2024. augusztus 23.
Remek játékkal győztük le az El-résztvevő szlovénokat
Férfi kézilabdacsapatunk a Trebnje elleni sikerélménnyel fordulhat a dániai El-selejtező felé.

Péntek délután Nagykanizsán zárta a felkészülési mérkőzések sorát az FTC-Green Collect férfi kézilabdacsapata, és örömteli, hogy a 2021-ben átadott Kanizsa Arénában sokan kíváncsiak voltak a mieinkre. Ezúttal a szlovén ezüstérmes Trimo Trebnje volt az ellenfelünk, amellyel egy évvel ezelőtt, szintén a nyári felkészülési időszakban a balatonfüredi nemzetközi torna döntőjében találkoztunk, és 32-29-re győztünk.

A múlt heti, boglári mérkőzéshez hasonlóan a sérüléssel bajlódó Jakub Mikitát leszámítva ezúttal is a teljes keretet forgathatta Pásztor István. A kezdésre ezúttal egyáltalán nem lehetett panaszunk, elöl könnyen szereztük a gólokat, a jó védekezés mellett pedig jöttek a védések Borbély Ádámtól. Az első negyedóra végére néggyel vezettünk (9-5), ezt követően kicsit többet hibáztunk, kétszer is egy gólra zárkózott az Európa-liga résztvevő rivális, a vezetést viszont nem engedtük ki a kezünkből. A félidő hajrája aztán újra a miénk volt, és visszaállítottuk az addigi legnagyobb különbséget (18-14).

A fordulás után ismét elkezdett kapaszkodni a Trebnje, de csak rövid ideig tartott a felzárkózás, időnként kifejezetten szép megoldásokkal növeltük újra a különbséget, a 40. percben már hattal vezettünk (25-19). Bár felkészülési meccs lévén nem az eredmény volt az elsődleges, a végére maradt még egy kis izgalom: nyolc perccel az utolsó dudaszó előtt kettőre zárkóztak a szlovénok (29-27). Pásztor István időkérése után sikerült rendezni sorokat, és többet nem is volt kérdés, hogy győzelemmel zárjuk a nyári felkészülést, 35-32-es sikernek örülhettünk a nyári felkészülés nagykanizsai zárásán.

Nyolc nap múlva egy sokkal fontosabb feladat vár ránk, hiszen következik Dániában az Európa-liga selejtezőjének első mérkőzése a Bjerringbro-Silkeborg ellen. A párharc visszavágóját pedig szeptember 8-án, 18 órakor az Elek Gyula Arénában játsszuk, a mérkőzésre elindult a jegyértékesítés.

FÉRFI KÉZILABDA FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS, Nagykanizsa

FTC-Green Collect – RK Trimo Trebnje 35-32 (18-14)
A ferencvárosi gólszerzők: Győri M. 5, Tóth Á. 5, Ancsin 4, Füzi 4, Kovacsics 4, Csörgő 2, Karai 2, Lékai 2, Nagy B. 2, Ónodi-Jánoskúti 2, Debreczeni 1, Juhász Á. 1, Prainer 1

Átrohantak rajtunk a dánok az odavágón

Nem volt esélyünk szoros eredményre a Silkeborg vendégeként a férfi kézi El-selejtezőn.

Kőkemény dániai teszt vár ránk az első tétmeccsen

Férfi kéziseink már a helyszínen készülnek a Silkeborg elleni Európa-liga selejtező odavágójára.

Olimpiai bajnokokkal várja csapatunkat a Silkeborg

Férfi kézisienk szombaton dániai El-selejtezővel kezdik az idényt, klasszisokkal felálló rivális következik.

Pásztor: Mindent megcsináltunk, amit szerettem volna

A felkészülés utolsó meccsén legyőztük a szlovén ezüstérmest, férfi kéziseink vezetőedzőjét kérdeztük.

Kikaptunk a boglári edzőtábor végén

A felkészülés legkeményebb hetét a nyáron alaposan megerősödött Győr ellen zárták férfi kéziseink.

Már olimpikonjainkkal edzőtáborozunk

A héten Balatonbogláron készülnek férfi kéziseink, hétfő óta Lékai Mátéval és Ancsin Gáborral kiegészülve.

Sportos csapatépítőt tartottak férfi kézilabdázóink

Jó hangulatú, aktív csapatépítőn vettek részt férfi kézilabdázóink a fővárosi Lupa Beachen - VIDEÓ!

Szoros győzelem után megyünk tovább

Férfi kézilabdacsapatunk gólgazdag meccsen nyert a Budakalász ellen a második nyári felkészülési meccsen.