2024. május 22.
27 év után: kupagyőztes, bajnokcsapat!
Legyőzték a Vasast, ezzel pedig eldőlt, hogy a Magyar Kupa után a bajnoki címet is elhódították női kéziseink!

Csaknem három évtizede dédelgetett álom beteljesülésének kapujához ért női kézilabdacsapatunk: egyetlen győzelem kellett már csak ahhoz, hogy a Magyar Kupa-győzelem után a bajnoki aranyérmet is begyűjtse egy idényen belül. Ez a bravúr legutóbb 1997-ben jött össze, most pedig egy rettentő nehezen indult év végén mégis egyszerűvé vált a recept, csupán egyetlen győzelemre volt szükség. Az utolsó előtti fordulóban együttesünk a Vasas csarnokába látogatott, ez pedig úgy tűnt, tökéletes lehetőség az aranyérem bebiztosítására, nem is csoda, hogy szurkolóink a lelátó felét megtöltötték, és ha lehet, még többet helyet kihasználtak volna.

A sportban ugyanakkor semmit sem lehet előre biztosra venni, ilyen szituációban nem is egyszerű csak az adott feladatra koncentrálni – és ez meg is látszott az első játékrészben. Viszonylag jól kezdtünk, az ötödik percben hárommal (2-5), a nyolcadikban már néggyel (5-8) vezettünk, a védekezésünk színvonala ugyanakkor nem adott okot a nyugalomra. Nem volt megfelelő a koncentráció, és miután néhány támadást elrontottunk, a hazaiak felzárkóztak, és a tizenhetedik percben egyenlítettek (10-10). Vártuk, hogy ritmust vált a csapat, továbbra is döcögött a szekér, főleg hátul akadtak gondjaink, túl sok gólt kaptunk, és ezt nehéz volt elöl felülmúlni. 14-13-nál még hátrányba is kerültünk egyszer, de aztán némileg megemberelte magát védekezésünk, a szünetig hátralévő hét percben csak két gólt kaptunk, miközben ötöt lőttünk, vagyis a szünetre visszavettük a vezetést (16-18).

A hangulatot meghozta, hogy a vártnál szorosabban alakult a meccs, a játékosok is jóval nagyobb tűzzel és figyelemmel jöttek ki az öltözőből a folytatásra – hét perc alatt a kétgólos fórt megháromszoroztuk (18-24). Nem álltunk le, Janurik Kinga jól dolgozott együtt az előtte feszesebbé váló fallal, támadásban pedig nagyobb iramot diktálunk. Tízre növeltük az előnyt, eldöntöttük a meccset, ezzel pedig a bajnoki címet is.

Fantasztikus idény végéhez értünk, amely történelmi sikert hozott: 1997 után újra duplázott női kézilabdacsapatunk, a Magyar Kupa után a bajnoki címet is elhódította!

K&H NŐI KÉZILABDA LIGA
25. forduló

Vasas - FTC-Rail Cargo Hungaria 30-41 (16-18)
Helyszín: Sterbinszky Amália Sportcsarnok
Időpont: 2024. május 22., 18 óra
Játékvezetők: Paska Dániel és Vastag Sámuel
Gólszerzők: Szilovics 6, Pénzes 5 (3), Szücsné Sirián 4, Oláh 4, Juhász 3, Fernczy 3, Domokos 2, Lengyel 1, Dombi 1, Boldizsár 1, ill. Klujber 9 (3), Malestein 5, Márton 5, Hársfalvi 5, Kisfaludy 4, Simon 4, Lekics 4, Kovács 2, Kukely 1, Horváth 1, Janurik 1.

Július 22-ig hosszabbíthatók meg a tavalyi bérletek

Hétfő délután is nyitva tart kézilabda-szakosztályunk jegypénztára a Kismartoni úton.

Két hazai mérkőzéssel kezdjük a Bajnokok Ligája-szezont

Az EHF nyilvánosságra hozta a mérkőzések sorrendjét a női kézilabda BL-ben, a dán Nykobing ellen rajtolunk.

Hat játékosunk utazhat Párizsba a női válogatottal

Bordás, Böde-Bíró, Janurik, Klujber, Márton és Simon a női kézisek olimpiára utazó keretében.

Kezdődik a kézilabdabérletek értékesítése!

Biztosítsa be helyét a kézilabda-mérkőzéseken, váltson bérletet és élvezze az előnyöket.

Kisorsolták a 2024/2025-ös idény BL-csoportjait

Megkapta csoportellenfeleit női kézilabdacsapatunk a Bajnokok Ligája következő idényére.

Simon Petra szinte az érettségiről ment a válogatotthoz

Fiatal irányítónknak három napja volt az érettségi vége és az olimpiai felkészülés kezdete között.

Az első kalapból várjuk a csütörtöki BL-sorsolást

Csütörtökön este sorsolják a 2024/2025-ös Bajnokok Ligája-kiírás csoportjait.

Négy játékosunk lehet posztján a legjobb az EHF-nél

A szurkolók is szavazhatnak a legjobbakra, a versenyben Bölk, Cvijics, Lekics és Malestein is érdekelt.