2022. november 17.
Óriási tempóban álltuk a sarat Veszprémben
A második félidő elejét leszámítva remekül tartottuk a lépést a Telekom Veszprémmel az idegenbeli bajnokin.

A kitűnő formában teljesítő, világsztárok sorával felálló Telekom Veszprém otthonában lépett pályára férfi kézilabdacsapatunk a K&H Liga harmadik fordulójából csütörtökre halasztott mérkőzésen. Ráadásul hiányzókkal is kellett számolnunk, Nagy Bence és Ónodi-Jánoskúti Máté betegség, Csörgő Kristóf és Imre Bence pedig juniorválogatott elfoglaltság miatt nem szerepelhetett a keretben. Így újoncot avattunk a Veszprém Arénában, a 16 éves Bredák Dominik először futhatott ki a pályára NB I-es összecsapáson.

Ennek ellenére szó sem volt megilletődöttségről a világ egyik legjobb formájában lévő együttesével szemben; sőt, hét perc alatt hét gólt rámoltunk be a kapuba, ebből a meccs előtt a közönségtől – a két korábbi Veszprém-játékossal, Borbély Ádámmal és persze Pásztor Istvánnal együtt – hatalmas tapsot kapó Lékai Máté vállalt hármat (4-7).

A tizenkettedik percre egyenlítettek a bakonyiak, majd fordítottak is (10-9), de a mieinket dicséri, amiért ezt követően nem nyílt nagyra az olló. A félidő közepén szép számmal jöttek a találatok a hét a hat elleni játékunkból, és tapadtunk a hazaiakra, akik persze szépen lassan növelték az előnyüket, de Borbély Ádám egész pályás gólja után a félidőre kialakult mínusz négy miatt nem bánkódhattunk, a huszonegy lőtt gólnak pedig joggal örülhettünk (25-21).

A szünet után nem sikerült jól a start, sokat hibáztunk, és bő hat perc alatt tízre növelte a különbséget a Veszprém (34-24), ezt követően viszont sikerült véget vetni a rövidzárlatnak, és újra jól tartottuk a lépést. És persze, továbbra is elképesztően nagy fordulatszámon pörögtek a csapatok, extrán magas volt a támadások száma.

Az 51. percben fontos mérföldkőhöz érkeztünk, hiszen egy kapufáról kipattanó labdából megszerezte pályafutása első felnőtt élvonalbeli gólját Bredák Dominik, majd fél perccel később jött is a következő: ziccerből tette el a labdát Vladimir Cupara mellett (46-35). A végére visszaállt a tízgólos különbség, 50-40-es sikerével a Telekom Veszprém szerezte meg a két pontot.

A fiúkra a jövő hét elején újabb nagy feladat vár, hétfőn utaznak Aix-en-Provence-ba, ahol kedd este a PAUC Handball gárdájával találkoznak az Európa-liga-csoportkör harmadik fordulójában.

K&H FÉRFI KÉZILABDALIGA
3. forduló

Telekom Veszprém – Ferencvárosi TC 50-40 (25-21)
Gólszerzők:
Nilsson 11, Nenadics 7, Yahia 6, Pechmalbec 5, Elísson 4, Marguc 4, Lauge 3, Mahe 3, Strlek 3, Vailupau 2, Corrales 1, Elderaa 1, ill. Balogh 6, Debreczeni 5, Füzi 5, Lékai 5, Prainer 5, Bognár 4, Bujdosó 3, Kovacsics 3, Bredák 2, Bohács 1, Borbély 1

Dán sztárcsapattal találkozunk az El-csoportkörért

Férfi kéziseink a dán Bjerringbro-Silkeborg gárdájával játszanak az Európa-liga selejtezőjében.

Kedden kapnak El-ellenfelet férfi kéziseink

Bundesliga-csapatok mellett többek között dán és spanyol riválissal is találkozhatunk az El-selejtezőben.

Visszatérnek férfi kéziseink az Európa-ligába!

Elfogadta feljebbsorolási kérelmünket az EHF, így egy évad kihagyás után visszatérünk az El-be.

Lékai, Imre és Ancsin is utazhat Párizsba

Kihirdette szűkített keretét Chema Rodríguez a férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya.

„Úgy akarunk hazajönni, hogy egy ország büszke ránk!”

A nyáron a Ferencvárosba érkező Ancsin Gábor is a párizsi olimpiára készül a férfi kézilabda-válogatottal.

Lékai: „Jó a felkészülés, de már az olimpiát várom”

Kézilabdázónk, Imre Bence testvére vb-döntőjével hangolt a válogatott párizsi felkészülésre - VIDEÓ!