2024. június 30.
Világbajnoki ezüstérmes lett a női juniorválogatott
Hibátlan mérleggel menetelt a döntőig, ám ott kikapott a franciáktól a magyar csapat az U20-as kézi vb-n.

A negyeddöntőig probléma nélkül, sima győzelmekkel menetelve jutott el a magyar válogatott az Észak-Macedóniában zajló U20-as női kézilabda-világbajnokságon. A torna utolsó szakaszában már sokkal nehezebb feladatok vártak a három ferencvárosi játékost (Horváth Fanni, Török Fanni, Imre Szofi) felvonultató együttesre, amely azonban így is sikerül vette az akadályokat: a negyeddöntőben hosszabbítást követően Izlandot, az elődöntőben pedig a félidei háromgólos hátrányból felállva Hollandiát múlta felül.

Az aranyéremért a négy között a dánokat legyőző francia válogatottal mérkőztek a lányok. A meccs jól kezdődött, az elején riválisunk több mint hét percig gólképtelen volt, ezt viszont nem igazán használtuk ki, nem léptünk el, sőt, a játékrész felénél ellenfelünk vezetett két góllal (4-6). A játékész hajrájában visszajöttünk döntetlenre, de ismét becsúszott néhány hiba, így minimális hátrányban mehettünk a szünetre (13-14).

A fordulás után beragadt a magyar csapat, és pillanatok alatt négygólos hátrányban találta magát, ezt követően nagy feladat előtt állt a világbajnoki döntőben. Sikerült váltani, elkezdtünk kapaszkodni, és a 47. percben utol is értük a franciákat (21-21), egy szűk negyed órás mérkőzés kezdődött az aranyéremért. A végjátékban egyértelműen többet hibáztunk, mint a franciák, akik így 29-26-ra megnyerték az összecsapást.

Ami azt is jelenti, hogy a klubunk akadémiáján nevelkedő Horváth Fanni, Imre Szofi és Török Fanni junior-világbajnoki ezüstérmesként térhet haza Szkopjéból.

U20-AS NŐI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG (Észak-Macedónia)
Döntő

Magyarország – Franciaország 26-29 (13-14)

A negyeddöntőben: Magyarország – Izland 34-31
Az elődöntőben: Magyarország – Hollandia 28-24

Európa-bajnokok lettek az U16-os strandkézisek!

Két akadémistánkkal a keretében nyerte meg a bulgáriai U16-os fiú Európa-bajnokságot a magyar csapat.

Hat akadémistánk is az NB I-ben folytatja

Az FTC Kézilabda Akadémián nevelkedő tehetségek közül hatan az NB I-ben bizonyíthatnak nyártól.

Százszázalékos mérleggel negyeddöntős a válogatott

Hibátlanul menetel az észak-macedóniai vb-n a női juniorválogatott, amely Izlanddal találkozik a nyolc között.

Három célból kettőt elért ifjúsági csapatunk

Ifjúsági fiú kéziseink saját korosztályukban dobogóra álltak, az NB I/B-be jutás viszont nem jött össze.

Szerdán kezdődik a női junior-vb

Két játékosunk lesz ott az észak-macedóniai U20-as kézilabda-világbajnokságon.

„A második félidővel megkoronáztuk a szezonunkat!”

Ifjúsági fiú kézilabdacsapatunk a PLER-Budapest legyőzésével bronzérmet nyert a kecskeméti négyes döntőn.

„Amikor kiállították az edzőnket, vérszemet kaptunk!”

U17-es női kézilabdacsapatunk bronzérmet szerzett, míg az U19-esek negyedikek lettek a bajnokságban.

Három csapatunk harcolhat az érmekért

A hétvégén tartják az utánpótlás-bajnokságok négyes döntőit, a lányok Gyálon, a fiúk Kecskeméten játszanak.