2024. augusztus 2.
Győztes meccsel kezdtük a felkészülést
Férfi kéziseink négy góllal győzték le a Dabast, új játékosaink remek játékkal debütáltak.

A Dabas elleni bajnokival zártuk az előző, pénteken pedig az ellene vívott edzőmeccsel nyitottuk a 2024/25-ös szezont. A május közepi összecsapás emlékezetesen alakult, 39-38-as sikerrel búcsúztattuk távozó játékosainkat, a győztes gólt az utolsó másodpercekben éppen a Kielbe szerződő Imre Bence szerezte.

Ezúttal az első felkészülési meccsünkön nem számíthattunk hasonló izgalmakra, viszont így is akadt érdekesség, hiszen a pénteki volt érkezőink – Győri Mátyás és Tóth Ádám esetében – bemutatkozó, Karai Miklósnak és Juhász Ádámnak pedig visszatérés utáni első mérkőzése; Ancsin Gábor pedig igazoltan hiányzott, hiszen a találkozó napjának reggelén a világbajnoki címvédő dánokkal küzdött a párizsi olimpián.

Két vendég góllal indult a találkozó, utána viszont tizenöt percig nem vette be az ellenfél Győri Kristóf kapuját. Közben elöl is elkezdtek működni a megoldásaink, elléptünk néggyel (6-2), és ezt az előnyt szépen tartottuk a szünetig. Új játékosaink (is) remekül mozogtak, Juhász Ádám négyszer, Tóth Ádám pedig háromszor volt eredményes az első harminc percben; négygólos előnyben mehettünk pihenni félidőben (16-12).

A szünet után tovább forgatta a csapatot Pásztor István, mindenki megkapta a lehetőséget, és a 46. percben ugyan feljött egy gólra a Dabas (22-21), de a vezetést nem engedtük ki a kezünkből. Az utolsó percekben már nem volt kérdéses, hogy megszerezzük a felkészülési időszak első győzelmét, végül 32-28-ra múltuk felül az élvonalbeli riválist.

Az összecsapás napján a három szezon kölcsönjáték után ismét zöld-fehérben játszó Karai Miklós értékelt:

Jövő csütörtökön jön a következő edzőmérkőzés a Budakalász ellen – szintén zárt kapuk mögött az Elek Gyula Arénában. Egyúttal megvan együttesünk riválisa a felkészülés utolsó hetére is, a szlovén ezüstérmes Trebnjével találkozunk augusztus 23-án 17 órakor Nagykanizsán, nyolc nappal a dániai Európa-liga selejtező előtt.

FÉRFI KÉZILABDA FELKÉSZÜLÉSI MÉRKŐZÉS

FTC-Green Collect – Dabas KC 32-28 (16-12)
A ferencvárosi gólszerzők: Győri M. 5, Juhász 5, Nagy B. 5, Gál 3, Tóth. Á. 3, Bujdosó 2, Csörgő 2, Füzi 2, Prainer 2, Debreczeni 1, Győri K. 1, Kovacsics 1

Sportos csapatépítőt tartottak férfi kézilabdázóink

Jó hangulatú, aktív csapatépítőn vettek részt férfi kézilabdázóink a fővárosi Lupa Beachen - VIDEÓ!

Szoros győzelem után megyünk tovább

Férfi kézilabdacsapatunk gólgazdag meccsen nyert a Budakalász ellen a második nyári felkészülési meccsen.

Megvannak az időpontok az Európa-liga selejtezőre

Férfi kéziseink Dániában augusztus 31-én, az Elek Gyula Arénában szeptember 8-án találkoznak a Silkeborggal.

Debreczeni Dávid lett az új csapatkapitány

Férfi kézilabdacsapatunk Pordán Bálint távozása után újabb beállót választott kapitányának; őt kérdeztük.

Felmérésekkel és csapatépítővel kezdődött a felkészülés

Férfi kéziseink is elkezdték a nyári alapozást, a cél, hogy a nyár végi El-selejtezőre topformába kerüljenek.