2023. augusztus 18.
Sima győzelemmel kezdtünk Csehországban
Gólgazdag meccsen nyertek férfi kéziseink a Koprivnice ellen, így sikerrel indították a tornát.

Hosszú utazás után (amelyet a szlovák és cseh autópályákon uralkodó forgalmi helyzet sem könnyített meg) érkezett meg az FTC-Green Collect Koprivnicébe, ahol délután a cseh élvonalban szereplő házigazda ellen kezdte a nemzetközi felkészülési tornát.

A start kissé döcögős volt, nem tudtuk azonnal felvenni a megfelelő ritmust, riválisunk 5-3-ra vezetett, de a 10. perc végén Bujdosó Bendegúz gólját követően már nálunk volt az előny (5-6).

A vezetésünk azonban (még) nem volt tartós, a védekezésünk nem működött tökéletesen, többször is fordult az állás, a játékrész végjátékában kezdtük növelni a különbséget, először hárommal húztunk el, majd Nagy Bence utolsó pillanatokban szerzett találata négygólos félidei előnyt ért (18-22).

A felkészülés alatt eddig megszokottakkal szemben ezúttal nem negyedóránként cserélt Pásztor István, hanem szinte ugyanazzal a csapattal játszotta végig a félidőket, így a szünetben sorcsere következett. A folytatásra lényegesen feszesebb lett a védekezésünk, tudtuk gyakorolni a hét a hat elleni játékot is, s nem egészen tíz perc alatt megdupláztuk a fórunkat.

A hátralévő időben nem egyszer kifejezetten látványos kézilabdával növeltük a különbséget, ráadásul a Ferencvárosban először szereplő Szepesi Zsombor megszerezte első két gólját. Végül 44-32-re győztünk, magabiztos sikerrel kezdtük a koprivnicei viadalt.

A találkozó után debütáló balszélsőnket kérdeztük.

– Hosszú utazással a hátunk mögött kezdtük a meccset, ezért kicsit fáradtabb volt a társaság, de mindenki beleállt a munkába, tette a dolgát, és nagyon boldog vagyok, hogy meg tudtam lőni az első két gólomat. Tegnap este gondolkoztam rajta, hogy hogyan kell készülni egy ilyen meccsre, de a pályára lépéskor már nem volt bennem izgalom. Természetesen holnap is két győzelmet várok, fontos lesz, hogy este mindenki jól regenerálódjon.

Szombaton két mérkőzés is vár a fiúkra Csehországban, miközben női kézilabdacsapatunk a Krim Ljubljana ellen kezd a mezti tornán.

NEMZETKÖZI FELKÉSZÜLÉSI TORNA (Koprivnice)
1. forduló

KH ISMM Koprivnice (cseh) – FTC-Green Collect 32-44 (18-22)
A ferencvárosi gólszerzők: Nagy B. 7, Balogh 6, Bognár 6, Imre 6, Csörgő 3, Debreczeni 3, Ónodi-Jánoskúti 3, Prainer 3, Kovacsics 2, Szepesi 2, Bujdosó 1, Füzi 1, Mikita 1

Dán sztárcsapattal találkozunk az El-csoportkörért

Férfi kéziseink a dán Bjerringbro-Silkeborg gárdájával játszanak az Európa-liga selejtezőjében.

Kedden kapnak El-ellenfelet férfi kéziseink

Bundesliga-csapatok mellett többek között dán és spanyol riválissal is találkozhatunk az El-selejtezőben.

Visszatérnek férfi kéziseink az Európa-ligába!

Elfogadta feljebbsorolási kérelmünket az EHF, így egy évad kihagyás után visszatérünk az El-be.

Lékai, Imre és Ancsin is utazhat Párizsba

Kihirdette szűkített keretét Chema Rodríguez a férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya.

„Úgy akarunk hazajönni, hogy egy ország büszke ránk!”

A nyáron a Ferencvárosba érkező Ancsin Gábor is a párizsi olimpiára készül a férfi kézilabda-válogatottal.

Lékai: „Jó a felkészülés, de már az olimpiát várom”

Kézilabdázónk, Imre Bence testvére vb-döntőjével hangolt a válogatott párizsi felkészülésre - VIDEÓ!