekében.

Már a második fordulóban rangadót játszunk

Sorsoltak a kézilabda NB I-ben, kialakult a mérkőzések sorrendje a 2024/2025-ös idényre.