2024. október 12.
Megvan sorozatban a 3. siker, legyőztük a Füredet!
Remek védekezéssel és jó hajrával felülmúltuk a Balatonfüredet a K&H Liga 5. fordulójában.

Az elmúlt két szezonban akadtak problémáink a Balatonfüreddel, a négy egymás elleni bajnokiból mindössze egyet nyertünk meg. Férfi kéziseink célja nem lehetett más szombat este, minthogy javítsanak ezen a mérlegen, és megszerezzék sorozatban a harmadik győzelmüket az NB I-ben.

Az idény második rangadója előtt házi góllövőlistánk éllovasa, Nagy Bence arról beszélt, hogy ismét a védekezés lehet a siker kulcsa, elöl pedig a saját játékunkat kell a vendégekre erőltetni.

A mérkőzés első bő tíz percében három kétperces kiállítást is összeszedtünk, ennek tudatában különösen nagy bravúrnak számított, hogy a 13. percben Lékai Máté labdaszerzése, majd üres kapus gólja után már hárommal vezettünk. Ezúttal a folytatásban is kellő agresszivitással dolgozott a védelem, és Borbély Ádámtól is jöttek a védések. Árulkodó, hogy Pásztor István először két perccel a szünet előtt, négygólos előnyben kért időt, ezt követően támadhattunk a plusz ötért is, de végül csak háromgólos fórral mehettünk pihenni (14-11).

A szünet után kapaszkodott a Füred, láthatóan megtorpantunk, miután Bujdosó Bendegúz szabályosnak látszó gólját érvénytelenítették a játékvezetők, miközben a vendég kapuban Andó Arián nagyon elkapta a fonalat. Az előnyünk elfogyott, de kulcsfontosságú volt, hogy nem kerültünk hátrányba; a 45. percben nagyon kellett, hogy Csörgő Kristóf találatával mi mozduljunk el ikszről (21-20).

Vezettünk ismét hárommal, de nem sikerült lezárni a meccset, az utolsó öt és fél perc döntetlenről indult. A végén viszont mi hibáztunk kevesebbet, Borbély Ádám bemutatott három nagyon fontos védést, így 27-25-re megnyertük a rangadót.

Az újabb bajnoki siker után jövő héten Budakalászra látogatunk, a következő hazai összecsapást pedig október 26-án az Eger ellen játsszuk.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
5. forduló

FTC-Green Collect – Balatonfüredi KSE 27-25 (14-11)
Helyszín: Elek Gyula Aréna
Időpont: 2024. október 12., 18 óra
Játékvezetők: Héjja Ádám, Kónya Balázs Krisztián
Gólszerzők: Nagy B. 8, Lékai 6, Bujdosó 3, Kovacsics 3, Ónodi-Jánoskúti 2, Csörgő 1, Debreczeni 1, Füzi 1, Juhász 1, Karai 1, ill. Urbán-Patocskai 6, Simotics 4, Sretenovic 3, Hornyák 2, Rozman 2, Szöllősi B. 2, Vasziljev 2, Bóka 1, Kljun 1, Németh B. 1, Szmetán 1,

Kőkeményen bele kell állni a szombati mérkőzésbe is

Férfi kéziseink a Budakalász otthonában lépnek pályára zsinórban negyedik bajnoki győzelmükért.

Pásztor István: Ez volt a legjobb védekezésünk idén!

A Balatonfüred elleni győztes bajnoki után vezetőedzőnk és csapatkapitányunk értékelt.

Szombaton jön a második hazai rangadó!

Férfi kéziseink a Balatonfüred ellen szereznék meg zsinórban harmadik győzelmüket a bajnokságban.

Debreczeni Dávid túl az ezredik gólján

Férfi kézilabdázóink csapatkapitánya fontos mérföldkőhöz ért, ennek kapcsán készítettünk vele interjút.

„Ez komoly lehetőség, most kell élni vele!”

Öt Ferencváros-játékossal edzőtáborozik Telkiben – ezúttal csak fiatalokkal – a férfi kéziválogatott.

Ancsin Gábor: Büszke vagyok a csapatra!

Férfi kéziseink dabasi győzelme után válogatott átlövőnk és Pásztor István vezetőedző értékelt.

Nehéz meccsen győztünk Dabason

Férfi kéziseink a második félidőben a maguk javára fordították a Dabas elleni idegenbeli bajnokit.

A múlt hétvégi teljesítménnyel lehetünk újra sikeresek

Férfi kéziseink lesz miért visszavágniuk Dabason; a két pont megszerzésére készülnek a szombati bajnokin is.