Jenővári István-díjjal tüntette ki a Magyar Kézilabda Szövetség utánpótlásedzőnket, Grandpierre Juditot. Ezt az elismerést a legsikeresebb nevelőedzők kapják, trénerünket az FTC-Rail Cargo Hungaria irányítója, Simon Petra jelölte a díjra, akivel még olimpiára készülő játékosunk Fradiba igazolása előtt, a XVI. kerületi KMSE csapatában dolgoztak együtt.
– Nagyon megtisztelő egy ilyen elismerést megkapni, de az igazi díj az, hogy olyan tehetségekkel találkozunk és foglalkozhatunk, akik később nagy eredményeket érnek el. Támogatjuk őket és közben az életre is nevelünk. Sokrétű feladat ez, mert ebben az időszakban kell megalapozni a gyerekek elköteleződését a sportág irányába, hogy az a későbbi esetleges nehézségeknél is kitartson.
Edzőnk először egészen fiatalon, még egy szivacskézilabda meccsen figyelt fel Simi tehetségére. Azt mondja, már akkor felfelé lógott ki a kortársai közül.
– Ez még azelőtt történt, hogy ugyanabba az egyesületbe kerültünk volna. Amikor ekkora tehetségről van szó, akkor az azonnal látszik. A labdaügyessége, a nagyon jellegzetes indulócsele már akkor megmutatkozott. És természetesen ott volt mellette az akarat, a hozzáállás, amik igazán elhozták az eredményeket. Különleges a habitusa, mindig nyerni akar, emiatt is volt mindig jobb a többieknél, érettebb gondolkodás jellemezte őt.
Egyébként jelenleg is rendszeres kapcsolatban vannak egymással, sőt, időnként korábbi edzője meglátásait is megosztja vele.
– Mindig próbálok segíteni, amikor lehetőség adódik rá. Jelenleg a Magyar Testnevelési és Sporttudományi Egyetem MSc Sport mentáltréner szakára járok, folyamatosan tanulok, fejlesztem magam, hogy minél komplexebb tudásom legyen, szerintem manapság ez elengedhetetlen a sportban. Simiről egyébként még Elek Gábor mondta, hogy az ördögtől sem fél, és egyébként tényleg egy kis csibész, aki élvezi a játékot. Minden nap azért dolgozik, hogy a legjobb legyen, nagyon figyel és gyorsan tanul Lekicstől és a többi rutinosabb játékostól.
Tizenkilenc éves játékosunk az elmúlt szezonban robbant be felnőttcsapatunkba, a bajnokságban, a Magyar Kupában és a Bajnokok Ligájában is megállta a helyét.
– Nagyon örültem, hogy kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtott az egész szezonban, és óriási teljesítmény, hogy ennyi idősen bekerült a tizennégy fős olimpiai keretbe. Nagyon fiatalon kerül oda, én őszintén szólva korábban csak a Los Angeles-i olimpiára vártam őt a csapatba, de nincs rajta teher, és biztos vagyok benne, Párizsban is mindenáron nyerni akar majd. Szerintem jó a sorsolásunk, ha összeáll a csapat, messzire juthat az olimpián.
A lányoknál 106, a fiúknál 82 játékos vett részt a héten a kézilabda-akadémiák budapesti kiválasztóján.
Hasonlóan az elmúlt 2 évhez idén is központi kiválasztót tartanak az államilag támogatott kézilabda-akadémiák.
Négy FTC-játékossal, hosszabbításban harcolta ki az Eb-bronzot az ifjúsági fiú kéziválogatott Podgoricában.
Balogh Veronika, Bede Fanni, Papp Dorka és Szeibert Anna is ott lesz a csütörtökön kezdődő világbajnokságon.
Nyártól a korábbi 117-szeres válogatott kézilabdázó irányítja akadémiánk U18-as fiúcsapatát. Őt kérdeztük.
Csoportmásodikként jutott a középdöntőbe a négy FTC-játékossal felálló ifjúsági kéziválogatott Montenegróban.
Népes FTC-küldöttség – négy játékos és két stábtag – utazik a podgoricai ifjúsági kézi Európa-bajnokságra.
Két akadémistánkkal a keretében nyerte meg a bulgáriai U16-os fiú Európa-bajnokságot a magyar csapat.