2023. július 28.
Remek tempóban nyertünk az első nyári meccsen
Negyven gólt szerezve magabiztosan múltuk felül a Dabast az első felkészülési meccsünkön.

Péntek délután a Dabas ellen kezdte a nyári felkészülési meccsek sorát az FTC-Green Collect férfi kézilabdacsapata. A felkészülés második hetét záró együttesünk kitűnő tempóban kezdte az összecsapást, az első öt percben ötször is betaláltunk a vendégek kapujába. Ezt követően többször is hibáztunk a befejezéseknél, így utolért minket a Dabas, az első negyed óra végére viszont újra átvettük a vezetést (9-7).

A játékpercek egyenlő elosztása érdekében Pásztor István sort cserélt. Ellenfelünk támadásban hét a hat elleni játékot alkalmazott, ezt többször üres kapus góllal büntettük, a szünetig pedig még egy góllal növeltük az előnyünket, a visszatérő Füzi Dániel és a felnőttcsapatban debütáló Nyeső Soma is betalált (20-17).

A fordulás utáni percekben elkezdett jelentősen nyílni az olló, a 40. percbe fordulva már héttel vezettünk. A fiúk a mérkőzés hajrájában is láthatóan rendkívül motiváltan és magas koncentrációval kézilabdáztak. Elértük a negyven gólt, miközben a második félidőben csupán tizenegyet kaptunk, így elmondható, remek meccsel indították a nyári edzőmeccssorozatot.

Egy hét múlva, pénteken az elmúlt évadban az Európa-liga-mérkőzéseink helyszínéül is szolgáló Riz Levente Sport- és Rendezvényközpontban fogadjuk a szintén élvonalbeli Budakalászt.

FÉRFI FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

FTC-Green Collect – Dabasi KC 40-28 (20-17)
Ferencvárosi gólszerzők: Imre 6, Nagy B. 5, Bognár 4, Bujdosó 4, Kovacsics 4, Balogh 3, Füzi 3, Lékai 3, Prainer 3, Debreczeni 2, Mikita 1, Nyeső 1, Ónodi-Jánoskúti 1

Sportos csapatépítőt tartottak férfi kézilabdázóink

Jó hangulatú, aktív csapatépítőn vettek részt férfi kézilabdázóink a fővárosi Lupa Beachen - VIDEÓ!

Szoros győzelem után megyünk tovább

Férfi kézilabdacsapatunk gólgazdag meccsen nyert a Budakalász ellen a második nyári felkészülési meccsen.

Megvannak az időpontok az Európa-liga selejtezőre

Férfi kéziseink Dániában augusztus 31-én, az Elek Gyula Arénában szeptember 8-án találkoznak a Silkeborggal.

Debreczeni Dávid lett az új csapatkapitány

Férfi kézilabdacsapatunk Pordán Bálint távozása után újabb beállót választott kapitányának; őt kérdeztük.

Győztes meccsel kezdtük a felkészülést

Férfi kéziseink négy góllal győzték le a Dabast, új játékosaink remek játékkal debütáltak.

Felmérésekkel és csapatépítővel kezdődött a felkészülés

Férfi kéziseink is elkezdték a nyári alapozást, a cél, hogy a nyár végi El-selejtezőre topformába kerüljenek.