2023. június 26.
Százszázalékosan vagyunk ott a negyeddöntőben
Pazar végjátékkal győztük le a svédeket, ezzel biztosan ott vagyunk a nyolc között a férfi U21-es vb-n.

A vasárnapi, Bahrein elleni győzelmet követően reménykedhettünk abban, hogy hétfőn már a nyolc közé jutás szempontjából tét nélküli meccsen dönthetjük el a csoportelsőséget a svédek ellen a német-görög közös rendezésű U21-es férfi kézilabda-világbajnokságon. Ám a skandináv rangadót a dánok nyerték, így még fennáll a körbeverés lehetősége, azaz nem dőlhetünk hátra.

Aggodalomra persze semmi ok nem volt, látva a magyar csapat eddigi, szászázalékos teljesítményét, a svédekkel szemben is esélyesnek számított, pláne, hogy az eddigi négy találkozón azt érezhettük, van még tartalék a fiúk játékában. A negyeddöntőbe kerüléshez ráadásul még a viszonylag nagy különbségű, legfeljebb hatgólos vereség is beleférhetett, de a cél természetesen a győzelem és a remek sorozat továbbnyújtása volt.

A meccset a svédek kezdték jobban, nem játszott különösebben rosszul a magyar együttes, inkább arról volt szó, hogy ilyen erős riválissal még nem találkozott ezen a tornán. Az első bő negyedórát követően háromgólos hátrányban voltunk, időt is kért Sótonyi László (6-9). Sikerült váltani, és a 23. percben a helyzeteit ismét magabiztosan értékesítő Imre Bence góljával értük utol az északiakat, majd a félidő hajrájában ismét jobbszélsőnk találatával a vezetést is átvettük, és a remek végjáték után háromgólos fórral mehettünk pihenni (16-13).

A fordulás után kettős emberhátrányba kerültünk, és egyre zárkóztak a skandinávok, de gyorsan rendeztük a sorokat, és a 40. percre visszaállítottuk a félidei különbséget (20-17). Az ezután elkövetett sorozatos hibák miatt kiegyenlítettek a svédek, és az 57. percben a vezetést is átvették. A végjátékban azonban a legjobb és legfegyelmezettebb játékát húzta elő a magyar válogatott, és 29-26-ra legyőzte a svédeket is, így csoportelsőként negyeddöntős. A meccs legeredményesebb játékosa ezúttal is Imre Bence lett 11 találattal.

A legjobb nyolc között csütörtökön 21 órakor az I. csoportban a házigazda németek mögött másodikként végzett horvátokkal találkozunk Berlinben.

FÉRFI U21-ES KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG (NÉMETORSZÁG-GÖRÖGORSZÁG, JÚNIUS 20-JÚLIUS 2.)

III. középdöntőcsoport, 2. forduló (Athén)

Magyarország – Svédország 29-26 (16-13)
A magyar csapat gólszerzői: Imre 11, Fazekas 5, Ilic 2, Ludmán 2, Papp 2, Pergel 2, Sisa 2, Krakovszki Zs. 1, Lukács 1, Ónodi-Jánoskúti 1

A csoport másik mérkőzésén: Dánia – Bahrein 28-22

A csoport végeredménye: 1. Magyarország 6 pont, 2. Dánia 4, 3. Svédország 2, 4. Bahrein 0

A magyar válogatott vb-kerete:
Kapusok: Mikler Krisztián (BFKA-Veszprém), Palasics Kristóf (NEKA), Takács Ákos (PLER-Budapest)
Jobbszélsők: Imre Bence (FTC), Krakovszki Zsolt (NEKA)
Jobbátlövők: Ilic Zoran (Telekom Veszprém), Ónodi-Jánoskúti Máté (FTC), Temesvári Gábor (NEKA)
Irányítók: Fazekas Gergő (Wisla Plock, lengyel), Lukács Péter (Telekom Veszprém), Sztraka Dániel (NEKA)
Beállók: Karai Miklós (NEKA), Papp Tamás (NEKA)
Balátlövők: Jánosi Tamás (BFKA-Balatonfüred), Ludmán Marcell (Fejér B.Á.L.-Veszprém), Pergel Andrej (Telekom Veszprém), Tárnoki Márkó (NEKA)
Balszélsők: Krakovszki Bence (NEKA), Sisa Erhárd (NEKA)

(Fotó: IHF)

Dán sztárcsapattal találkozunk az El-csoportkörért

Férfi kéziseink a dán Bjerringbro-Silkeborg gárdájával játszanak az Európa-liga selejtezőjében.

Kedden kapnak El-ellenfelet férfi kéziseink

Bundesliga-csapatok mellett többek között dán és spanyol riválissal is találkozhatunk az El-selejtezőben.

Visszatérnek férfi kéziseink az Európa-ligába!

Elfogadta feljebbsorolási kérelmünket az EHF, így egy évad kihagyás után visszatérünk az El-be.

Lékai, Imre és Ancsin is utazhat Párizsba

Kihirdette szűkített keretét Chema Rodríguez a férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya.

„Úgy akarunk hazajönni, hogy egy ország büszke ránk!”

A nyáron a Ferencvárosba érkező Ancsin Gábor is a párizsi olimpiára készül a férfi kézilabda-válogatottal.

Lékai: „Jó a felkészülés, de már az olimpiát várom”

Kézilabdázónk, Imre Bence testvére vb-döntőjével hangolt a válogatott párizsi felkészülésre - VIDEÓ!