2023. július 2.
Világbajnoki ezüstérmes lett a juniorválogatott
A végig magabiztos németek nyerték az U21-es vb-döntőt, a magyar csapat két FTC-játékossal második lett.

Vasárnapra igazi álomdöntő jött össze az U21-es férfi kézilabda-világbajnokságon, hiszen aki végigkövette a tornát, annak nem lehet kérdéses, hogy a társrendező német és a történelmet író magyar válogatott kiemelkedett a mezőnyből. Mindkét együttes hétből hét győzelemmel, azaz százszázalékos mérleggel jutott el a fináléig, s mivel a másikhoz hasonló játékerőt képviseli riválissal eddig egyik fél sem találkozott, a meccs előtt nehéz volt esélyeket latolgatni.

Talán a németek mellett szólt a hazai pálya, és az is, hogy a több mint tízezer fő befogadására alkalmas Max-Schmeling-Halléban nekik szurkoltak többen. Viszont az a higgadt profizmus és közben példás csapatszellem, amit a magyar csapattól láttunk az elmúlt bő másfél hétben, azt mondatta velünk, hogy igenis lesz keresnivalónk a berlini döntőben.

Mindkét csapat kemény védekezéssel és hosszú támadásvezetésekkel kezdett, előfordultak hibák itt is, ott is, így hoztuk ikszre az első tíz percet (3-3). Először a tizenharmadik perc végén Krakovszki Zsolt góljával szereztük meg a vezetést, közben pedig a kapuban Palasics Kristóf nagyon fontos bravúrokat mutatott be, tartósan azonban így sem tudtunk előnybe kerülni a félidő hajrájáig (7-7). A következő percekben megtorpantunk, és a mérkőzésen először elmentek kettővel a németek, az öltőzőbe 14-11-es előnnyel vonulhattak be, s megállapíthattuk, hogy a szünetben a kevesebbet hibázó csapat vezet.

A folytatásra is óriási tempóban érkezett a házigazda, közéraktak még két gólt, Sótonyi Lászlónak pedig öt perc után időt kellett kérnie, mert olyan különbség kezdett kialakulni, ahonnan már nagyon nehéznek tűnt felzárkózni (18-13).

Sikerült rendezni a sorokat, és mínusz hatról pillanatok alatt már csak háromgólos hátrányban voltunk, ahhoz azonban ezen a napon túl jó volt ez a német csapat, hogy legyen esélyünk az egyenlítésre. Az utolsó bő negyedórára 23-17-es hazai vezetéssel fordultunk, és kisebb csodára lett volna szükség a győzelemhez vagy a hosszabbításhoz. A csoda pedig ezúttal elmaradt, a német kapuban Späth szinte mindent védett, s végül 30-23-mal ellenfelünk teljesen megérdemelten ünnepelhetett világbajnoki aranyérmet.

S ugyan vereséggel zárult az elmúlt két hét fantasztikus menetelése, valamennyi magyar játékos felemelheti a fejét, és nagyon büszke lehet erre a tornára, amelyen csaknem 50 éve nem látott bravúr ért el a nemzeti együttes. Tegyük hozzá Imre Bence és Ónodi-Jánoskúti Máté mellett még három FTC-nevelésű játékossal, Karai Miklóssal, Lukács Péterrel és Ludmán Marcellel. Meg persze azt is lehet ízlelgetni, hogy az U21-es korosztályban pillanatnyilag a magyar a világ második legjobb válogatottja.

És az sem kérdéses, hogy az utolsó korosztályos tornáján szerepelt csapat vb-rajt előtt emlegetett utolsó nagy dobása igen szép ívet rajzot.

FÉRFI U21-ES KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG (NÉMETORSZÁG-GÖRÖGORSZÁG, JÚNIUS 20-JÚLIUS 2.)

Döntő (Berlin)

Németország – Magyarország 30-23 (14-11)
A magyar csapat gólszerzői: Imre 5, Lukács 4, Sisa 4, Fazekas 3, Papp 3, Krakovszki Zs. 2, Ilic 1, Karai 1

A magyar válogatott vb-kerete:
Kapusok: Mikler Krisztián (BFKA-Veszprém), Palasics Kristóf (NEKA)
Jobbszélsők: Imre Bence (FTC), Krakovszki Zsolt (NEKA)
Jobbátlövők: Ilic Zoran (Telekom Veszprém), Ónodi-Jánoskúti Máté (FTC), Temesvári Gábor (NEKA)
Irányítók: Fazekas Gergő (Wisla Plock, lengyel), Lukács Péter (Telekom Veszprém), Sztraka Dániel (NEKA)
Beállók: Karai Miklós (NEKA), Papp Tamás (NEKA)
Balátlövők: Ludmán Marcell (Fejér B.Á.L.-Veszprém), Pergel Andrej (Telekom Veszprém), Tárnoki Márkó (NEKA)
Balszélsők: Krakovszki Bence (NEKA), Sisa Erhárd (NEKA)

(Fotó: IHF)

Pont nélkül maradtunk

A szinte tökéletes kezdés után utolsó pillanatokban kapott góllal kaptak ki férfi kéziseink Komlón.

Nagyon fontos, hogy jól rajtoljunk

Férfi kéziseink az Európa-liga-búcsú és a Tatabánya elleni hazai rangadó között Komlón kezdenek az NB I-ben.

Pásztor: „Ez egy nagy eredmény egy hét alatt”

Férfi kézilabdacsapatunk vezetőedzője szerint ez a győzelem jó alap lehet az előttünk álló bajnokikra – VIDEÓ!

Pazar győzelem után búcsúzunk Európától

Férfi kéziseink felálltak a múlt heti pofon után, és itthon legyőzték a dán Silkeborgot az El-ben.

"Meg kell mutatni, hogy valójában milyenek vagyunk!"

Férfi kéziseink nagy hátrányból várják az El-selejtező visszavágóját, amelyen mindenképpen javítanának.

Átrohantak rajtunk a dánok az odavágón

Nem volt esélyünk szoros eredményre a Silkeborg vendégeként a férfi kézi El-selejtezőn.

Kőkemény dániai teszt vár ránk az első tétmeccsen

Férfi kéziseink már a helyszínen készülnek a Silkeborg elleni Európa-liga selejtező odavágójára.