Mint arról beszámoltunk, vasárnap este a férfi kézilabda-válogatott tizenkét éve nem látott siker ért el azzal, hogy a portugálok legyőzésével kijutott a párizsi olimpiára. A győzelemből alaposan kivették a részüket a ferencvárosi játékosok: a portugálok ellen kilenc lövésből kilenc gólt szerző Imre Bence a legeredményesebb (16), Lékai Máté pedig a második leggólerősebb (10) magyar volt a tornán. Összesen huszonhat találatot tettek a közösbe, azaz a válogatott góljainak csaknem harmadát ők ketten szerezték. A főszereplők így értékeltek, természeteseten az FTC-Green Collect vezetőedzőjét, Pásztor Istvánt is megkérdeztük a győzelemről és Lékaiék teljesítményéről.
– A helyszínen követte a vasárnapi, portugálok elleni találkozót. Milyen élmény volt a lelátóról figyelni a válogatott sikerét?
– Nem nagyon láttam még ilyet, hogy ilyen arénában ennyi néző ehhez hasonlót produkált, tényleg 10/11-es volt a szurkolás. Látszott, hogy ez most nem klubhovatartozás kérdése, együtt drukkolt az egész nemzet. Külön jó volt látni, hogy a lelátó minden oldala alaposan kivette a részét a sikerből.
– Hogyan látta a győzelemben kulcsszerepet játszó ferencvárosi játékosokat?
– Bencének a statisztika alapján is egyértelmű, hogy nagyon jó meccse volt. Bevállal bármit, ami helyzet, vagy kicsit is helyzet, a válogatottban ugyanazt csinálja, mint a Ferencvárosban. Nagyon jó kézilabda tehetsége van, genetikailag pedig egy világklasszis vívó idegrendszerét örökölte. Bármilyen meccsen beszáll, ugyanazt produkálja, nem nyomja meg a tét. Ezt általában rutinnal tanulják a játékosok, nála ez adott. Máté a második félidőben pályára kerülése után meghatározó volt, zsinórban öt sikeres akció indult tőle a végjátékban.
– A válogatott eredményeiben mindig kulcsszerepe van a klubban folyó munkának. Mekkora büszkeség látni remekelni a saját játékosait edzőként?
– Játékosként is úgy voltam vele, hogy a válogatott egészen más érzés. Ilyenkor az egyéni kvalitások, valamint az idegrendszeri képességek döntenek. A klubedzőknek elsősorban a versenyeztetésben és a játékosok menedzselésben van nagy szerepük. Kiemelném viszont az utánpótlásedzők munkáját, akik képzik a játékosokat, a felnőttmezőnyben ez nagyrészt már önállóan történik.
– Mit jelent a magyar kézilabdának az olimpiai kvalifikáció?
– Létfontosságú volt a sportág finanszírozása és megítélése miatt. Az olimpiai szereplés – főleg Magyarországon – mindent meghatároz, ezért lenne nagyon fontos, hogy áprilisban a női válogatott is megszerezze a kvótát.
Átlövőnk csapatkapitányként vezette a válogatottat, és beszélt férfi kéziseink szombati rangadójáról is.
U18-as Eb-bronznak, illetve U16-os Eb-aranynak örülhettek sportolóink.
Ancsin Gábor a férfi kéziválogatott második legeredményesebb játékosa volt Vantaa-ban az Eb-selejtezőn.
Férfi kézilabdacsapatunk átlövője a veretlenségi sorozatról és a válogatott szünet utáni rangadóról beszélt.
Sokáig szoros mérkőzésen öt góllal múlta felül a szlovákokat a férfi kéziválogatott a győri Eb-selejtezőn.
Elindult a jegyértékesítés férfi kéziseink jövő heti meccsére, amelyen az évad meglepetéscsapatát fogadják.
Nagy Bence az utolsó pillanatban egyenlített a csurgói bajnoki rangadón.
Férfi kéziseink sorozatban 6. sikerükre készülnek az NB I-ben, de ezért biztosan nagyot kell majd harcolniuk.