2021. május 19.
Hajszálra voltunk az újabb bravúrtól
Hatalmasat küzdött, de fordulatos mérkőzésen kikapott férfi kézilabdacsapatunk Balatonfüreden.

Férfi kézilabda NB I. 18 forduló:
Balatonfüred-Ferencváros 27-25 (12-12)
gólszerzőink
: Bujdosó 7, Kovacsics 5, Nagy 4, Andjelic 3, Bognár, Füzi, Győri, Ónodi-Jánoskúti, Pordán, Prainer

Kapkodva kezdtük a mérkőzést, eladtunk néhány labdát, amelyet a fürediek kegyetlenül büntettek, és 3-1-re elhúztak. Ekkor azonban magunkra találtunk, összeállt a védekezésünk, Marián Zernovic is bemutatott néhány szép védést, jöttek indulásból a könnyű gólok Kovacsics Péter és Bujdosó Bendegúz révén, Bozo Andjelic pedig nemcsak, hogy jól mozgatta a csapatot, hanem eredményes is volt, így 8-6-ra fordítani tudtunk.

Az egyébként kiváló formában lévő fürediek nem igazán találták védekezésünk ellenszerét, ám sajnos nem tudtunk ezzel élni támadásban, hiszen sokat hibáztunk, de az igazsághoz tartozik, hogy egy kiváló védelemmel találtuk szembe magunkat mi is. A Balatonfüred futott az eredmény után, de a szünet előtt nem sokkal egyenlíteni tudott. (12-12)

A második játékrészt sokkal jobban kezdték a hazaiak, öt perc alatt 16-14-re elhúztak, amikor elment a világítás a csarnokban, és 15 percre megállt a játék. A kényszerszünetből jól jöttünk vissza, fordítani tudtunk, főleg Bujdosó Bendegúz góljaival, sőt, kettővel el is mentünk. (19-21)

Négy perccel a vége előtt jött az újabb fordulat, amikor fordítani tudott a hazai csapat. Az utolsó két percnek emberhátrányban mentünk neki, a Balatonfüred pedig annál rutinosabb együttes, hogy ezt ne tudja lehozni, így végül kétgólos füredi győzelemmel zárult a találkozó. Nem szégyen itt kikapni, hiszen az idén csak a Telekom Veszprém és a MOL-Pick Szeged tudott Balatonfüreden nyerni.

Horváth Attila, az FTC vezetőedzője: „Ebben az állapotában meg lehetett volna verni ezt a Balatonfüredet. Kishitűen jöttünk ide, csalódott vagyok ezért. Ez a mérkőzés olyan volt, mint az egész bajnokság. Nem játszottunk jól, messze voltunk a hétfői teljesítményünkhöz képest, de kétnaponta nehéz ugyanazon a szinten játszani. Már a Csurgó elleni mérkőzésre készülünk.”

György László, a Balatonfüred vezetőedzője: „Nagyon örülünk ennek a győzelemnek, de borzasztó nehéz volt. Sok mindennel meg kellett küzdenünk. Egy nagyon jól felkészített, gyors csapat a Ferencváros. Tudtuk, hogy ha támadásban hibázunk, akkor azonnal megbüntetnek bennünket. A végjáték szerencsére a miénk volt.”

A nemzetközi kupaindulás szempontjából nem ez volt a sorsdöntő mérkőzés, hanem a szombati, csurgói összecsapásunk lesz.

Kőkeményen bele kell állni a szombati mérkőzésbe is

Férfi kéziseink a Budakalász otthonában lépnek pályára zsinórban negyedik bajnoki győzelmükért.

Pásztor István: Ez volt a legjobb védekezésünk idén!

A Balatonfüred elleni győztes bajnoki után vezetőedzőnk és csapatkapitányunk értékelt.

Megvan sorozatban a 3. siker, legyőztük a Füredet!

Remek védekezéssel és jó hajrával felülmúltuk a Balatonfüredet a K&H Liga 5. fordulójában.

Szombaton jön a második hazai rangadó!

Férfi kéziseink a Balatonfüred ellen szereznék meg zsinórban harmadik győzelmüket a bajnokságban.

Debreczeni Dávid túl az ezredik gólján

Férfi kézilabdázóink csapatkapitánya fontos mérföldkőhöz ért, ennek kapcsán készítettünk vele interjút.

„Ez komoly lehetőség, most kell élni vele!”

Öt Ferencváros-játékossal edzőtáborozik Telkiben – ezúttal csak fiatalokkal – a férfi kéziválogatott.

Ancsin Gábor: Büszke vagyok a csapatra!

Férfi kéziseink dabasi győzelme után válogatott átlövőnk és Pásztor István vezetőedző értékelt.

Nehéz meccsen győztünk Dabason

Férfi kéziseink a második félidőben a maguk javára fordították a Dabas elleni idegenbeli bajnokit.