2019. március 9.
Alaposan megizzasztottuk a Veszprémet
Fantasztikus meccsen, egygólos vereséget szenvedett az FTC a Telekom Veszprémtől.

Férfi kézilabda NB I, 18. forduló:
Ferencváros-Telekom Veszprém 26-27 (13-15)
Elek Gyula Aréna, 1.000 néző
gólszerzőink: Prainer 8, Szakály 8, Andjelic 2, Burony 2, Schuch 2, Holdosi, Ónodi, Lukács, Oláh

Sérülés miatt szinte egy kezdőcsapatnyi játékos hiányzott tőlünk, hiszen Pálos Gabó, Debreczeni Dávid, Pordán Bálint, Bujdosó Bendi és Teimuraz Orjonikidze sem léphetett pályára, valamint a könyöksérüléséből lábadozó Ancsin Gabinak is csak perceket szánt Horváth Attila, visszatért viszont a januárban megsérült Kovacsics Petya.

Rögtön az elején újabb újoncot avattunk, ugyanis a 17 éves Burony Bence első felnőtt NB I-es mérkőzésén lépett pályára, de mellette ott volt a kezdőben az ugyancsak 17 éves Prainer Viktor és a 18 éves Holdosi Bence is.

Bátran kezdtek fiataljaink, 3-1-re vezettünk, majd a hetedik percben vette át az előnyt a Veszprém, elment 6-4-re, de nemcsak, hogy egyenlítettünk, hanem fordítottunk is. (7-6) Főleg Prainer volt elemében, aki a héten kapott négy és féléves profi szerződést, most 10 perc alatt lőtt három gólt és kiharcolt egy büntetőt.

Az első negyed óra végére kétgólos előnybe kerültünk (10-8), ekkor már Szakály Beni is három gólnál járt, Rade Mijatovic pedig számos bravúrt mutatott be a kapuban. A Veszprém fordított, de továbbra is fej-fej mellett haladt a két csapat, 10-11 után Beni két újabb találatával megint nálunk volt az előny. (12-11)

Ahogy a Szeged ellen, úgy most a Veszprém ellen is voltak hosszú percek, amikor csak tizenéves magyar mezőnyjátékosok szerepeltek a pályán nálunk támadásban, ám sajnos Mikler Roland a félidő második felében nagyon elkapta a fonalat, sorra védte a ziccereket, így a szünetben 15-13-ra vezetett a Veszprém.

„A lehetetlen nem létezik” – feszítették ki szurkolóink a mérkőzés előtt transzparensen, és az első félidei játékunkon az látszott, hogy ezt el is hittük.

A második játékrészben 20-16-ra elhúzott a Davis-csapat, ám jöttek fiataljaink, Prainer, Szakály és Burony (utóbbi első NB I-es meccsén két gólt is lőtt), és egy 5-1-es sorozattal mindjárt ki is egyenlítettünk. (21-21)

Ekkor már Marián Zernovic állt a kapunkban, aki szintén bemutatott néhány bravúrt, ezeknek, és a bátor játékunknak, valamint végig lelkes szurkolótáborunk biztatásának is köszönhetően folyamatosan tapadtunk a Veszprémre, tíz perccel a vége előtt is csak egy volt közte. (24-25)

Fiataljaink rutintalanságukból adódóan néhány kritikus helyzetbe belehibáztak, de a sokkal erősebb és hosszabb kispaddal bíró BL-sztárcsapatnak így is az utolsó pillanatig oda kellett figyelnie, mert két perccel a vége előtt is még csak kettő volt a vendégelőny.

Ez az utolsó másodpercekben Ónodi gólja után egyre olvadt, és végül 27-26-os vereséget szenvedtünk a Veszprémtől.

A 17 éves Prainer Viktor és a 21 éves Szakály Beni is nyolc-nyolc gólt szerzett.

A találkozó utáni sajtótájékoztató:

Mostantól jönnek az olyan mérkőzések, amelyeken reális esélyünk lesz a győzelemre, jövő szombaton Mezőkövesdre látogatunk, majd fogadjuk a Vecsést, így megkezdhetjük a felzárkózást.

Kövess bennünket Instagramon is:

Kedden kapnak El-ellenfelet férfi kéziseink

Bundesliga-csapatok mellett többek között dán és spanyol riválissal is találkozhatunk az El-selejtezőben.

Visszatérnek férfi kéziseink az Európa-ligába!

Elfogadta feljebbsorolási kérelmünket az EHF, így egy évad kihagyás után visszatérünk az El-be.

Lékai, Imre és Ancsin is utazhat Párizsba

Kihirdette szűkített keretét Chema Rodríguez a férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya.

„Úgy akarunk hazajönni, hogy egy ország büszke ránk!”

A nyáron a Ferencvárosba érkező Ancsin Gábor is a párizsi olimpiára készül a férfi kézilabda-válogatottal.

Lékai: „Jó a felkészülés, de már az olimpiát várom”

Kézilabdázónk, Imre Bence testvére vb-döntőjével hangolt a válogatott párizsi felkészülésre - VIDEÓ!

Rajtol az olimpiai felkészülés

A női kéziválogatott vasárnap, a férfiegyüttes hétfőn kezdi a közös gyakorlást a párizsi játékokra.

Csörgő Kristóf tanulásban is a legjobbak között

Férfi kéziseink sérülésből lábadozó fiatal irányítója ismét elnyerte a Magyarország tehetsége elismerést.

A BL-csapatok után mi voltunk a leggólerősebbek

Férfi kéziseink nemcsak eredményesség tekintetében, hanem számokban is sikeres szezont zártak.