2022. december 17.
Kulcsfontosságú rangadóval zárjuk az évet
Férfi kéziseink balatonfüredi sikerrel erősíthetnék meg negyedik pozíciójukat a tabellán a téli szünet előtt.

Szűk egy hónapon belül a nyolcadik, az idei utolsó mérkőzését játssza vasárnap este férfi kézilabdacsapatunk, amely ráadásul kulcsfontosságú rangadóval búcsúzik 2022-től: a szintén Európa-liga-csoportkörös Balatonfüred otthonában lép pályára.

Riválisunk az előző idény bronzérmeseként alanyi jogon főtáblás volt a második számú nemzetközi kupasorozatban, de nem kezdte különösebben jól a szezont, a K&H Ligában tizenkét forduló után a hetedik helyen áll, az utóbbi hetekben azonban kifejezetten jó formába lendült.

Alaposan megszorongatta a bajnoki bronzérem elsőszámú várományosát, a Tatabányát, csupán egygólos vereséget szenvedett idegenben (27-28), míg az El-ben az osztrák Alpla HC Hard ellen két meccsen három pontot szerzett, idegenben 30-30-as döntetlenre végzett, hazai pályán pedig 27-26-ra nyert.

A Balaton-parti gárda legeredményesebb játékosa az elmúlt hetekben sérüléssel bajlódó Szöllősi Balázs ötvenkét találattal, őt Bóka Bendegúz és Stevan Sretenovic követi harminchéttel, illetve harminchattal.

A 2021/22-es évadból kellemes emlékeink vannak a Balaton-partiakkal szemben, háromszor is legyőztük őket a bajnokságban: idegenben 33-32-re, itthon 37-32-re diadalmaskodtunk, a kettő között a kupában 29-24-gyel léptünk tovább.

A vasárnapi összecsapáson természetesen a két pont megszerzése a célunk, amivel megszilárdíthatnánk a negyedik helyünket a tabellán. Könnyű dolgunk viszont biztosan nem lesz a roppant nehéz év végi sorozat végén, kedden még Flensburgban játszottunk és a reggeli járatunk törlése miatt a teljes szerdai nap az utazással telt, miközben ellenfelünk hazai pályán játszott az Európa-ligában.

Ettől függetlenül a fiúk az őszi szezon során többször bizonyították, képesek olyan játékra, ami győzelmet érhet Balatonfüreden, a feladat az, hogy ezt az idén még egyszer megmutassák.

Pont nélkül maradtunk

A szinte tökéletes kezdés után utolsó pillanatokban kapott góllal kaptak ki férfi kéziseink Komlón.

Nagyon fontos, hogy jól rajtoljunk

Férfi kéziseink az Európa-liga-búcsú és a Tatabánya elleni hazai rangadó között Komlón kezdenek az NB I-ben.

Pásztor: „Ez egy nagy eredmény egy hét alatt”

Férfi kézilabdacsapatunk vezetőedzője szerint ez a győzelem jó alap lehet az előttünk álló bajnokikra – VIDEÓ!

Pazar győzelem után búcsúzunk Európától

Férfi kéziseink felálltak a múlt heti pofon után, és itthon legyőzték a dán Silkeborgot az El-ben.

"Meg kell mutatni, hogy valójában milyenek vagyunk!"

Férfi kéziseink nagy hátrányból várják az El-selejtező visszavágóját, amelyen mindenképpen javítanának.

Átrohantak rajtunk a dánok az odavágón

Nem volt esélyünk szoros eredményre a Silkeborg vendégeként a férfi kézi El-selejtezőn.

Kőkemény dániai teszt vár ránk az első tétmeccsen

Férfi kéziseink már a helyszínen készülnek a Silkeborg elleni Európa-liga selejtező odavágójára.