2022. március 11.
Újabb látványos győzelem
Férfi kézilabdacsapatunk a második félidőben fordítva legyőzte az Egert a bajnokságban.

Férfi kézilabda NB I, 18. forduló:
Ferencváros - SBS-Eger 43-35 (18-20)
gólszerzőink:
Nagy 9, Bujdosó 9, Kovacsics 7, Füzi 6, Debreczeni 3, Ónodi-Jánoskúti 3, Andjelic 2, Pordán, Imre, Győri, Zernovic

Bognár Alex a mérkőzés előtt mandulagyulladással megbetegedett, így nem számíthatott rá Horváth Attila vezetőedző.

Azt tudtuk, hogy nehéz mérkőzés lesz, hiszen az Egernek minden pontra szüksége van, és az elmúlt bajnokságban is kikaptunk tőlük egy góllal hazai pályán. Ez az összecsapás is így indult, három góllal elhúztak a vendégek (3-6, 5-8), és bár 6-9 után egy 5-1-es szériával fordítani tudtunk (11-10), de nem fordult meg a mérkőzés képe. Az egriek gólerősen játszva komoly feladat elé állították védelmünket és kapusainkat. Nálunk főleg Nagy Bence, Füzi Dániel és Kovacsics Péter szállította a gólokat, de a szünetben 20-18-ra így is az Eger vezetett.

A második félidőben fiatal tehetségünk, Imre Bence beállt, dobott egy fontos gólt, majd egy önfeláldozó vetődésben vállsérülést szenvedett, és nem tudta folytatni. Amint hírt kapunk arról, hogy mennyire súlyos a sérülése, tájékoztatjuk szurkolóinkat.

Csapatunk gyorsan fordítani tudott, kihasználva, hogy az Eger 7 a 6 elleni játékába sok hiba csúszott, ezzel párhuzamosan feljavult a védekezésünk, és Győri Kristóf révén jött pár védés is a kapuban, így könnyű gólokat tudtunk lőni, és hárommal elmentünk. (27-24)

A továbbiakban is hasonló volt a forgatókönyv, sok üreskapus gólt szereztünk, főleg Bujdosó Bendegúz révén, Nagy Bence ismét megszórta magát, öt gól is volt a két csapat között (35-30), és a végén már csak az volt a kérdés, hogy mennyi lesz a különbség.

Újabb győzelmünkkel továbbra is a negyedik helyen állunk a tabellán. A jövő héten válogatott szünet lesz, majd március 22-én a Telekom Veszprémhez utazunk Magyar Kupa-mérkőzésre, a bajnokság pedig március 25-én, Budakalászon folytatódik számunkra.

Kövess bennünket Instagramon is:

Sportos csapatépítőt tartottak férfi kézilabdázóink

Jó hangulatú, aktív csapatépítőn vettek részt férfi kézilabdázóink a fővárosi Lupa Beachen - VIDEÓ!

Szoros győzelem után megyünk tovább

Férfi kézilabdacsapatunk gólgazdag meccsen nyert a Budakalász ellen a második nyári felkészülési meccsen.

Megvannak az időpontok az Európa-liga selejtezőre

Férfi kéziseink Dániában augusztus 31-én, az Elek Gyula Arénában szeptember 8-án találkoznak a Silkeborggal.

Debreczeni Dávid lett az új csapatkapitány

Férfi kézilabdacsapatunk Pordán Bálint távozása után újabb beállót választott kapitányának; őt kérdeztük.

Győztes meccsel kezdtük a felkészülést

Férfi kéziseink négy góllal győzték le a Dabast, új játékosaink remek játékkal debütáltak.

Felmérésekkel és csapatépítővel kezdődött a felkészülés

Férfi kéziseink is elkezdték a nyári alapozást, a cél, hogy a nyár végi El-selejtezőre topformába kerüljenek.