2023. augusztus 5.
Hibátlanul vb-középdöntős az ifjúsági válogatott
Csörgő Kristóf vezérletével, nagy csatában győzte le Szlovéniát, így két pontot visz tovább a válogatott.

A csoportelsőségről, de ennél sokkal fontosabb, hogy közepdöntőbe továbbvihető két pontról is döntött a péntek kora esti magyar – szlovén összecsapás a horvátországi U19-es férfi kézilabda-világbajnokságon.

A kezdés magyar szempontból kicsit ijesztően alakult, nagy lendülettel kezdett és az első öt támadásából betalált a szlovén csapat (2-5). Az elején a védekezés nem akart összeállni, a plusz négyre is volt esélye riválisunknak.

Azt követően viszont kedvező fordulat következett be a játékban, s a 18. percben Csörgő Kristóf góljával kiegyenlítettünk (10-10), sőt, a több mint tízperces szlovén gólcsendnek köszönhetően a vezetést is átvettük.

Támadhattunk mi is a négygólos előnyért (13-10), de a hajrában sorban maradtak ki a helyzeteink, így a hullámzó első játékrész végén 14-14-es döntetlennel mentek pihenni a csapatok.

A fordulás után a feljavult védekezésnek és a jó kapusteljesítménynek köszönhetően szűk tíz perc alatt egy gólon tartottuk a szlovénokat, elkezdtünk újra előnyt építeni, és a 43. percben Csörgő heteséből meglett a négygólos fór (21-17).

Elkezdett olvadni a különbség, csaknem hét percig nem lőttünk gólt, de akkor érkezett balszélsőnk, Szepesi Zsombor, és roppant fontos pillanatban talált be. Onnantól kezdve pedig már nem volt több fordulat a meccsben, a magyar válogatott 29-25-ös győzelemmel, csoportelsőként, két ponttal jutott a középdöntőbe. A meccs emberének a nyolcgólos Csörgő Kristófot választották.

A torna következő szakaszában az A csoport két továbbjutójával a házigazda horvátokkal és a portugálokkal találkoznak a mieink Varasdon.

U19-ES FÉRFI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG (Horvátország)
B-csoport, 3. forduló

Magyaország – Szlovénia 29-25 (14-14)
A magyar gólszerzők: Csörgő 8, Terjék 6, Kovács T. 5, Balogh B. 3, Fekete 2, Molnár 2, Szepesi 2, Kathi 1

A másik mérkőzésen: Marokkó – Új-Zéland 43-18

A csoport végeredménye: 1. Magyarország 6 pont, 2. Szlovénia 4, 3. Marokkó 2, 4. Új-Zéland 0

Az ifjúsági válogatott vb-kerete:
Kapusok: Lovistyek László (BFKA-Balatonfüred), Radvánszki Attila (NEKA)
Jobbszélsők: Szűcs Balázs (OTP Bank-Pick Szeged), Terjék Roland (Montpellier HB, francia)
Jobbátlövők: Kathi Sándor (NEKA), Nagy Ádám (HE-DO B.Braun Gyöngyös)
Irányítók: Czabula Máté Huba (BFKA-Veszprém), Csörgő Kristóf (FTC-Green Collect), Hermann Hunor (BFKA-Balatonfüred), Tóth Levente (BFKA-Balatonfüred)
Beálló: Balogh Botond (BFKA-Veszprém), Fekete Gellért (OTP Bank-Pick Szeged), Török-Vida Zsombor (BFKA-Balatonfüred)
Balátlövők: Balogh Dániel (OTP Bank-Pick Szeged), Fercsik Dániel (Fejér-B.Á.L. Veszprém), Kovács Tamás (NEKA)
Balszélsők: Molnár Robin (OTP Bank-Pick Szeged), Szepesi Zsombor (FTC-Green Collect)

(Fotó: Croatia 2023/Kollektiff images)

Pont nélkül maradtunk

A szinte tökéletes kezdés után utolsó pillanatokban kapott góllal kaptak ki férfi kéziseink Komlón.

Nagyon fontos, hogy jól rajtoljunk

Férfi kéziseink az Európa-liga-búcsú és a Tatabánya elleni hazai rangadó között Komlón kezdenek az NB I-ben.

Pásztor: „Ez egy nagy eredmény egy hét alatt”

Férfi kézilabdacsapatunk vezetőedzője szerint ez a győzelem jó alap lehet az előttünk álló bajnokikra – VIDEÓ!

Pazar győzelem után búcsúzunk Európától

Férfi kéziseink felálltak a múlt heti pofon után, és itthon legyőzték a dán Silkeborgot az El-ben.

"Meg kell mutatni, hogy valójában milyenek vagyunk!"

Férfi kéziseink nagy hátrányból várják az El-selejtező visszavágóját, amelyen mindenképpen javítanának.

Átrohantak rajtunk a dánok az odavágón

Nem volt esélyünk szoros eredményre a Silkeborg vendégeként a férfi kézi El-selejtezőn.

Kőkemény dániai teszt vár ránk az első tétmeccsen

Férfi kéziseink már a helyszínen készülnek a Silkeborg elleni Európa-liga selejtező odavágójára.