Összeroskadt a válogatott a vb-n
A férfi kézilabda-válogatott kikapott Norvégiától, így nem játszhat az olimpiai selejtezőtornáért a vébén.

Férfi kézilabda-vb, középdöntő, II. csoport:
Norvégia-Magyarország (16-13)

Miután Egyiptom hét góllal legyőzte Tunéziát, így öttel volt jobb a gólkülönbségünk az afrikaiakkal szemben, ezt kellett megőriznünk a kiváló formában lévő Norvégia ellen.

Jól kezdtük a mérkőzést, sikerült a villámgyors norvég lerohanásokat megakadályoznunk, 4-3-ra vezettünk, amikor azonban sebességet váltottak a skandinávok. Három kiállításnál jártunk már a 12. percben, Norvégia pedig 8-5-re elhúzott, miután képtelenek voltunk tartani az 5/5-ös mutatóval kezdő balszélsőt, Jöndalt. Sőt, 10-6-ra is vezetett az ellenfél, amikor időt kértünk.

A norvégok lendülete azonban tovább tartott, kevés támadásuk volt, amit ki tudtunk védekezni, és a 20. percre máris elértük a kritikus, ötgólos hátrányt. (13-8) A hajrára viszont nem estünk össze, és a hat gólig jutó Balogh Zsolt vezérletével sikerült háromra feljönnünk a szünetre. (16-13)

A második félidőt rettenetesen kezdtük, négy perc sem telt el, és máris időt kellett kérni, ugyanis sorra adtuk el a labdákat, a norvégok pedig a szélvészgyors kontrákból zsinórban lőttek négy gólt. (20-14) A rémálom azonban tovább tartott az időkérés után is, Norvégia nyolc góllal is elment (23-15), sőt, tíz is volt közte. (26-16)

Próbáltunk zárkózni, de amikor közelebb kerültünk volna a norvégokhoz, azonnal lőttek egy-egy gólt. Szélsőink, Hornyák és Bóka összesen egy góllal zárták a meccset, kapusaink, Mikler és Székely nem mutattak be bravúrokat, így nem igazán volt reális esélyünk arra, hogy megelőzzük Egyiptomot, és az olimpiai selejtezőtornát jelentő hetedik helyért léphessünk pályára. A mieink tizedikként zárták a vébét.

Kedden kapnak El-ellenfelet férfi kéziseink

Bundesliga-csapatok mellett többek között dán és spanyol riválissal is találkozhatunk az El-selejtezőben.

Visszatérnek férfi kéziseink az Európa-ligába!

Elfogadta feljebbsorolási kérelmünket az EHF, így egy évad kihagyás után visszatérünk az El-be.

Lékai, Imre és Ancsin is utazhat Párizsba

Kihirdette szűkített keretét Chema Rodríguez a férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya.

„Úgy akarunk hazajönni, hogy egy ország büszke ránk!”

A nyáron a Ferencvárosba érkező Ancsin Gábor is a párizsi olimpiára készül a férfi kézilabda-válogatottal.

Lékai: „Jó a felkészülés, de már az olimpiát várom”

Kézilabdázónk, Imre Bence testvére vb-döntőjével hangolt a válogatott párizsi felkészülésre - VIDEÓ!

Rajtol az olimpiai felkészülés

A női kéziválogatott vasárnap, a férfiegyüttes hétfőn kezdi a közös gyakorlást a párizsi játékokra.

Csörgő Kristóf tanulásban is a legjobbak között

Férfi kéziseink sérülésből lábadozó fiatal irányítója ismét elnyerte a Magyarország tehetsége elismerést.

A BL-csapatok után mi voltunk a leggólerősebbek

Férfi kéziseink nemcsak eredményesség tekintetében, hanem számokban is sikeres szezont zártak.