2023. augusztus 10.
Magabiztosan jutottunk a füredi torna döntőjébe
A szoros első negyedóra után legyőztük az osztrák Köflachot, és készülhetünk a pénteki fináléra.

Mint arról beszámoltunk, balatonfüredi nemzetközi tornával folytatja a héten a felkészülést az FTC-Green Collect férfi kézilabdacsapata. A csütörtöki elődöntőben az osztrák élvonalbeli Köflach volt az ellenfél.

Ezúttal az elején nem diktáltunk akkora tempót, mint az első két edzőmeccsünkön, az osztrákok pedig kifejezetten jól kezdtek, így tíz perc után minimális hátrányban voltunk. Az első negyedóra végén döntetlennél jött az előre eltervezett időkérés és sorcsere Pásztor Istvántól (6-6).

A játékrész második felében jelentősen feljavult a védekezés, többször is szépen előztük meg a rivális beállóját, a félidő hajrájában pedig gólt sem kaptunk, így magabiztos előnnyel mehettünk pihenni (10-15).

A szünet után is teljes mértékben kézben tartottuk a mérkőzést, minden játékosunknak voltak jó megmozdulásai, az utolsó tíz percet pedig az osztrák időkérést követően kilencgólos előnyben kezdhettük (16-25).

A hátralévő időben ugyan csökkent a különbség, de a győzelmet semmiféle veszély nem fenyegette, 30-24-gyel bejutottunk a torna pénteken 18 órakor kezdődő döntőjébe, amelyben a Balatonfüredet legyőző szlovén Trebnjével mérkőzünk.

FELKÉSZÜLÉSI TORNA (Balatonfüred)
Elődöntő

HSG Xentis Barnbach-Köflach (osztrák) – FTC-Green Collect 24-30 (10-15)
A ferencvárosi gólszerzők: Bognár 6, Imre 5, Nagy B. 4, Balogh 3, Bujdosó 3, Kovacsics 2, Ónodi-Jánoskúti 2, Prainer 2, Debreczeni 1, Füzi 1, Pordán 1

A másik elődöntőn: Balatonfüredi KSE – Trimo Trebnje (szlovén) 26-31

Kedden kapnak El-ellenfelet férfi kéziseink

Bundesliga-csapatok mellett többek között dán és spanyol riválissal is találkozhatunk az El-selejtezőben.

Visszatérnek férfi kéziseink az Európa-ligába!

Elfogadta feljebbsorolási kérelmünket az EHF, így egy évad kihagyás után visszatérünk az El-be.

Lékai, Imre és Ancsin is utazhat Párizsba

Kihirdette szűkített keretét Chema Rodríguez a férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya.

„Úgy akarunk hazajönni, hogy egy ország büszke ránk!”

A nyáron a Ferencvárosba érkező Ancsin Gábor is a párizsi olimpiára készül a férfi kézilabda-válogatottal.

Lékai: „Jó a felkészülés, de már az olimpiát várom”

Kézilabdázónk, Imre Bence testvére vb-döntőjével hangolt a válogatott párizsi felkészülésre - VIDEÓ!

Rajtol az olimpiai felkészülés

A női kéziválogatott vasárnap, a férfiegyüttes hétfőn kezdi a közös gyakorlást a párizsi játékokra.

Csörgő Kristóf tanulásban is a legjobbak között

Férfi kéziseink sérülésből lábadozó fiatal irányítója ismét elnyerte a Magyarország tehetsége elismerést.

A BL-csapatok után mi voltunk a leggólerősebbek

Férfi kéziseink nemcsak eredményesség tekintetében, hanem számokban is sikeres szezont zártak.