2023. július 1.
Kiütötte Izlandot, vb-döntős a juniorválogatott!
Az eddigi legjobb meccsét játszva jutott az U21-es vb vasárnapi döntőjébe a magyar válogatott.

A magyar válogatott az első hat akadályt sikerrel vette a német-görög közös rendezésű U21-es kézilabda-világbajnokságon, szombat délután pedig várt rá az Izland elleni berlini elődöntő. A torna ezen szakaszában már elkerülhetetlen arról beszélni, hogy együttesünk a torna egyik esélyese, és amennyiben az utolsó két fellépését is győzelem koronázza, a magyar férfi kézilabdázás első világbajnoka lehet. Persze, szombatra sem nagyobb, sem kisebb célt nem tűzhettünk ki annál, mint hogy 46 év (az első, 1977-es junior-vb) után ismét döntőt játszhassunk a korosztályos kézilabdasport talán legfontosabb viadalán.

A találkozó előtt bizakodásra adott okot, hogy a vb-n eddig kitűnően teljesítettünk az északi riválisok ellen, sorban a norvégokat, a dánokat és a svédeket is felülmúltuk, így valóban Izlanddal tehettük volna teljessé az azon régióból legyőzöttek a névsorát. Persze, aktuális riválisunk sem panaszkodhatott az eddigi teljesítményére, szintén hatból hat győztes meccsnél tartott az elődöntőt megelőzően, a legjobb nyolc között ráadásul a tavalyi U20-as Eb ezüstérmesét, Portugáliát győzte le.

Jobban nem is kezdhettünk volna, az első hét támadásunkból gól született, így az izlandiak nem egész nyolc perc után elégették az első időkérésüket (7-3). Ezt követően kicsit megállt a magyar henger, de nem zárkóztak jelentősen az északiak, majd Ónodi-Jánoskúti Máté éppen úgy érkezett a második negyedórára, ahogyan a horvátok elleni találkozót abbahagyta, két hatalmas góllal nyitott (12-6).

Vezettünk nyolc góllal is, majd a kissé fellazult védekezésünk és a támadásban jelentkező pontatlanságok miatt valamelyest zárkózott Izland, a félidei 19-14 azonban ennek ellenére is finoman fogalmazva reménykeltő volt.

A szünet után ismét nagy lendülettel érkeztünk a pályára, s a 35. percben Imre Bence góljával már nyolccal vezettünk, az utolsó szűk negyedórára pedig már plusz tízzel fordultunk. Innentől kezdve nem volt kérdés, hogy ismét meglesz a siker, ahogyan az sem, hogy az eddigi legjobb magyar teljesítményt láttuk a tornán, a vége 37-30-as győzelem lett.

Az újabb diadallal eldőlt, a vasárnap igazi ünnepnap lesz a magyar kézilabdában: 18 órakor világbajnoki döntőt játszhat a két ferencvárosi játékossal felálló U21-es válogatott Berlinben Németország ellen, és olyan eredményt érhet el, amilyen korábban egyetlen (férfi) nemzeti csapatunknak sem sikerült.

FÉRFI U21-ES KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG (NÉMETORSZÁG-GÖRÖGORSZÁG, JÚNIUS 20-JÚLIUS 2.)

Elődöntő (Berlin)

Magyarország – Izland 37-30 (19-14)
A magyar csapat gólszerzői: Karai 5, Sztraka 5, Ilic 4, Imre 4, Ónodi-Jánoskúti 4, Fazekas 3, Papp 3, Pergel 3, Lukács 2, Sisa 2, Krakovszki Zs. 1, Ludmán 1

A másik mérkőzésen:
Németország – Szerbia 40-30

A magyar válogatott vb-kerete:
Kapusok: Mikler Krisztián (BFKA-Veszprém), Palasics Kristóf (NEKA), Takács Ákos (PLER-Budapest)
Jobbszélsők: Imre Bence (FTC), Krakovszki Zsolt (NEKA)
Jobbátlövők: Ilic Zoran (Telekom Veszprém), Ónodi-Jánoskúti Máté (FTC), Temesvári Gábor (NEKA)
Irányítók: Fazekas Gergő (Wisla Plock, lengyel), Lukács Péter (Telekom Veszprém), Sztraka Dániel (NEKA)
Beállók: Karai Miklós (NEKA), Papp Tamás (NEKA)
Balátlövők: Jánosi Tamás (BFKA-Balatonfüred), Ludmán Marcell (Fejér B.Á.L.-Veszprém), Pergel Andrej (Telekom Veszprém), Tárnoki Márkó (NEKA)
Balszélsők: Krakovszki Bence (NEKA), Sisa Erhárd (NEKA)

(Fotó: IHF)

Sportos csapatépítőt tartottak férfi kézilabdázóink

Jó hangulatú, aktív csapatépítőn vettek részt férfi kézilabdázóink a fővárosi Lupa Beachen - VIDEÓ!

Szoros győzelem után megyünk tovább

Férfi kézilabdacsapatunk gólgazdag meccsen nyert a Budakalász ellen a második nyári felkészülési meccsen.

Megvannak az időpontok az Európa-liga selejtezőre

Férfi kéziseink Dániában augusztus 31-én, az Elek Gyula Arénában szeptember 8-án találkoznak a Silkeborggal.

Debreczeni Dávid lett az új csapatkapitány

Férfi kézilabdacsapatunk Pordán Bálint távozása után újabb beállót választott kapitányának; őt kérdeztük.

Győztes meccsel kezdtük a felkészülést

Férfi kéziseink négy góllal győzték le a Dabast, új játékosaink remek játékkal debütáltak.

Felmérésekkel és csapatépítővel kezdődött a felkészülés

Férfi kéziseink is elkezdték a nyári alapozást, a cél, hogy a nyár végi El-selejtezőre topformába kerüljenek.