2023. november 4.
Remek második félidővel győztük le a lengyeleket
Sikerrel vette az első hétvégi összecsapást a férfi kéziválogatott Szegeden, Lékai Máté három gólt szerzett.

Több, mint fél év kihagyást követően játszott szombaton mérkőzést a férfi kézilabda-válogatott, amelynek novemberi keretébe Lékai Máté mellett Ilic Zoran sérülésének következtében Ónodi-Jánoskúti Máté is bekerült. Chema Rodríguez csapata a lengyelek elleni dupla meccsel hangol a hétvégén a kissé még távolinak látszó januári, németországi Európa-bajnokságra. A szombati, első felvonást a szegedi Pick Arénában rendezték, erre a találkozóra a Fradi-játékosok közül csak Lékait nevezték a csapatba.

Döcögősen kezdtünk, az első negyed órában sokat hibáztunk, ez pedig kétgólos vendég vezetést eredményezett (7-9). A játékrész utolsó tíz percére átvettük az irányítást, ami a három kimaradt hetesünket is bekalkulálva mindenképpen pozitív, a hajrá azonban megint kevésbé sikerült, így a lengyelek vezettek a szünetben (14-15).

A fordulás után 45 másodperc alatt fordítottunk, és ha ugyan csak egy-két góllal is, de folyamatosan vezettünk. A 40. percben érkezett először a pályára Lékai, és remekül osztogatott, sok kulcs- és gólpasszt adott. Az utolsó tíz percre már megnyugtató előnyt kezdtünk kialakítani, plusz néggyel fordultunk rá, és ezt a hajrát már nem rontottuk el, 31-27-re megnyertük az összecsapást – irányítónk háromszor talált be.

Vasárnap 16 órakor Békéscsabán következik a „visszavágó”.

FÉRFI KÉZILABDA VÁLOGATOTT FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

Magyarország – Lengyelország 31-27 (14-15)
Helyszín: Pick Aréna, Szeged
Időpont: 2023. november 4., 16:30
Játékvezetők: Gjorgji Nachevski, Slave Nikolov (észak-macedónok)
Gólszerzők: Bánhidi 7, Rosta 4, Bodó 3, Lékai 3, Máthé 3, Szita 3, Ancsin 2, Fazekas 2, Krakovszki B. 2, Krakovszki Zs. 2, ill. Daszek 7, Pietrasik 7, Dawydzik 3, Gebala 3, Czaplinski 2, Olejniczak 2, Paterek 2, Moryto 1

Dán sztárcsapattal találkozunk az El-csoportkörért

Férfi kéziseink a dán Bjerringbro-Silkeborg gárdájával játszanak az Európa-liga selejtezőjében.

Kedden kapnak El-ellenfelet férfi kéziseink

Bundesliga-csapatok mellett többek között dán és spanyol riválissal is találkozhatunk az El-selejtezőben.

Visszatérnek férfi kéziseink az Európa-ligába!

Elfogadta feljebbsorolási kérelmünket az EHF, így egy évad kihagyás után visszatérünk az El-be.

Lékai, Imre és Ancsin is utazhat Párizsba

Kihirdette szűkített keretét Chema Rodríguez a férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya.

„Úgy akarunk hazajönni, hogy egy ország büszke ránk!”

A nyáron a Ferencvárosba érkező Ancsin Gábor is a párizsi olimpiára készül a férfi kézilabda-válogatottal.

Lékai: „Jó a felkészülés, de már az olimpiát várom”

Kézilabdázónk, Imre Bence testvére vb-döntőjével hangolt a válogatott párizsi felkészülésre - VIDEÓ!