2021. február 13.
Egy félidőnyi előnyt adtunk a Balatonfürednek
Túl sokat hibázott az első félidőben, így kikapott a Balatonfüredtől férfi kézilabdacsapatunk.

Férfi kézilabda NB I, 5. fordulóból elhalasztott mérkőzés:
Ferencváros-Balatonfüred 28-32 (13-19)
gólszerzőink:
Andjelic 6, Füzi 6, Kovacsics 5, Bujdosó 4, Ónodi-Jánoskúti 2, Imre 2, Nagy 2, Mikita

Nagyon nem kezdtünk jól, a Balatonfüred sokkal élesebben érkezett a mérkőzésbe. A helyzetek kidolgozásával nem volt gond, de amíg mi rendre kihagytuk a ziccereket is, addig a rutinosabb játékosokól álló vendégcsapat belövöldözte őket. Gyorsan kialakítottak a fürediek egy négy-ötgólos különbséget, és hiába próbálta forgatni csapatát Horváth Attila, a döntő szituációkba mindig belehibáztunk. Csupán Bozo Andjelic (5/6) és Kovacsics Péter (3/4) tudta jó százalékkal értékesíteni a helyzeteket. A szünetben hat góllal, 19-13-ra a Balatonfüred vezetett.

A második félidőt kiválóan kezdtük, Andjelic továbbra is jól mozgatta a csapatot és Nagy Bencével többször is megtalálták beállóban Füzi Dánielt, valamint a védekezésünk is jelentősen feljavult az első játékrészben mutatotthoz képest. A büntetőket rendre értékesítő Bujdosó Bendegúz vezérletével is a hat gólt sikerült kettőre ledolgoznunk, 15 perccel a vége előtt 22-24 volt az állás.

Ennél közelebb azonban nem tudtunk jönni, túl nagy előnyt adtunk az első félidőben a vendégeknek, akik ezt a hajrában rutinosan őrizték is, így végül kikaptunk.

Nincs megállás, jövő szerdán újabb rangadó következik: Gyöngyösre utazunk, ott lehet javítani.

Dán sztárcsapattal találkozunk az El-csoportkörért

Férfi kéziseink a dán Bjerringbro-Silkeborg gárdájával játszanak az Európa-liga selejtezőjében.

Kedden kapnak El-ellenfelet férfi kéziseink

Bundesliga-csapatok mellett többek között dán és spanyol riválissal is találkozhatunk az El-selejtezőben.

Visszatérnek férfi kéziseink az Európa-ligába!

Elfogadta feljebbsorolási kérelmünket az EHF, így egy évad kihagyás után visszatérünk az El-be.

Lékai, Imre és Ancsin is utazhat Párizsba

Kihirdette szűkített keretét Chema Rodríguez a férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya.

„Úgy akarunk hazajönni, hogy egy ország büszke ránk!”

A nyáron a Ferencvárosba érkező Ancsin Gábor is a párizsi olimpiára készül a férfi kézilabda-válogatottal.

Lékai: „Jó a felkészülés, de már az olimpiát várom”

Kézilabdázónk, Imre Bence testvére vb-döntőjével hangolt a válogatott párizsi felkészülésre - VIDEÓ!