2024. szeptember 8.
Pazar győzelem után búcsúzunk Európától
Férfi kéziseink felálltak a múlt heti pofon után, és itthon legyőzték a dán Silkeborgot az El-ben.

Nem lehetett más a célja vasárnap férfi kézilabdacsapatunknak, mint hogy bizonyítsa, a múlt heti dániai szereplés csak kisiklás volt, és az akkor és ott látottakhoz képest egészen más minőséget képvisel – erről beszélt vezetőedzőnk, Pásztor István is az Európa-liga selejtező visszavágója előtt. A Bjerringbro-Silkeborg persze nem lett gyengébb csapat nyolc nap alatt, illetve a tizennyolc gólos hátrány ledolgozása a legoptimistább forgatókönyvek szerint is a lehetetlenhez állt a legközelebb, de mégis fontos volt, hogy együttesünk ezúttal sokkal jobban teljesítsen, és megalapozza a jövő heti, sikeres bajnoki rajtot.

A hosszabb ideje sérüléssel bajlódó Jakub Mikita mellett betegség miatt nem tudta vállalni a játékot Ancsin Gábor, Prainer Viktor és Tóth Ádám sem, bekerült viszont a keretbe a nyáron ifjúsági Eb-bronzérmet nyert 17 éves Kovács Boldizsár.

Jó volt látni, hogy szurkolóink a múlt heti pofon után az első pillanattól kezdve a mieink mögött álltak, és a csapat egészen más ritmusban kézilabdázott, sokkal keményebben védekezett, ennek öt perc után kétgólos vezetés lett az eredménye (3-5). Az ezt követő négygólos dán széria természetesen nem jött jól, de nem is tört össze minket, az első negyedóra végére Lékai Máté üres kapus góljával ismét utolértük az északiakat (9-9), sőt, zsinórban harmadik találatunknak köszönhetően a vezetést is átvettük.

A félidő utolsó tíz percében könnyebben átjátszották a védelmet a vendégek, és elöl is többet hibáztunk, benne volt a pakliban, hogy ismét a viszonylag könnyen ledolgozhatónál nagyobb különbséggel lépnek el, de a játékrész hajráját megmentettük, Nagy Bence utolsó pillanatos gólja mínusz kettőt ért a szünetre (16-18).

A fordulás után megint elléptek néggyel a dánok, ám továbbra is volt tartásunk, a 40. percben Borbély Ádám, Bujdosó Bendegúz, majd az üres kapu volt a labda útja, mindez pedig újra ikszet ért (21-21). Sajnos folytatódott a sorminta, és újra hátrányba kerültünk, ezúttal hárommal szakadtunk le, és még innen is volt visszaút, Borbély óriási stabilitást adott a kapuban, az utolsó tíz percet ötgólos előnyben kezdtük (28-26).

Egyenlített ugyan a Silkeborg, de fordítani már nem tudott, óriásit küzdő együttesünket az utolsó percben Győri Mátyás hetese lökte a célba, akkor kétgólos előnyben már nem volt kérdés, 34-32-re győztünk.

A következő feladat jövő szombaton jön, Komlón kezdjük a bajnokságot.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-LIGA, SELEJTEZŐ
Visszavágó

FTC-Green Collect - Bjerringbro-Silkeborg 34-32 (16-18)
Helyszín:
Elek Gyula Aréna
Időpont:
2024. szeptember 8., 18 óra
Játékvezetők:
Denis Bolic, Christoph Hurich (osztrákok)
Gólszerzők:
Győri M. 9, Bujdosó 7, Nagy B. 7, Lékai 3, Ónodi-Jánoskúti 3, Debreczeni 2, Füzi 1, Karai 1, Kovacsics 1, ill. N. Christensen 11, Ástorsson 5, Boldsen 5, P. Christensen 5, Lynggard 3, Lauge 1, Toft Hansen 1, Zachariassen 1

Pont nélkül maradtunk

A szinte tökéletes kezdés után utolsó pillanatokban kapott góllal kaptak ki férfi kéziseink Komlón.

Nagyon fontos, hogy jól rajtoljunk

Férfi kéziseink az Európa-liga-búcsú és a Tatabánya elleni hazai rangadó között Komlón kezdenek az NB I-ben.

Pásztor: „Ez egy nagy eredmény egy hét alatt”

Férfi kézilabdacsapatunk vezetőedzője szerint ez a győzelem jó alap lehet az előttünk álló bajnokikra – VIDEÓ!

"Meg kell mutatni, hogy valójában milyenek vagyunk!"

Férfi kéziseink nagy hátrányból várják az El-selejtező visszavágóját, amelyen mindenképpen javítanának.

Átrohantak rajtunk a dánok az odavágón

Nem volt esélyünk szoros eredményre a Silkeborg vendégeként a férfi kézi El-selejtezőn.

Kőkemény dániai teszt vár ránk az első tétmeccsen

Férfi kéziseink már a helyszínen készülnek a Silkeborg elleni Európa-liga selejtező odavágójára.

Olimpiai bajnokokkal várja csapatunkat a Silkeborg

Férfi kézisienk szombaton dániai El-selejtezővel kezdik az idényt, klasszisokkal felálló rivális következik.

Pásztor: Mindent megcsináltunk, amit szerettem volna

A felkészülés utolsó meccsén legyőztük a szlovén ezüstérmest, férfi kéziseink vezetőedzőjét kérdeztük.