2024. augusztus 8.
Szoros győzelem után megyünk tovább
Férfi kézilabdacsapatunk gólgazdag meccsen nyert a Budakalász ellen a második nyári felkészülési meccsen.

Hat nappal a Dabas elleni siker után újabb NB I-es ellenfél, a Budakalász volt férfi kézilabdacsapatunk ellenfele az Elek Gyula Arénában. Hasonló összeállításban szerepeltek a mieink, mint a múlt héten, természetesen két olimpikon játékosunkra, Ancsin Gáborra és Lékai Mátéra még nem számíthatott Pásztor István.

A vendégek kezdték jobban a találkozót, kihagytunk néhány helyzetet, miközben az ellenfél viszonylag könnyen alakított ki gólszerzési lehetőségeket; 14. percben időt is kért Pásztor István (7-9). Az eredménynek nem, de annak feltétlenül örülhettünk, hogy vállsérülése után, a naptári évben először pályára lépő Ónodi-Jánoskúti Máté háromszor is eredményes volt az összecsapás kezdeti szakaszában. Ezt követően többször is egyenlítettünk, de a vezetést a szünet előtt nem tudtuk átvenni, így a félidőben minimális különbséggel a Kalász volt előnyben (17-18).

Ami az első játékrész hajrájában nem jött össze, az a második elején percek alatt igen: átvettük a vezetést, és a feszesebbé vált védekezésünkkel joggal bízhattunk abban, hogy ezt nem is engedjük ki a kezünkből; az első hat percet négy góllal nyertük meg (22-19). Vezettünk néggyel is, tizenkét perccel a vége előtt mégis egygólosra olvadt a fór, sikerült azonban megállítani a vendég felzárkózást. A hajrában már nem kellett izgulni a győzelemért, a legvégén ismét kapaszkodott ugyan a Budakalász, de a második harminc percben nyújtott teljesítménynek köszönhetően megérdemelt, 37-35-ös győzelmet arattunk a nyár második edzőmeccsén.

Pénteken még egy edzés vár a fiúkra a Népligetben, jövő hétfőn pedig indul a balatonboglári edzőtábor, amelynek keretében péntek délután az élvonal újoncával, a Győrrel játszunk zárt kapus felkészülési meccset.

FÉRFI KÉZILABDA FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

FTC-Green Collect – CYEB-Budakalász 37-35 (17-18)
A ferencvárosi gólszerzők: Győri M. 6, Nagy B. 6, Ónodi-Jánoskúti 5, Juhász 5, Debreczeni 4, Csörgő 2, Füzi 2, Kovacsics 2, Prainer 2, Tóth Á. 2, Karai 1

Sportos csapatépítőt tartottak férfi kézilabdázóink

Jó hangulatú, aktív csapatépítőn vettek részt férfi kézilabdázóink a fővárosi Lupa Beachen - VIDEÓ!

Megvannak az időpontok az Európa-liga selejtezőre

Férfi kéziseink Dániában augusztus 31-én, az Elek Gyula Arénában szeptember 8-án találkoznak a Silkeborggal.

Debreczeni Dávid lett az új csapatkapitány

Férfi kézilabdacsapatunk Pordán Bálint távozása után újabb beállót választott kapitányának; őt kérdeztük.

Győztes meccsel kezdtük a felkészülést

Férfi kéziseink négy góllal győzték le a Dabast, új játékosaink remek játékkal debütáltak.

Felmérésekkel és csapatépítővel kezdődött a felkészülés

Férfi kéziseink is elkezdték a nyári alapozást, a cél, hogy a nyár végi El-selejtezőre topformába kerüljenek.