2023. augusztus 2.
Magabiztos sikerrel kezdtük az U19-es vb-t
Az ifjúsági válogatott 9 góllal győzte le Marokkót Varasdon, Szepesi 8-szor, Csörgő 5-ször volt eredményes.

A marokkói együttes ellen kezdte a horvátországi U19-es fiú kézilabda-világbajnokságot az éremszerzésre hajtó magyar válogatott. A találkozó remekül indult, az első gólt nemzeti együttesünk csapatkapitánya, az FTC-Green Collect irányítója, Csörgő Kristóf szerezte. Az első percekben tapasztalt lendület kitartott, szűk negyed óra után már hattal vezettünk (12-6).

Közben pedig mind Csörgő, mind pedig Szepesi Zsombor hibátlanul használta ki a helyzeteit, összesen kilenc gólt hoztak össze az első játékrészben, amelynek hajrájában volt kilenc gólos is a különbség, végül 19-11-re mentek pihenni a felek.

A szünet után gyorsan meglett a tízgólos fór, de összességében elmondható, hogy a védekezésünk kevésbé volt feszes, gyorsabb ütemben kaptuk a gólokat, mint az első félidőben, így jelentősen már nem nőtt a különbség, sőt egyet faragtak is a hátrányból az észak-afrikaiak. A fölényes győzelem persze így is meglett (37-28), a találkozó legeredményesebb játékosa Szepesi lett nyolc találattal.

A magabiztos győzelem után pénteken 13:30-tól Új-Zéland ellen folytatják a mieink a tornát.

U19-ES FÉRFI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG (Horvátország)

Magyarország – Montenegró 37-28 (19-11)
A magyar gólszerzők: Szepesi 8, Csörgő 5, Szűcs B. 4, Terjék 4, Balogh B. 3, Hermann 2, Molnár R. 2, Nagy Á. 2, Tóth L. 2, Czabula 1, Fekete 1, Fercsik 1, Kathi 1, Kovács T. 1

A másik mérkőzésen: Szlovénia – Új-Zéland (később játsszák)

Az ifjúsági válogatott vb-kerete:
Kapusok: Lovistyek László (BFKA-Balatonfüred), Radvánszki Attila (NEKA)
Jobbszélsők: Szűcs Balázs (OTP Bank-Pick Szeged), Terjék Roland (Montpellier HB, francia)
Jobbátlövők: Kathi Sándor (NEKA), Nagy Ádám (HE-DO B.Braun Gyöngyös)
Irányítók: Czabula Máté Huba (BFKA-Veszprém), Csörgő Kristóf (FTC-Green Collect), Hermann Hunor (BFKA-Balatonfüred), Tóth Levente (BFKA-Balatonfüred)
Beálló: Balogh Botond (BFKA-Veszprém), Fekete Gellért (OTP Bank-Pick Szeged), Török-Vida Zsombor (BFKA-Balatonfüred)
Balátlövők: Balogh Dániel (OTP Bank-Pick Szeged), Fercsik Dániel (Fejér-B.Á.L. Veszprém), Kovács Tamás (NEKA)
Balszélsők: Molnár Robin (OTP Bank-Pick Szeged), Szepesi Zsombor (FTC-Green Collect)

(Fotó: Nemzeti Kézilabda Akadémia)

Pont nélkül maradtunk

A szinte tökéletes kezdés után utolsó pillanatokban kapott góllal kaptak ki férfi kéziseink Komlón.

Nagyon fontos, hogy jól rajtoljunk

Férfi kéziseink az Európa-liga-búcsú és a Tatabánya elleni hazai rangadó között Komlón kezdenek az NB I-ben.

Pásztor: „Ez egy nagy eredmény egy hét alatt”

Férfi kézilabdacsapatunk vezetőedzője szerint ez a győzelem jó alap lehet az előttünk álló bajnokikra – VIDEÓ!

Pazar győzelem után búcsúzunk Európától

Férfi kéziseink felálltak a múlt heti pofon után, és itthon legyőzték a dán Silkeborgot az El-ben.

"Meg kell mutatni, hogy valójában milyenek vagyunk!"

Férfi kéziseink nagy hátrányból várják az El-selejtező visszavágóját, amelyen mindenképpen javítanának.

Átrohantak rajtunk a dánok az odavágón

Nem volt esélyünk szoros eredményre a Silkeborg vendégeként a férfi kézi El-selejtezőn.

Kőkemény dániai teszt vár ránk az első tétmeccsen

Férfi kéziseink már a helyszínen készülnek a Silkeborg elleni Európa-liga selejtező odavágójára.