2024. január 26.
Megvan minden idők legjobb Európa-bajnoki szereplése!
Az utolsó pillanatig kiélezett csatában győztük le a szlovénokat az 5. helyért a kézi Eb-n.

„Az lenne igazán nagy dobás, ha ötödikek lennénk. Olyan eredménnyel kerülhetnénk be a sportág hazai nagykönyvébe, amilyenre előttünk még soha senki sem volt képes” – mondta a válogatott csapatkapitánya, az FTC-Green Collect irányítója, Lékai Máté a szlovénok elleni Európa-bajnoki helyosztót megelőzően. Az volt ugyanis a péntek délutáni mérkőzés tétje, hogy sikerül-e túlszárnyalni minden idők legjobb férfi Európa-bajnoki szereplését, az 1998-as olaszországi hatodik helyezést.

A középdöntőt a franciák elleni vereséggel záró magyar válogatott már két napja is láthatóan az erőtartalékai végéhez közelített a tornán, de 174-szeres válogatott játékosunk elmondta, ilyenkor még kétszer harminc perc erejéig el kell felejteni mindenféle fáradtságot, fájdalmat. Már csak azért is, mert az elithez tartozó riválissal találkoztunk, amely a középdöntőben legyőzte többek között az addig ellentmondást nem tűrően menetelő dánokat is.

Nem kezdtünk jól, az elején könnyen lőtték a gólokat a szlovénok, öt perc után 5-2-re vezettek, de gyorsan megráztuk magunkat, és egy háromgólos szériával egyenlítettünk. A 13. percben Bóka Bendegúz találatával a meccsen először megszereztük a vezetést (8-7), támadhattunk a plusz háromért is, de összességében elmondható, hogy a játékrész második felében nem igazán éltünk a lehetőségeinkkel. Nem is tudtuk elkerülni a félidei hátrányt, a végén Ilics Zoran villanása kellett ahhoz, hogy csak egy gólt kelljen ledolgoznunk a második harminc percben (12-13).

Lassabb iramban, sok kihagyott helyzettel folytatódott a játék, így negyed órára volt szükség, hogy ledolgozzuk a minimális hátrányt, Lékai Máté egyenlített ki (16-16). Rövid időre átvettük a vezetést is, de az utolsó tíz percet ismét mínusz egyről kezdtük (19-20). A végjátékra fantasztikusan összeállt a védekezésünk, a különbséget az jelentette, hogy a hajrában már bedobtuk a heteseket. Az utolsó pillanatig izgulnunk kellett, de a 23-22-es győzelem azt jelenti, hogy ötödikek lettünk, s ezzel minden idők legjobb magyar szereplését láthattuk a válogatottól a németországi kontinenstornán.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG (2024. január 10-28., Németország)
Az 5. helyért

Magyarország – Szlovénia 23-22 (12-13)
Helyszín: Lanxess Arena, Köln
Időpont: 2024. január 26., 15:00
Játékvezetők: Robert Schulze, Tobias Tönnies (németek)
Gólszerzők: Bánhidi 5, Lékai 5, Bóka 4, Ilic 3, Fazekas 2, Imre 2,  Bodó 1, Rosta 1, ill. Blagotinsek 4, Vlah 4, Zarabec 4, Dolenec 3, Mackovsek 3, Suholeznik 2, Bombac 1, Marguc 1

Dán sztárcsapattal találkozunk az El-csoportkörért

Férfi kéziseink a dán Bjerringbro-Silkeborg gárdájával játszanak az Európa-liga selejtezőjében.

Kedden kapnak El-ellenfelet férfi kéziseink

Bundesliga-csapatok mellett többek között dán és spanyol riválissal is találkozhatunk az El-selejtezőben.

Visszatérnek férfi kéziseink az Európa-ligába!

Elfogadta feljebbsorolási kérelmünket az EHF, így egy évad kihagyás után visszatérünk az El-be.

Lékai, Imre és Ancsin is utazhat Párizsba

Kihirdette szűkített keretét Chema Rodríguez a férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya.

„Úgy akarunk hazajönni, hogy egy ország büszke ránk!”

A nyáron a Ferencvárosba érkező Ancsin Gábor is a párizsi olimpiára készül a férfi kézilabda-válogatottal.

Lékai: „Jó a felkészülés, de már az olimpiát várom”

Kézilabdázónk, Imre Bence testvére vb-döntőjével hangolt a válogatott párizsi felkészülésre - VIDEÓ!