2021. január 30.
Felforgatott csikócsapattal is továbbjutottunk
Férfi kézilabdacsapatunk végig vezetve nyert, és jutott tovább Komlón a Magyar Kupában.

Férfi kézilabda Magyar Kupa, 3. forduló:
Sport36-Komló – Ferencváros 23-29 (12-14)
gólszerzőink: Imre 5, Nagy 4, Bujdosó 4, Ónodi-Jánoskúti 4, Prainer 3, Mikita 2, Füzi 2, Bognár, Pordán, Ludmán, Karai, Szabados

Nagyon sok hiányzóval vágtunk neki a komlói mérkőzésnek, Horváth Attila vezetőedző, nem számíthatott Schuch Timuzsin, Kovacsics Péter, Schäffer Zsolt és Bohács Sándor játékára sem. Az ifiből felhozott fiatalokkal kiegészülve azonban kiválóan kezdtük a mérkőzést – főleg annak tükrében, hogy december közepe óta nem játszottunk semmilyen talákkozót, és hogy a Komló teljes kerettel fogadott bennünket.

Jakub Mikita mellett, Schuch Timuzsin helyén a mindössze 19 éves Turák Félix kezdett hármas védőben, Kovacsics és Bohács távollétében pedig Prainer Viktor ment le a balszélre. Az elején a 18 éves Ónodi-Jánoskúti Máté góljaival és remek passzaival tartottuk magunkat, majd a fantasztikus formában (konkrétan az első félidőben 60 százalékkal) védő Győri Kristóf és a nagyon harcosan játszó Bujdosó Bendegúz vezérletével négy góllal is elhúztunk. (8-12) Időközben bemutatkozott a csupán 17 éves Szabados Márton is a felnőtt együttesben. A szünetben két góllal, 14-12-re vezettünk.

A második játékrészt nagyon nagy sebességgel kezdtük, és pillanatok alatt ötöt tettünk a két csapat közé. (13-18) Elképesztően fiatal együttest játszatott már ekkor Horváth Attila, nem egyszer négy-öt olyan játékosunk volt a pályán, aki még a 20. életévét sem töltötte be, hármas védőben például Karai Miklós kiválóan játszott, Szabados Márton góllal mutatkozott be a felnőtt csapatban, Imre Bence hozta a tőle megszokott pimasz, gólérzékeny játékot, akárcsak Prainer Viktor, de Ludmán Marcell is góllal szállt be. A mérkőzésre hét tizenéves játékost neveztünk, akik komoly szerepet is kaptak, és egy-két rutinosabb játékosunk támogatásával végig tartani tudták a második félidőben a magabiztos vezetést.

A mieink sokkal jobban akarták a győzelmet, és megérdemlten, 29-23-ra nyertek, ezzel bejutottak a Magyar Kupa negyedik fordulójába.

Dán sztárcsapattal találkozunk az El-csoportkörért

Férfi kéziseink a dán Bjerringbro-Silkeborg gárdájával játszanak az Európa-liga selejtezőjében.

Kedden kapnak El-ellenfelet férfi kéziseink

Bundesliga-csapatok mellett többek között dán és spanyol riválissal is találkozhatunk az El-selejtezőben.

Visszatérnek férfi kéziseink az Európa-ligába!

Elfogadta feljebbsorolási kérelmünket az EHF, így egy évad kihagyás után visszatérünk az El-be.

Lékai, Imre és Ancsin is utazhat Párizsba

Kihirdette szűkített keretét Chema Rodríguez a férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya.

„Úgy akarunk hazajönni, hogy egy ország büszke ránk!”

A nyáron a Ferencvárosba érkező Ancsin Gábor is a párizsi olimpiára készül a férfi kézilabda-válogatottal.

Lékai: „Jó a felkészülés, de már az olimpiát várom”

Kézilabdázónk, Imre Bence testvére vb-döntőjével hangolt a válogatott párizsi felkészülésre - VIDEÓ!