2023. április 21.
Magabiztosan nyertük meg a rangadót!
Végig vezetve, tíz góllal győztük le hazai pályán a Csurgót, így visszavágtunk az őszi vereségért.

A fájó novemberi meccs után természetesen a két pontért szállt harcba férfi kézilabdacsapatunk péntek este a Csurgó ellen. Jó formában várhattuk a találkozót, hiszen, ha nem is mindig tökéletes játékkal, de az előző három mérkőzésünket megnyerve vártuk a somogyiakat.

Ahogyan azt Kovacsics Péter is elmondta a találkozó előtt, kulcsfontosságú, hogy ezúttal ne csak bizonyos szakaszokban, hanem hatvan percen keresztül jól működjön a védekezésünk.

Balszélsőnk első percekben jött duplájának is köszönhettük, hogy már az első percekben megszereztük a vezetést, a 10. percben Nagy Bence második hetesgólja után pedig már 7-3 állt az eredményjelzőn, jött is a vendég időkérés.

Vezettünk öttel is, aztán a félidő közepén egy pillanatra megtorpantuk, de Borbély Ádám védéseivel és Bognár Alex bombáival a 23. percre visszaállt az addigi legnagyobb különbség (14-9). A játékrész hajrájában egy gól ugyan elolvadt a fórunkból, de a 18-14-et hozó első harminc perccel így is elégedettek lehetünk a kőkemény kézilabdát játszó vendégekkel szemben.

A mérkőzés második felét viszont nem kezdtük jól, a sorozatos kiállításaink miatt öt perc alatt kettőre zárkózott a Csurgó, de ezúttal is tudtak váltani a fiúk, és a 42. perc végére ismét megnyugtatóbbnak látszott az előnyünk (27-22), a tizenkettedik(!) gólját szerző Nagy találata után pedig már plusz hattal fordulhattunk az utolsó bő tíz percre.

A hajrában már semmi sem veszélyeztette a sikerünket, és a fiúk teljesen megérdemelten, magabiztosan 41-31-re nyerték meg a rangadót, s ezzel megszilárdították a negyedik helyüket a tabellán.

Jövő héten válogatott szünet következik, legközelebb május 6-án, szombaton lépünk pályára bajnokin a Komló otthonában.

K&H FÉRFI KÉZILABDA LIGA
22. forduló

Ferencvárosi TC – Csurgói KK 41-31 (18-14)