Pontot mentettünk
Férfi kézilabdacsapatunk ezúttal nem játszott jól, de nagyot küzdve pontot mentett a Dabas ellen.

Férfi kézilabda NB I, 22. forduló:
Ferencváros-Dabas 26-26 (13-15)
gólszerzőink: Nagy 8, Bujdosó 4, Kovacsics 3, Prainer 3, Andjelic 3, Ónodi-Jánoskúti 2, Bognár, Pordán, Mikita

Az első pillanattól kezdve látni lehetett a dabasiakon, hogy a kiesés elkerülése miatt rendkívül fontos lenne nekik pontot szerezni az Elek Gyula Arénában. A mieink pedig kissé enerváltan kezdték a mérkőzést, hét, azaz hét percet kellett várni az első gólunkra, szerencsére a védelmünk nem teljesített rosszul, így akkor még a vendégeknek is csak egy találatuk volt.

A 13. percben már három góllal vezetett a Dabas (4-7), időt is kellett kérnie Horváth Attilának. A legutóbbi két mérkőzésen mutatott könnyed játékunknak sajnos nyoma sem volt, görcsösen támadtunk, aminek eredményeképp a szünetben a vendégek két góllal vezettek is. (13-15)

A második játékrészben nagyon gyorsan sikerült egyenlítenünk, de ezek után a Dabas ismét el tudott lépni. A védekezésünk messze nem működött úgy, mint Komlón és Budakalászon, a támadójátékunk sem, egyedül Nagy Bence megoldásai jöttek be. Játékosaink láthatóan elfáradtak fejben a szerda-szombat ritmusban, de a végén nagyot küzdve így is sikerült döntetlenre menteni a találkozót.

A jövő heti válogatott szünetben lesz egy lélegzetvételnyi időnk, legközelebb május 5-én, majd 15-én játszunk, mindkét alkalommal a MOL-Pick Szegeddel, majd következhet a bajnokság hajrája, ahol rangadó rangadót követ majd.

Kövess bennünket Instagramon is:

Kőkeményen bele kell állni a szombati mérkőzésbe is

Férfi kéziseink a Budakalász otthonában lépnek pályára zsinórban negyedik bajnoki győzelmükért.

Pásztor István: Ez volt a legjobb védekezésünk idén!

A Balatonfüred elleni győztes bajnoki után vezetőedzőnk és csapatkapitányunk értékelt.

Megvan sorozatban a 3. siker, legyőztük a Füredet!

Remek védekezéssel és jó hajrával felülmúltuk a Balatonfüredet a K&H Liga 5. fordulójában.

Szombaton jön a második hazai rangadó!

Férfi kéziseink a Balatonfüred ellen szereznék meg zsinórban harmadik győzelmüket a bajnokságban.

Debreczeni Dávid túl az ezredik gólján

Férfi kézilabdázóink csapatkapitánya fontos mérföldkőhöz ért, ennek kapcsán készítettünk vele interjút.

„Ez komoly lehetőség, most kell élni vele!”

Öt Ferencváros-játékossal edzőtáborozik Telkiben – ezúttal csak fiatalokkal – a férfi kéziválogatott.

Ancsin Gábor: Büszke vagyok a csapatra!

Férfi kéziseink dabasi győzelme után válogatott átlövőnk és Pásztor István vezetőedző értékelt.

Nehéz meccsen győztünk Dabason

Férfi kéziseink a második félidőben a maguk javára fordították a Dabas elleni idegenbeli bajnokit.