2023. június 25.
Legyőztük a csoportkör meglepetéscsapatát is
A válogatott a Bahrein elleni sikerrel kezdte az U21-es vb középdöntőjét, így közel került a legjobb 8-hoz.

Az első feladatát hibátlan mérleggel teljesítette a magyar válogatott a német-görög közös rendezésű U21-es férfi kézilabda-világbajnokságon: a dánokat, a norvégokat és az argentinokat megelőzve csoportelsőként és két hozott ponttal, ideális helyzetben érkezett a torna középdöntőjébe.

Természetesen vasárnap még csak a Bahrein elleni összecsapás számított, hiszen ezzel a győzelemmel karnyújtásnyira kerülhettünk a legjobb nyolctól, sőt a svédek esti pontszerzése esetén már a hétfői találkozó előtt biztosan ott is lehettünk. A közel-keleti gárdát persze még véletlenül sem becsülhettük le, hiszen döntetlent játszott a szlovén együttessel, jobb gólkülönbségének köszönhetően pedig ki is ejtette.

Az első kilenc percben nem szereztünk akciógólt, Imre Bence három hetesgóljával tartottuk magunkat, de szélsőnk találatai önmagukban kevesek voltak a jó starthoz (3-5). Viszont továbbra sem játszottunk jól, felállt fal ellen egyszer sem találtunk be az első negyedórában, így a bahreinek viszonylag könnyen tartották az előnyüket.

Ezt követően kicsit összeszedettebb lett a csapat, s ez a 21. percben már magyar vezetést jelentett. A hátralévő időben egyszer ugyan még fordult az eredmény, de végül Lukács Péter utolsó másodperces akciója után kétgólos előnyben mehettünk a szünetre (14-12).

A fordulás után szűk tizenöt perc alatt ötre növeltünk a fórunkat, és a játék képét látva joggal bízhattunk abban, hogy riválisunk játékában nincs benne ezúttal a nagy fordítás lehetősége. Három gólnál közelebbre már nem is volt visszaút a közel-keleti együttesnek, így ha nem is könnyen, de 27-21-gyel megszereztük az újabb nagyon fontos két pontot. Imre kiemelkedőt nyújtott, 9 lövésből 9 gólt szerzett, ezzel pedig az összecsapás legeredményesebb játékosa lett.

A vb-n aratott negyedik győzelmünkkel újabb nagy lépést tettünk, és biztosan negyeddöntősök vagyunk, amennyiben hétfőn délután fél 5-től a svédek ellen legfeljebb hat góllal kapunk ki. De persze ki beszélne vereségről, amikor csapatunk hibátlan mérleggel várja a találkozót, és minden esélye megvan arra, hogy csoportelsőként jusson a legjobb nyolcba?

FÉRFI U21-ES KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG (NÉMETORSZÁG-GÖRÖGORSZÁG, JÚNIUS 20-JÚLIUS 2.)

III. középdöntőcsoport, 1. forduló (Athén)

Magyarország – Bahrein 27-21 (14-12)
A magyar csapat gólszerzői: Imre 9, Sisa 4, Ilic 3, Lukács 3, Fazekas 2, Ónodi-Jánoskúti 2, Sztraka 2, Ludmán 1, Papp 1

A csoport másik mérkőzésén: Svédország – Dánia 26-29

A csoport állása: 1. Magyarország 4 pont, 2. Svédország 2, 3. Dánia 2, 4. Bahrein 0

A magyar csapat további középdöntős programja:

Június 26., hétfő
16:30 Magyarország – Svédország

A magyar válogatott vb-kerete:

Kapusok: Mikler Krisztián (BFKA-Veszprém), Palasics Kristóf (NEKA), Takács Ákos (PLER-Budapest)
Jobbszélsők: Imre Bence (FTC), Krakovszki Zsolt (NEKA)
Jobbátlövők: Ilic Zoran (Telekom Veszprém), Ónodi-Jánoskúti Máté (FTC), Temesvári Gábor (NEKA)
Irányítók: Fazekas Gergő (Wisla Plock, lengyel), Lukács Péter (Telekom Veszprém), Sztraka Dániel (NEKA)
Beállók: Karai Miklós (NEKA), Papp Tamás (NEKA)
Balátlövők: Jánosi Tamás (BFKA-Balatonfüred), Ludmán Marcell (Fejér B.Á.L.-Veszprém), Pergel Andrej (Telekom Veszprém), Tárnoki Márkó (NEKA)
Balszélsők: Krakovszki Bence (NEKA), Sisa Erhárd (NEKA)

(Fotó: MKSZ)

Kedden kapnak El-ellenfelet férfi kéziseink

Bundesliga-csapatok mellett többek között dán és spanyol riválissal is találkozhatunk az El-selejtezőben.

Visszatérnek férfi kéziseink az Európa-ligába!

Elfogadta feljebbsorolási kérelmünket az EHF, így egy évad kihagyás után visszatérünk az El-be.

Lékai, Imre és Ancsin is utazhat Párizsba

Kihirdette szűkített keretét Chema Rodríguez a férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya.

„Úgy akarunk hazajönni, hogy egy ország büszke ránk!”

A nyáron a Ferencvárosba érkező Ancsin Gábor is a párizsi olimpiára készül a férfi kézilabda-válogatottal.

Lékai: „Jó a felkészülés, de már az olimpiát várom”

Kézilabdázónk, Imre Bence testvére vb-döntőjével hangolt a válogatott párizsi felkészülésre - VIDEÓ!

Rajtol az olimpiai felkészülés

A női kéziválogatott vasárnap, a férfiegyüttes hétfőn kezdi a közös gyakorlást a párizsi játékokra.

Csörgő Kristóf tanulásban is a legjobbak között

Férfi kéziseink sérülésből lábadozó fiatal irányítója ismét elnyerte a Magyarország tehetsége elismerést.

A BL-csapatok után mi voltunk a leggólerősebbek

Férfi kéziseink nemcsak eredményesség tekintetében, hanem számokban is sikeres szezont zártak.