2024. január 5.
Kikaptunk a csehektől az Eb előtti utolsó meccsen
A legvégén kapott góllal szenvedett vereséget a férfi kézilabda-válogatott az Európa-bajnokság főpróbáján.

A csehekkel játszott Európa-bajnoki főpróbát a férfi kézilabda-válogatott Tatabányán. A keret két ferencvárosi játékosa közül ezúttal csak Imre Bence volt a keretben, Lékai Máté kisebb betegség miatt elővigyázatosságból maradt ki ezúttal.

Az összecsapás elején fej-fej mellett haladtak a csapatok, többnyire a mieink szereztek vezetést, de rendre sikeresen kapaszkodtak a csehek. A 15. percben végrehajtott, előre tervezett sorcserét követően kissé megtorpant a játékunk, kétgólos hátrányban is voltunk, de jó hajrával ikszre mentettük az első félidőt (12-12).

A szünet után jól jött ki a csapat a folytatásra, ismét átvettük a mérkőzés irányítását, de jelentős előnyt nem tudtunk kiépíteni, ebben a nem tökéletes visszarendeződés is gátolt minket. Negyed órával a vége előtt ismét egyenlítettek a vendégek, ami kiélezett hajrát ígért, ami azért sem feltétlenül gond, mert a kontinenstorna müncheni csoportkörében is valószínűleg hasonló csaták várnak Chema Rodríguez együttesére. A végjáték a cseheknek sikerült jobban, két perccel a dudaszó előtt kettővel vezettek, onnan még visszaküzdöttük magunkat döntetlenre, de Matej Klíma 59:59-nél megszerezte a vendégeknek a győztes gólt (25-26).

Pontosan egy hét múlva kezd a magyar válogatott Münchenben az Európa-bajnokság, az ellenfél Montenegró lesz, majd vasárnap a szerbekkel, az azt követő kedden pedig az izlandiakkal mérkőzik.

FÉRFI KÉZILABDA FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

Magyarország – Csehország 25-26 (12-12)
Helyszín: Elek Gyula Aréna
Időpont: 2024. január 5., 16 óra
Játékvezetők: Pavicevic, Raznatovic (montenegróiak)
Gólszerzők: Ancsin 4, Máthé 4, Szita 4, Bánhidi 3, Fazekas 3, Hanusz 2, Rosta 2, Bóka 1, Krakovszki Zs. 1, Szöllősi 1

Pont nélkül maradtunk

A szinte tökéletes kezdés után utolsó pillanatokban kapott góllal kaptak ki férfi kéziseink Komlón.

Nagyon fontos, hogy jól rajtoljunk

Férfi kéziseink az Európa-liga-búcsú és a Tatabánya elleni hazai rangadó között Komlón kezdenek az NB I-ben.

Pásztor: „Ez egy nagy eredmény egy hét alatt”

Férfi kézilabdacsapatunk vezetőedzője szerint ez a győzelem jó alap lehet az előttünk álló bajnokikra – VIDEÓ!

Pazar győzelem után búcsúzunk Európától

Férfi kéziseink felálltak a múlt heti pofon után, és itthon legyőzték a dán Silkeborgot az El-ben.

"Meg kell mutatni, hogy valójában milyenek vagyunk!"

Férfi kéziseink nagy hátrányból várják az El-selejtező visszavágóját, amelyen mindenképpen javítanának.

Átrohantak rajtunk a dánok az odavágón

Nem volt esélyünk szoros eredményre a Silkeborg vendégeként a férfi kézi El-selejtezőn.

Kőkemény dániai teszt vár ránk az első tétmeccsen

Férfi kéziseink már a helyszínen készülnek a Silkeborg elleni Európa-liga selejtező odavágójára.