2023. január 16.
Magabiztos sikert arattunk Dabason
A második januári felkészülési meccsükön is győztek férfi kéziseink, ezúttal Dabason hat góllal.

Három nappal első, komlói edzőmeccse után Dabason folytatta a felkészülést férfi kézilabdacsapatunk. Az NB I-ben tizedik helyen telelő Pest megyei gárdával még az első őszi bajnokinkon hazai pályán találkoztunk legutóbb, akkor sokáig szoros összecsapáson végül hét góllal győztünk.

A hétfői mérkőzés első három gólját riválisunk szerezte, amelyet 6-6-nál értünk utol, majd fokozatosan átvettük az irányítást, és a szünetre már háromgólos előnyben mehettünk (9-12).

A szünet után is kézben tartottuk a meccset, bő tíz perccel a vége előtt vezettünk nyolccal is, a vége pedig hatgólos siker lett, miközben húsz gólon tartottuk a Dabast (20-26). A találkozó legeredményesebb játékosa jobbszélsőnk, Imre Bence volt hét találattal.

A fiúkra a héten újabb felkészülési mérkőzés vár, péntek délután a Budakalászt fogadják az Elek Gyula Arénában.

Felkészülési mérkőzés

Dabas KC – Ferencvárosi TC 20-26 (9-12)

Gólszerzők: Tarabochia 5, Horvat 3, Bálint 2, Fekete 2, Garajszki 2, Koller 2, Ács 1, Bognár 1, Katona 1, Laurinyecz 1, ill. Imre 7, Nagy B. 4, Füzi 2, Ónodi-Jánoskúti 2, Pordán 2, Prainer 2, Tóth L. 2, Török 2, Balogh 1, Bohács 1, Debreczeni 1

Dán sztárcsapattal találkozunk az El-csoportkörért

Férfi kéziseink a dán Bjerringbro-Silkeborg gárdájával játszanak az Európa-liga selejtezőjében.

Kedden kapnak El-ellenfelet férfi kéziseink

Bundesliga-csapatok mellett többek között dán és spanyol riválissal is találkozhatunk az El-selejtezőben.

Visszatérnek férfi kéziseink az Európa-ligába!

Elfogadta feljebbsorolási kérelmünket az EHF, így egy évad kihagyás után visszatérünk az El-be.

Lékai, Imre és Ancsin is utazhat Párizsba

Kihirdette szűkített keretét Chema Rodríguez a férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya.

„Úgy akarunk hazajönni, hogy egy ország büszke ránk!”

A nyáron a Ferencvárosba érkező Ancsin Gábor is a párizsi olimpiára készül a férfi kézilabda-válogatottal.

Lékai: „Jó a felkészülés, de már az olimpiát várom”

Kézilabdázónk, Imre Bence testvére vb-döntőjével hangolt a válogatott párizsi felkészülésre - VIDEÓ!