2024. május 9.
Megnyugtató előnyt szereztünk Litvániában
A 11 gólos Imre Bence vezérletével magabiztosan nyert a litvánok elleni vb-selejtezőn a férfi kéziválogatott.

„Mi vagyunk az esélyesek, és így is szeretnénk játszani!” – mondta válogatott kézilabdázónk, Imre Bence a csütörtöki, litvánok elleni világbajnoki selejtezőmérkőzést megelőzően. Az Európa-bajnoki ötödik helyezett és olimpiai résztvevő nemzeti együttes Vilniusban kezdte az oda-visszavágós párharcot, ahol a cél egyértelműen az volt, hogy idegenbeli győzelemmel alapozza meg a továbbjutását.

Ahogyan azt a válogatott mérkőzésein az utóbbi hónapokban megszokhattuk, két FTC-játékos, Lékai Máté és Imre Bence is a kezdőcsapatban kapott helyet, nem is teljesítettek rosszul, de az első tíz perccel így sem lehettünk elégedettek, kétgólos hazai előnyt mutatott az eredményjelző (5-3).

Ezt követően javult a játékunk, és kezdtük a magunk javára fordítani a mérkőzést, ehhez fontos volt Imre zsinórban jött három gólja, ezzel vették át a vezetést a mieink, ami a félidő végéig kitartott, még Bodó Richárd 2+2 perces kiállítása sem zavart meg minket. Kétgólos előnnyel mehetünk a szünetre, ennek örülhettünk, és a játékot látva joggal hittük, hogy van még tartalék a csapatban.

A fordulás után az első tíz perc meghatározó volt, hatgólosra növeltük a különbséget, Imre Bence egy kihagyott hetest leszámítva hibátlanul dobott, érződött, hogy akár Vilniusban eldönthetjük a párharcot. A második félidei teljesítményt látva már sokkal elégedettebbek lehettünk, és ugyan az utolsó akcióból nem találtunk be, 33-26-ra győztünk, és megnyugtató előnyt szereztünk Litvániában.

A párharc visszavágóját vasárnap kora este játsszák Veszprémben.

FÉRFI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKI SELEJTEZŐ
Első mérkőzés

Litvánia – Magyarország 26-33 (11-13)
Helyszín: Avia Solutions Group Arena, Vilnius
Időpont: 2024. május 9., 18 óra
Játékvezetők: Cristina Lovin, Simona Raluca Stancu (románok)
Gólszerzők: Antanavicius 6, Dumcius 6, Malasinskas 5, Virbauskas 3, Lapiniauskas 2, Petreikis 2, Starolis 1, Stvolas 1 ill. Imre 11, Ancsin 8, Bodó 3, Bánhidi 2, Fazekas 2, Lékai 2, Rosta 2, Krakovszki B. 1, Krakovszki Zs. 1, Szöllősi Sz. 1

Dán sztárcsapattal találkozunk az El-csoportkörért

Férfi kéziseink a dán Bjerringbro-Silkeborg gárdájával játszanak az Európa-liga selejtezőjében.

Kedden kapnak El-ellenfelet férfi kéziseink

Bundesliga-csapatok mellett többek között dán és spanyol riválissal is találkozhatunk az El-selejtezőben.

Visszatérnek férfi kéziseink az Európa-ligába!

Elfogadta feljebbsorolási kérelmünket az EHF, így egy évad kihagyás után visszatérünk az El-be.

Lékai, Imre és Ancsin is utazhat Párizsba

Kihirdette szűkített keretét Chema Rodríguez a férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya.

„Úgy akarunk hazajönni, hogy egy ország büszke ránk!”

A nyáron a Ferencvárosba érkező Ancsin Gábor is a párizsi olimpiára készül a férfi kézilabda-válogatottal.

Lékai: „Jó a felkészülés, de már az olimpiát várom”

Kézilabdázónk, Imre Bence testvére vb-döntőjével hangolt a válogatott párizsi felkészülésre - VIDEÓ!