2022. december 10.
Győzelemmel köszöntünk el idénre hazai pályánktól
Szinte végig szoros mérkőzésen végül négy góllal győztük le a Ceglédet a férfi K&H Ligában.

Szombat este a Cegléd elleni hazai bajnokival „vezette fel” férfi kézilabdacsapatunk az év két utolsó, kőkemény összecsapását, a flensburgi Európa-liga-csatát és a balatonfüredi NB I-es rangadót. Persze, egyelőre csak az újonc riválison volt a fókusz, amely ugyan csak egyszer győzött az ősszel, de az elmúlt hetekben jó formát mutatott, és megszorongatta a Budakalászt és a Tatabányát.

Sajnos ezt a meccset is remekül kezdte, miközben mi nagyon rosszul, öt perc után Dzsamali Iman vezérletével 5-1-re vezetett a Cegléd, Pásztor István kezébe is vette az időkérő táblát, de akkor még nem rakta le, mert megkezdtük a felzárkózást (6-7).

Egyenlíteni azonban – hiába Győri Kristóf látványos, egész pályás gólja – nem sikerült, két hétméterest is kihagytunk, és végül 9-11-es állásnál kért időt vezetőedzőnk. A félidő utolsó bő tíz percében már úgy tűnt, dominálni tudunk, a 26. percben Prainer Viktor találatával vettük át először a vezetést, de a végét elrontottuk, ezért egygólos vendégelőnnyel mehettek pihenni a csapatok (17-18).

A fordulás után továbbra is küzdöttünk a Cegléddel, meg kicsit saját magunkkal is, annak viszont örülhettünk, hogy ebben a periódiusban már többnyire mi vezettünk. Aztán bő negyedórával a vége előtt Debreczeni Dávid góljának köszönhetően mentünk el először hárommal, és azt remélhettük, ez a hajrára is magabiztosságot ad együttesünknek (27-24).

Ha nem is könnyen, de megszereztük a két pontot, 34-30-ra győztünk, feltétlenül dicsérhető, hogy a második félidőben feljavult a védekezésünk, és csak tizenkét gólt kaptunk.

A siker után – amellyel egyébként jobb gólkülönbségünknek köszönhetően megelőztük a Csugót, és feljöttünk a negyedik helyre – ezúttal is csak szusszanásnyi ideje lesz a pihenésre a srácoknak, hiszen hétfő reggel már repülünk is Flensburgba, kedd este pedig jön az újabb El-csoportmeccs a korábbi Bajnokok Ligája-győztes ellen.

FÉRFI KÉZILABDA NB I
12. forduló

Ferencvárosi TC – HÉP-Cegléd 34-30 (17-18)
Helyszín:
Elek Gyula Aréna
Időpont: december 10., 18:30
Játékvezetők: Őri Erika, Pozdena Erika
Gólszerzők: Imre 6, Csörgő 5, Nagy B. 4, Bujdosó 3, Debreczeni 3, Kovacsics 3, Prainer 3, Bognár 2, Füzi 2, Balogh 1, Bohács 1, Győri 1, ill. Dzsamali 13, Bartha 4, Spekhardt 4, Juhász 3, Teleki 2, Csomor 1, Kállai 1, Szepesi 1, Szűcs 1

Dán sztárcsapattal találkozunk az El-csoportkörért

Férfi kéziseink a dán Bjerringbro-Silkeborg gárdájával játszanak az Európa-liga selejtezőjében.

Kedden kapnak El-ellenfelet férfi kéziseink

Bundesliga-csapatok mellett többek között dán és spanyol riválissal is találkozhatunk az El-selejtezőben.

Visszatérnek férfi kéziseink az Európa-ligába!

Elfogadta feljebbsorolási kérelmünket az EHF, így egy évad kihagyás után visszatérünk az El-be.

Lékai, Imre és Ancsin is utazhat Párizsba

Kihirdette szűkített keretét Chema Rodríguez a férfi kézilabda-válogatott szövetségi kapitánya.

„Úgy akarunk hazajönni, hogy egy ország büszke ránk!”

A nyáron a Ferencvárosba érkező Ancsin Gábor is a párizsi olimpiára készül a férfi kézilabda-válogatottal.

Lékai: „Jó a felkészülés, de már az olimpiát várom”

Kézilabdázónk, Imre Bence testvére vb-döntőjével hangolt a válogatott párizsi felkészülésre - VIDEÓ!