2023. november 10.
Végig vezetve nyertünk újra
Férfi kéziseink hat góllal múlták felül az újonc PLER-Budapestet az Elek Gyula Arénában.

Ha a saját játékunkat játsszuk, nem lehet gond – mondta Prainer Viktor a péntek esti, PLER-Budapest elleni bajnoki előtt. S valóban joggal gondoltuk: ha csapatunk úgy játszik, ahogyan tud, le kell győznünk az elmúlt hetekben egyébként alaposan megerősített riválist.

Hullottak a gólok az első percekben, a védekezéssel nem lehettünk maradéktalanul elégedettek, de azért annak örülhettünk, hogy mi találtunk be többször. Bő tíz perc után Győri Kristóf üres kapus góljával már 9-6-ra vezettünk. Amennyire tudott, kapaszkodott a PLER, de szépen lassan kezdtünk elhúzni, 20-14-nél megvolt az esélye annak is, hogy már az első félidőben eldöntjük a mérkőzést, és kicsit kényelmesebb második harminc perc elé nézünk. Ez végül nem jött össze, a szünetig négy gólra zárkóztak a vendégek (24-20).

A szünet után gyorsan visszaállítottuk a hatgólos fórt, de annyira jó periódust nem produkáltunk, amely minden kérdést lezárt volna, így az utolsó bő tíz percre „csak” plusz néggyel fordultunk rá. A biztos két pontért persze azért nem kellett aggódnunk, hiszen rendre jött egy-egy jó megoldás vagy egy nagy védés a második félidőt végigvédő Borbély Ádámtól. Hatgólos, 40-34-es ferencvárosi siker lett a vége, megérdemelten győztünk.

Legközelebb másfél hét múlva az Eger elleni bajnokin lépünk újra pályára, ismét hazai pályán, az Elek Gyula Arénában.

K&H FÉRFI KÉZILABDA LIGA
9. forduló

FTC-Green Collect – PLER-Budapest 40-34 (24-20)